Naomi Osaka rozpłakała się po porażce w Indian Wells | Naomi Osaka

Naomi Osaka rozpłakała się po tym, jak została zastraszona podczas swojej porażki w drugiej rundzie z Veroniką Kudermetovą w Indian Wells.

Japońska zawodniczka, która opuściła część sezonu 2021, aby zadbać o swoje zdrowie psychiczne, była wyśmiewana na początku meczu i bez wątpienia był to główny czynnik, ponieważ przegrała 6:0, 6:4 z numerem 24 na świecie.

Widz podobno krzyknął „Naomi, jesteś do bani”, a Osaka skarżyła się sędziemu, a kiedy poszła służyć na początku trzeciego meczu, wyraźnie płakała. Wyraźnie zaatakowana, przegrała pierwszego seta bez wygrania meczu, zanim w drugim stoczyła lepszą walkę.

Osaka podjęła niekonwencjonalną decyzję o pozostaniu na sądzie i udzieleniu wywiadu po jej stracie, mówiąc, że incydent przypomniał jej wideo, które obejrzała, na którym Venus i Serena Williams zostały znęcane w tym samym miejscu w 2001 roku.

Siostry Williams bojkotowały to wydarzenie – powszechnie uważane za największe poza czterema wielkimi szlemami – przez 14 lat po tym, jak 21 lat temu były wykorzystywane na tle rasowym. Przemawiając przez łzy na korcie, Osaka powiedział: „Chciałem tylko podziękować, czuję, że wystarczająco płaczę przed kamerą.

„Szczerze mówiąc, byłem już wcześniej oskarżany, nie przeszkadza mi to, ale będąc tutaj oskarżanym, obejrzałem film, w którym Wenus i Serena są tutaj oskarżane. Jeśli nigdy tego nie oglądałeś, powinieneś to obejrzeć i nie wiem dlaczego, ale wpadło mi to do głowy i często było to odtwarzane ”.

Szybka porada

Jak mogę zarejestrować się, aby otrzymywać powiadomienia o najświeższych wiadomościach sportowych?

Pokazać

  • Pobierz aplikację Guardian z iOS App Store na iPhone’y lub Google Play na telefony z Androidem, wyszukując „The Guardian”.
  • Jeśli masz już aplikację Guardian, upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji.
  • W aplikacji Guardian dotknij żółtego przycisku w prawym dolnym rogu, a następnie przejdź do Ustawień (ikona koła zębatego), a następnie Powiadomień.
  • Włącz powiadomienia sportowe.

Dziękujemy za twoją opinię.

Osaka grała swój pierwszy turniej od styczniowego Australian Open, gdzie przegrała w trzeciej rundzie. 24-latka, która wygrała cztery tytuły wielkoszlemowe, wycofała się z French Open, a następnie opuściła Wimbledon w zeszłym roku po ujawnieniu swoich problemów ze zdrowiem psychicznym.

Wróciła na US Open we wrześniu, ale powiedziała, że ​​zrobi kolejną przerwę po wczesnej przegranej, mówiąc: „Kiedy wygrywam, nie czuję się szczęśliwa”.

Rosjanka Kudermetowa, grająca pod neutralnym sztandarem z powodu nielegalnej inwazji jej kraju na Ukrainę, powiedziała: „Naomi przypomniało się coś, co wydarzyło się tutaj z Sereną kilka lat temu. Zaczęła płakać, bo to jest podobne do tego, co stało się z Sereną. Ale to nie ma znaczenia. Wiem, że jest silna, wspaniała osoba. Myślę, że będzie z nią dobrze ”.

READ  Prabowo-Kibran spotkał się z Jokowi za zamkniętymi drzwiami po ogłoszeniu go prezydentem i wyborze wiceprezydenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *