McCarthy bagatelizuje sprawę NY przeciwko Trumpowi, odrzuca ją jako „pieniądze osobiste”

Komentarz

Przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy (R-Calif.) we wtorek starał się zbagatelizować pozew byłego prezydenta Donalda Trumpa przeciwko aktorce filmów dla dorosłych, twierdząc, że dotyczył on „pieniędzy osobistych” i nie mógł. Sprawa powinna toczyć się w trybie przedawnienia.

„Myślę, że w głębi serca wiesz, że to tylko polityka” – powiedział McCarthy dziennikarzom podczas rekolekcji Partii Republikańskiej w Orlando. „Myślę, że reszta kraju czuje to samo”. I jesteśmy tym zmęczeni.

Rozmawiając później z dziennikarzami, powiedział: „Nie jesteśmy tutaj, aby chronić prezydenta Trumpa, jesteśmy tutaj, aby chronić równą sprawiedliwość”.

Republikanie zaprzeczyli możliwemu postawieniu w stan oskarżenia byłego prezydenta Donalda Trumpa w dniach 19 i 20 marca, czasami opierając się na fałszywych teoriach, aby podważyć śledztwo. (Wideo: JM Rieger/The Washington Post)

Komentarze McCarthy pojawiają się, gdy prokurator okręgowy Manhattanu, Alvin Brock, decyduje, czy obciążyć Trumpa opłatą w wysokości 130 000 USD za uciszenie aktorki filmów dla dorosłych Stormy Daniels w pierwszym przypadku w historii Stanów Zjednoczonych, w którym postawiono w stan oskarżenia byłego prezydenta. Trump zaprzeczył tej sprawie.

Sprawa prawnika, byłego prezydenta i reanimowanego „zombie”

Chociaż nie jest jasne, jakie będą zarzuty, wydaje się, że obejmują one fałszowanie dokumentacji biznesowej. Wynika to z tego, że Trump wymienił swoje zwroty swojemu prawnikowi, Michaelowi Cohenowi, który wysłał pieniądze do Danielsa jako „koszty prawne”.

Przedawnienie zarzutów związanych z fałszywymi dokumentami biznesowymi na ogół wymaga wniesienia aktu oskarżenia w ciągu pięciu lat, ale przedawnienie ulega zawieszeniu, gdy pozwany nie przebywa stale w Nowym Jorku. Prokuratorzy mogliby argumentować, że skoro Trump nie był w Nowym Jorku przez cały czas swojej prezydentury i od tego czasu przeniósł swoją rezydencję na Florydę, nadal podlega prawu.

READ  Były doradca Meadows Cassidy Hutchinson będzie zeznawał przed panelem we wtorek, 6 stycznia, podają źródła.

„To osobiste pieniądze.… To siedem lat temu, przedawnienie” – powiedział McCarthy.

Podczas konferencji prasowej McCarthy próbował dokonać porównań między kampanią Hillary Clinton z 2016 r. a dochodzeniem Komitetu Narodowego Demokratów w sprawie rzekomego błędnego raportowania wydatków związanych z niesławną dossier Steele. Na mocy ugody z Federalną Komisją Wyborczą, DNC zgodziło się zapłacić grzywnę w wysokości 105 000 USD, a kampanię Clinton grzywnę w wysokości 8 000 USD.

„Żyjemy w Ameryce i to ma być równa sprawiedliwość”, powiedział McCarthy, wskazując, że w tej sytuacji nie było postępowania karnego.

McCarthy i kilku republikanów Izby Reprezentantów rzuciło się w obronę Trumpa, wzywając jego zwolenników do protestu przeciwko procesowi byłego prezydenta po tym, jak powiedział w sobotę na swoim koncie Truth Community, że zostanie postawiony w stan oskarżenia.

Zbierając się za Trumpem, McCarthy powiedział, że zwolennicy Trumpa nie powinni protestować, jeśli były prezydent zostanie postawiony w stan oskarżenia. „Nie sądzę, że ludzie powinni temu protestować, nie” – powiedział McCarthy podczas niedzielnej konferencji prasowej. „Prezydencie Trump, gdyby pan z nim rozmawiał, nie sądzę, by w to uwierzył”.

Publikując w sobotę na swoim portalu społecznościowym Truth, Trump napisał, że zostanie „aresztowany we wtorek” i wezwał ludzi do „stawiania oporu”. Pomimo statusu jego klubu Mar-a-Lago na Florydzie, jego doradcy powiedzieli, że zespół Trumpa nie miał konkretnej wiedzy na temat terminu wniesienia aktu oskarżenia.

McCarthy powiedział dziennikarzom, że nie rozmawiał z Trumpem od trzech tygodni i nie rozmawiał z nim o śledztwie.

W styczniu Trump poparł McCarthy’ego, który walczył o stanowisko mówcy i ostatecznie wygrał w 15. głosowaniu. Mimo to Trump i człowiek, którego nazywał „moim Kevinem”, mieli co najwyżej burzliwe relacje.

6 stycznia 2021 r., po tym, jak popierający Trumpa tłum zaatakował Kapitol Stanów Zjednoczonych, McCarthy powiedział, że Trump jest winny i powinien zrezygnować, mówiąc w pewnym momencie: „Byłem z tym facetem”, zgodnie z nagraniem audio. Opublikowane w kwietniu.

READ  Polityka adaptacyjna, zrównoważona działalność gospodarcza jest kluczem do zakończenia ubóstwa

The Audio Post zaprzeczył twierdzeniu McCarthy’ego, że nie chciał, aby Trump ustąpił po powstaniu. McCarthy upierał się, że jego komentarze pochodzą z „innych okoliczności” i że „nigdy tego nie zamierzał”. [Trump] do dymisji” wg Wiadomości CBSChociaż McCarthy powiedział w audio, że rozważa rezygnację z prezydenta.

Pomimo potępienia, pod koniec stycznia 2021 roku McCarthy odwiedził prywatny klub Trumpa Mar-a-Lago na Florydzie, gdzie zarówno wysiłki GOP, by odzyskać Izbę, jak i Pozowali do wspólnego zdjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *