Liczba niezależnych wsi wzrasta do 11 456: Ministerstwo

JAKARTA (ANTARA) – Liczba indonezyjskich wiosek sklasyfikowanych jako niezależne wzrosła z 6 238 do 11 456 w 2022 r., na podstawie wskaźnika rozwoju wsi (IDM) z 2023 r., według Ministerstwa Rozwoju Wsi i Relokacji.

W piątkowym oświadczeniu minister rozwoju obszarów wiejskich, zacofanych i przesiedleń Abdul Halim Iskandar zauważył, że „poczyniono znaczne postępy w tworzeniu IDM”.

Iskandar zauważył, że liczba rozwiniętych wiosek wzrosła do 23 035 w 2023 r. w porównaniu do 20 249 w roku poprzednim.

Tymczasem liczba rozwijających się wiosek spadła do 28 766 w 2023 r. z 33 902 w 2022 r. Podobnie liczba wsi słabo rozwiniętych i wsi najbardziej zacofanych spadła odpowiednio do 7154 i 4850.

Zdaniem ministra IDM jest wykorzystywany przez rząd do interwencji w proces rozwoju obszarów wiejskich. Inicjatywa ta jest realizowana poprzez zaangażowanie społeczności zgodnie z cechami wsi, takimi jak kapitał społeczny, kapitał ekonomiczny i kapitał środowiskowy.

2023 IDM i wiele innych województw odnotowało wzrost liczby wsi samodzielnych, a nie mają wsi słabo rozwiniętych i najbardziej zacofanych.

„Na przykład w prowincji Bali (liczba) niezależnych wiosek wzrosła z 386 w 2022 r. do 502 w 2023 r.” – zauważył.

Oprócz Bali prowincje bez słabo rozwiniętych wiosek i najbardziej zacofanych wiosek to Jawa Wschodnia, z 2800 niezależnymi wioskami; Zachodnia Jawa, 1828 niezależnych wiosek; i Yogyakarta, 256 niezależnych wiosek.

Ponadto Riau, wyspy Riau i wyspy Bangka Belitung to prowincje bez słabo rozwiniętych wiosek i wiosek w najbardziej niekorzystnej sytuacji na podstawie identyfikacji i weryfikacji przeprowadzonej podczas procesu gromadzenia danych IDM w 2023 r.

„To osiągnięcie zachęci inne regiony do dalszego rozwoju wsi w swoich regionach, tak aby (liczba wsi) znacząco spadła status wsi słabo rozwiniętych i bardzo słabo rozwiniętych oraz wsi samodzielnych” – zaznaczył minister.

Powiązane wiadomości: Cele zrównoważonego rozwoju wsi mają na celu stworzenie wiosek wolnych od ubóstwa: Ministerstwo
Powiązane wiadomości: Minister wzywa do większego zaangażowania kobiet w rozwój obszarów wiejskich
Powiązane wiadomości: Wsie w Papui muszą zapewnić przejrzystość zarządzania finansami wsi

READ  Szefowie Anglii chcieli czterodniowego tygodnia w największym teście na świecie

Przetłumaczone przez: Jubi Mahrofi, Raga Adji
Redaktor: Aziz Kurmala
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *