Prognozy dla branży iGamingu na nadchodzące lata

Globalny rynek gier hazardowych online wyceniono w 2022 roku na 63,53 miliarda USD i przewiduje się, że będzie on rozwijać się z roczną stopą wzrostu wynoszącą aż 11,7% od 2023 do 2030 roku.

Wszystko wskazuje na to, że branża hazardu online będzie nadal dynamicznie rozwijać się w najbliższych latach. Istnieje kilka czynników, które będą coraz silniej wpływać na ten rozwój. Na zmiany obyczajowości nakładają się nowinki technologiczne i wysiłki operatorów mające na celu przyciągnięcie celebrytów w kampaniach marketingowych – w maju 2021 roku serwis PokerStars podpisał umowę z Cristiano Ronaldo, który będzie pełnił rolę ambasadora marki, a także występował w kampaniach reklamowych firmy. W mainstreamowej prasie z kolei można przeczytać opinie o 20bet Casino.

Na to nakłada się rosnące zainteresowanie grami hazardowymi, postęp technologiczny, rozwój płatności online oraz wykorzystanie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego do dostosowania ofert gier do indywidualnych preferencji użytkowników.

Z drugiej strony w wielu krajach krajach obowiązują przepisy prawne, które ograniczają lub zakazują hazardu online. Niektóre kraje wprowadzają również regulacje i ograniczenia dotyczące reklamowania i promowania hazardu online, aby zminimalizować ryzyko uzależnienia od hazardu oraz ochronić młodszych użytkowników. Jaka więc przyszłość czeka tę branżę?

iGaming w natarciu

Sektor iGamingu cechuje dynamiczny rozwój, który w ostatnich latach doprowadził do przekroczenia globalnej wartości rynku w wysokości 60 miliardów dolarów. Wzrost popularności iGamingu wynika z kilku czynników, takich jak zwiększenie dostępności do Internetu i penetracji smartfonów na całym świecie, rozwój nowych technologii, które uczyniły gry online bardziej dostępnymi niż kiedykolwiek wcześniej, oraz rozluźnienia przepisów hazardowych przez rządy na całym świecie.

Popularność iGamingu wzrosła także ze względu na łatwość korzystania z gier online. Gracze mogą cieszyć się rozrywką z dowolnego miejsca i o dowolnej porze, bez konieczności podróżowania czy czekania na otwarcie kasyna. Wzrost popularności gier mobilnych i nowych technologii, takich jak rzeczywistość wirtualna (VR) i rzeczywistość rozszerzona (AR), to niektóre z głównych trendów, które napędzały rozwój tego sektora. Dodatkowo nałożyło się to na prawdziwa eksplozję popularności turniejów esportowych: miliony ludzi oglądały je na żywo lub streamowały na platformach takich jak Twitch.

READ  RI i Wietnam będą wspierać współpracę w zakresie rybołówstwa w regionie: Minister

Co przyniosą kolejne lata?

Przewiduje się, że w 2023 roku branża iGamingu stanie się jeszcze bezpieczniejsza dzięki nowemu środowisku regulacyjnemu na terenie UE. Bardziej rygorystyczne przepisy, nacisk na ochronę prywatności klientów, bardziej restrykcyjne procedury mające na celu przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy – to jedne z wielu rozwiązań, nad którym pracują urzędnicy w Unii.

Jednak pomimo pozytywnych prognoz branża iGamingu w 2023 roku będzie nadal stawała przed wyzwaniami takimi jak konkurencja i brak jednolitych regulacji w różnych jurysdykcjach. Aby przetrwać, operatorzy będą musieli inwestować w marketing, obsługę klienta i rozwój technologiczny, takie jak sztuczna inteligencja. Pozwoli im to wyróżnić się na tle konkurencji.

Jednym z kluczowych czynników wpływających na przyszły rozwój iGamingu jest rozwój technologii. Wraz z rozwojem sztucznej inteligencji, wirtualnej rzeczywistości i rozszerzonej rzeczywistości gra online staje się coraz bardziej realistyczna i interaktywna. Rozwój technologii pozwala na tworzenie bardziej zaawansowanych i innowacyjnych gier, a także na poprawę jakości obrazu i dźwięku. Wraz z rozwojem 5G gracze będą mieli dostęp do szybszego i bardziej stabilnego połączenia internetowego, co pozwoli na transmisje z kasyn live w rozdzielczości 4K i jeszcze bardziej płynne uczestnictwo w grach online.

Oczy analityków skierowane są nie tylko na Europę. Branża iGaming gwałtownie wzrośnie również w USA, gdzie nadchodzące lata powinny przynieść dalsze poluzowanie dość restrykcyjnych przepisów, co ma doprowadzić do większej dostępności zakładów sportowych i kasyn online

Podsumowując, w nadchodzących latach powinniśmy spodziewać się lepszych wyników finansowych sektora iGamingu i rosnącej popularności gier. Będzie to zasługą luzowania przepisów i dalszych regulacji poprawiających bezpieczeństwo graczy oraz wprowadzania kolejnych nowinek technologicznych zwiększających atrakcyjność samej rozgrywki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *