McCarthy bagatelizuje sprawę NY przeciwko Trumpowi, odrzuca ją jako „pieniądze osobiste”

Komentarz

Przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy (R-Calif.) we wtorek starał się zbagatelizować pozew byłego prezydenta Donalda Trumpa przeciwko aktorce filmów dla dorosłych, twierdząc, że dotyczył on „pieniędzy osobistych” i nie mógł. Sprawa powinna toczyć się w trybie przedawnienia.

„Myślę, że w głębi serca wiesz, że to tylko polityka” – powiedział McCarthy dziennikarzom podczas rekolekcji Partii Republikańskiej w Orlando. „Myślę, że reszta kraju czuje to samo”. I jesteśmy tym zmęczeni.

Rozmawiając później z dziennikarzami, powiedział: „Nie jesteśmy tutaj, aby chronić prezydenta Trumpa, jesteśmy tutaj, aby chronić równą sprawiedliwość”.

Republikanie zaprzeczyli możliwemu postawieniu w stan oskarżenia byłego prezydenta Donalda Trumpa w dniach 19 i 20 marca, czasami opierając się na fałszywych teoriach, aby podważyć śledztwo. (Wideo: JM Rieger/The Washington Post)

Komentarze McCarthy pojawiają się, gdy prokurator okręgowy Manhattanu, Alvin Brock, decyduje, czy obciążyć Trumpa opłatą w wysokości 130 000 USD za uciszenie aktorki filmów dla dorosłych Stormy Daniels w pierwszym przypadku w historii Stanów Zjednoczonych, w którym postawiono w stan oskarżenia byłego prezydenta. Trump zaprzeczył tej sprawie.

Sprawa prawnika, byłego prezydenta i reanimowanego „zombie”

Chociaż nie jest jasne, jakie będą zarzuty, wydaje się, że obejmują one fałszowanie dokumentacji biznesowej. Wynika to z tego, że Trump wymienił swoje zwroty swojemu prawnikowi, Michaelowi Cohenowi, który wysłał pieniądze do Danielsa jako „koszty prawne”.

Przedawnienie zarzutów związanych z fałszywymi dokumentami biznesowymi na ogół wymaga wniesienia aktu oskarżenia w ciągu pięciu lat, ale przedawnienie ulega zawieszeniu, gdy pozwany nie przebywa stale w Nowym Jorku. Prokuratorzy mogliby argumentować, że skoro Trump nie był w Nowym Jorku przez cały czas swojej prezydentury i od tego czasu przeniósł swoją rezydencję na Florydę, nadal podlega prawu.

READ  Historyczne akta sądowe związane z przeszukaniem Mar-a-Lago

„To osobiste pieniądze.… To siedem lat temu, przedawnienie” – powiedział McCarthy.

Podczas konferencji prasowej McCarthy próbował dokonać porównań między kampanią Hillary Clinton z 2016 r. a dochodzeniem Komitetu Narodowego Demokratów w sprawie rzekomego błędnego raportowania wydatków związanych z niesławną dossier Steele. Na mocy ugody z Federalną Komisją Wyborczą, DNC zgodziło się zapłacić grzywnę w wysokości 105 000 USD, a kampanię Clinton grzywnę w wysokości 8 000 USD.

„Żyjemy w Ameryce i to ma być równa sprawiedliwość”, powiedział McCarthy, wskazując, że w tej sytuacji nie było postępowania karnego.

McCarthy i kilku republikanów Izby Reprezentantów rzuciło się w obronę Trumpa, wzywając jego zwolenników do protestu przeciwko procesowi byłego prezydenta po tym, jak powiedział w sobotę na swoim koncie Truth Community, że zostanie postawiony w stan oskarżenia.

Zbierając się za Trumpem, McCarthy powiedział, że zwolennicy Trumpa nie powinni protestować, jeśli były prezydent zostanie postawiony w stan oskarżenia. „Nie sądzę, że ludzie powinni temu protestować, nie” – powiedział McCarthy podczas niedzielnej konferencji prasowej. „Prezydencie Trump, gdyby pan z nim rozmawiał, nie sądzę, by w to uwierzył”.

Publikując w sobotę na swoim portalu społecznościowym Truth, Trump napisał, że zostanie „aresztowany we wtorek” i wezwał ludzi do „stawiania oporu”. Pomimo statusu jego klubu Mar-a-Lago na Florydzie, jego doradcy powiedzieli, że zespół Trumpa nie miał konkretnej wiedzy na temat terminu wniesienia aktu oskarżenia.

McCarthy powiedział dziennikarzom, że nie rozmawiał z Trumpem od trzech tygodni i nie rozmawiał z nim o śledztwie.

W styczniu Trump poparł McCarthy’ego, który walczył o stanowisko mówcy i ostatecznie wygrał w 15. głosowaniu. Mimo to Trump i człowiek, którego nazywał „moim Kevinem”, mieli co najwyżej burzliwe relacje.

6 stycznia 2021 r., po tym, jak popierający Trumpa tłum zaatakował Kapitol Stanów Zjednoczonych, McCarthy powiedział, że Trump jest winny i powinien zrezygnować, mówiąc w pewnym momencie: „Byłem z tym facetem”, zgodnie z nagraniem audio. Opublikowane w kwietniu.

READ  Canelo Alvarez kontra GGG 3: Aktualizacje rund na żywo

The Audio Post zaprzeczył twierdzeniu McCarthy’ego, że nie chciał, aby Trump ustąpił po powstaniu. McCarthy upierał się, że jego komentarze pochodzą z „innych okoliczności” i że „nigdy tego nie zamierzał”. [Trump] do dymisji” wg Wiadomości CBSChociaż McCarthy powiedział w audio, że rozważa rezygnację z prezydenta.

Pomimo potępienia, pod koniec stycznia 2021 roku McCarthy odwiedził prywatny klub Trumpa Mar-a-Lago na Florydzie, gdzie zarówno wysiłki GOP, by odzyskać Izbę, jak i Pozowali do wspólnego zdjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *