Indonezja upamiętnia Dzień ASEM 2024 azjatyckimi i europejskimi wydarzeniami kulturalnymi w Surakarcie

Tempo.co, Djakarta – Aby uczcić Dzień ASEM 2024, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Indonezji zaprosiło przedstawicieli krajów z regionu Azji i Europy do Surakarty na Jawie Środkowej, aby w ramach serii dyskusji i wydarzeń na temat różnorodności kulturowej nauczyli się wytwarzania batiku. -7/3), według Ministerstwa.

Zgłoszono z kemlu.go.id, tematem tegorocznego Dnia ASEM jest Różnorodność kulturowa: wspólna wartość i celebrowane bogactwo w krajach ASEM. Oprócz tego, że jest to jeden z filarów ASEM, podniesiono temat kulturowy, aby podkreślić ducha dialogu i współpracy jako koordynatora krajów azjatyckich i europejskich. W ASEM Day 2024 uczestniczył korpus dyplomatyczny krajów ASEM w Dżakarcie oraz społeczność akademicka w Surakarcie.

Cykl wydarzeń z okazji Dnia ASEM 2024 rozpoczął się 6 marca 2024 r. oficjalną kolacją, w której uczestniczył KGPAA Mangkoenagoro X Bhre Sudjiwo z Pro Mangunegaran. W swoim wystąpieniu podkreślił, że dla budowania współpracy ważne są wartości i bogactwo kultury. Środowisko między krajami.

Drugiego dnia wydarzenia oficjalnie otworzyli Ambasador Toru Morikawa z Fundacji Azja-Europa (ASEF) i Nithya Karthikasari, Dyrektor ds. Współpracy Wewnątrz- i Międzyregionalnej USA-Europa. W swoich uwagach Ambasador Morikawa wyraził uznanie dla współpracy rządu Indonezji w budowaniu dialogu poprzez kulturę pomiędzy regionami Azji i Europy. Wymiana kulturalna podczas ASEM Day stanowi silną, wszechstronną współpracę, która łączy oba regiony jako członków globalnej społeczności.

Zgodnie z komentarzami Ambasador amerykański i europejski dyrektor ds. współpracy wewnątrz- i międzyregionalnej stwierdził, że temat Kultury podczas ASEM Day 2024 odzwierciedla zobowiązanie do uznania bogactwa różnorodności kulturowej za podstawę silnej i wszechstronnej współpracy w Azji i pomiędzy nią . Europa. Dla Indonezji kultura jest częścią tożsamości kraju i ważną częścią partnerstwa między krajami partnerskimi ASEM.

Dyskusja kulturalna odbyła się podczas przemówienia wygłoszonego przez członków Zarządu ds. Rozwoju Energetyki i Instytucji Kultury Ministerstwa Edukacji i Kultury Republiki Indonezji; oraz wirtualna prezentacja pani Valentiny Riccardi, dyrektor kulturalnej ASEF i pani Maki Katsuno Hayashikawy, dyrektor Wielodyscyplinarnego Biura Regionalnego UNESCO w Dżakarcie. Programowi rozmów przewodniczył Program Studiów Stosunków Międzynarodowych UNS p. Agung Satyawana.

READ  Przetarg - Kontrakt EPC dla elektrowni geotermalnej Paduha Unit 2, Indonezja

Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich i Rozwoju Instytucjonalnego w Ministerstwie Edukacji i Kultury Republiki Indonezji. Restu Gunawan powiedział, że Indonezja została uznana przez UNESCO za kulturowe supermocarstwo. Dyrektor Restu zauważyła również, że indonezyjskie przyprawy mają ogromny wpływ na dynamikę światowej kultury. Podkreślił, że wszyscy jesteśmy ambasadorami kultury, co objawia się w naszym codziennym życiu w postaci wprowadzania i rozpowszechniania kultury indonezyjskiej poprzez rękodzieło i gotowanie.

Tymczasem dyrektor ds. kultury ASEF wyjaśnił, że ASEF ma portfolio dotyczące rozwoju kultury jako pomostu współpracy między Azją a Europą za pośrednictwem różnych platform sztuki kulturalnej, bezpośrednio z festiwalami i prawie stronami Culture360.asef.org.

W swojej wirtualnej prezentacji Maki Katsuno-Hashikawa, wielostronna dyrektor Biura Regionalnego UNESCO, stwierdziła, że ​​takie wydarzenia są sposobem na powiązanie dialogu międzykulturowego i pokoju. (Dziedzictwo kulturowe wymaga współpracy transgranicznej w celu zwalczania rosnących wyzwań, takich jak konflikty zbrojne i nielegalny handel.)

Prezentacja tych mówców wywołała duży entuzjazm kilkudziesięciu uczniów obecnych w przestrzeni akcji na żywo. Pytania te pokazują, że młodzi ludzie mają większe poczucie odpowiedzialności za rolę kultury w swoim świecie osobistym.

Aby zaprezentować wszechstronne doświadczenie kulturalne, indonezyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zorganizowało również wizyty w obszarach kulturalnych w Surakarcie, takich jak Muzeum Batiku Tanarhadi i Warsztaty Batiku w Pro Mangunegaran.

Cykl zajęć wywarł doskonałe wrażenie na zaproszonych gościach, którzy przybliżyli kulturę Indonezji i to, w jaki sposób kultura może być użytecznym medium współpracy między krajami i regionami.

TEMPO.CO | Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Wybór nauczyciela: W konferencji organizowanej przez ASEF, SEI uczestniczy 31 krajów ASEM

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *