Twitter zwalnia pracowników, ponieważ Musk obwinia aktywistów za „ogromny” spadek przychodów z reklam

  • Ponad połowa pracowników Twittera to muszkieter
  • Pozew zbiorowy pracowników przeciwko Twitterowi
  • Pracownicy tracą dostęp do systemów
  • Główni reklamodawcy ściągają reklamy

4 listopada (Reuters) – Twitter Inc zwolnił w piątek połowę swojej siły roboczej, ale powiedział, że cięcia w zespole odpowiedzialnym za ograniczenie rozprzestrzeniania się dezinformacji były niewielkie, ponieważ reklamodawcy wycofali wydatki z powodu obaw o kontrolę treści.

Tweety od pracowników firmy zajmującej się mediami społecznościowymi obejmują zespoły odpowiedzialne za komunikację, moderację treści, prawa człowieka i etykę uczenia maszynowego, a także niektóre zespoły produktowe i inżynierskie.

Posunięcie to kończy tydzień zamieszania i niepewności co do przyszłości firmy pod rządami nowego właściciela Elona Muska, najbogatszego człowieka na świecie, który w piątek napisał na Twitterze, że usługa doświadczyła „ogromnego spadku przychodów” z powodu reakcji reklamodawców.

Musk obwinił za straty koalicję grup praw obywatelskich, które naciskały na podjęcie działań, jeśli najlepsi reklamodawcy Twittera nie chronią ocen treści – wzbudzając obawy przed potencjalnie kluczowymi wyborami do Kongresu we wtorek.

Po zwolnieniach grupy oświadczyły, że zwiększają presję, domagając się, aby marki wyświetlały swoje reklamy na Twitterze na całym świecie.

„Niestety, firma nie miała wyboru, gdy traciła 4 miliony dolarów dziennie”, napisał na Twitterze Musk o zwolnieniach, dodając, że wszyscy dotknięci tym problemem otrzymają trzymiesięczną odprawę.

Firma milczała na temat głębokości cięć, dopóki Yoel Roth, szef bezpieczeństwa i uczciwości, nie napisał na Twitterze na początku tygodnia za pośrednictwem Reutera, że ​​zwolnienia dotkną około 3700 osób, czyli 50%, i potwierdził wewnętrzne plany. pracowników.

Odejścia obejmują 784 pracowników z centrali firmy w San Francisco i 199 pracowników w San Jose i Los Angeles, zgodnie z dokumentami złożonymi w California Employment Authority.

Roth powiedział, że odciął 15% swojego zespołu odpowiedzialnego za zapobieganie rozprzestrzenianiu się dezinformacji i innych szkodliwych treści oraz że istnieją „podstawowe możliwości moderacji” firmy.

READ  Wiceprezes i minister Zjednoczonych Emiratów Arabskich omawiają wysiłki na rzecz zacieśnienia współpracy

Musk zatwierdził dyrektora wykonawczego obrony w zeszłym tygodniu po tym, jak Roth został wezwany w tweetach krytycznych wobec byłego prezydenta Donalda Trumpa kilka lat temu.

Musk obiecał przywrócić wolność słowa, jednocześnie zapobiegając zejściem Twittera w „piekielną scenę”.

Prezydent Joe Biden powiedział w piątek, że Musk kupił Twittera, platformę mediów społecznościowych, która rozpowszechnia kłamstwa na całym świecie.

„To, o co wszyscy się teraz martwimy: Elon Musk wychodzi i kupuje strój, który wysyła – wyrzuca kłamstwa na cały świat… Ameryka nie ma już redaktorów. Żadnych redaktorów. Jak możemy oczekiwać, że dzieci zrozumieją, o co chodzi stawka?”

Główni reklamodawcy od miesięcy wyrażają obawy o przejęcie Muska.

Marki, w tym General Motors Company (GM.N) i General Mills Inc (GIS.N) Twitter poinformował, że zawiesił reklamy w oczekiwaniu na informacje o nowym kierunku witryny.

Musk napisał na Twitterze, że jego zespół nie wprowadził żadnych zmian w ocenie treści i zrobił „wszystko, co mógł”, aby uspokoić zespoły. Przemawiając w piątek na konferencji inwestorów w Nowym Jorku, Musk nazwał presję aktywistów „atakiem na pierwszą poprawkę”.

Twitter nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Wytnij dostęp do ustawień

E-mail informujący pracowników o zwolnieniach to pierwszy komunikat, jaki pracownicy Twittera otrzymali od kierownictwa firmy od czasu przejęcia władzy przez Muska w zeszłym tygodniu. Został podpisany tylko przez „Twittera”, bez wymieniania Muska ani żadnego innego dyrektora.

Dziesiątki pracowników napisało na Twitterze, że stracili dostęp do służbowej poczty e-mail i kanałów Slack w nocy, zanim otrzymali oficjalne zawiadomienie o zwolnieniu w piątek rano, co wywołało lamenty obecnych i byłych pracowników na zbudowanej przez nich platformie.

READ  Indonezja nalega na finansowanie wody na Globalnym Forum Polis: oficjalnie

Dzielili się niebieskimi sercami i emotikonami salutowania, wyrażającymi wzajemne wsparcie

Zespół kuratorów Twittera, odpowiedzialny za „podkreślanie i kontekstualizowanie najlepszych wydarzeń i historii pojawiających się na Twitterze”, został zwolniony, napisali pracownicy.

Adwokat Shannon Raj Singh, były szef Twittera ds. praw człowieka, napisał na Twitterze, że zwolniono cały zespół praw człowieka firmy.

Inna grupa, która skupiła się na badaniu, w jaki sposób Twitter wykorzystywał uczenie maszynowe i algorytmy, problem, który był priorytetem Muska, również została wyeliminowana, zgodnie z tweetem byłego starszego menedżera Twittera.

Kierownicy wyższego szczebla, w tym wiceprezes ds. inżynierii Arnaud Weber, pożegnali się w piątek na Twitterze: „Twitter ma niewykorzystany potencjał, ale jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy”.

Zwolniono również pracowników Twitter Blue, usługi subskrypcji premium, którą promuje Musk. Pracownik z pseudonimem „SillyRobin” retweetował wcześniejszy tweet Muska, że ​​Twitter Blue miałby „obejście paywalla” dla niektórych wydawców, powołując się na ich zwolnienia.

– Żeby było jasne, zwolnił zespół pracujący nad tym – powiedział pracownik.

Drzwi są zamknięte

Twitter powiedział w e-mailu, że biura zostaną tymczasowo zamknięte, a dostęp do identyfikatorów zostanie zawieszony, „aby zapewnić bezpieczeństwo każdego pracownika i systemów Twittera oraz danych klientów”.

Biura w Londynie i Dublinie były w piątek puste, bez pracowników. W londyńskim biurze dowód na to, że Twitter zajmował kiedyś budynek, został zniszczony.

Recepcjoniście w centrali Twittera w San Francisco kazano trzymać się z daleka, ale niektórzy oszukiwali i pracowali na wyższych piętrach.

Pozew zbiorowy został wniesiony przeciwko Twitterowi w czwartek przez kilku pracowników, którzy twierdzili, że firma przeprowadza masowe zwolnienia bez wymaganego 60-dniowego wypowiedzenia, z naruszeniem prawa federalnego i kalifornijskiego.

Pozew zwrócił się do sądu federalnego w San Francisco o wydanie nakazu zakazującego Twitterowi zwalniania pracowników, którzy podpisują dokumenty bez powiadomienia ich o toczącym się procesie.

READ  Spadek kontraktów futures na Dow Jones: zarobki JPMorgan, szczyt United Health; Tesla obniża ceny w USA i Europie

Reportaż Sheili Tang w Dallas, Katie Paul w Palo Alto w Kalifornii i Paresha Dave w Oakland w Kalifornii; Dodatkowe reportaże autorstwa Fanny Potkin, Rusharti Mukherjee, Adityi Kalry, Martina Coultera, Hyunjoo Jina, Supanthy Mukherjee i Arriany McLymore; Napisane przez Matta Scuffhama i Katie Ball; Montaż przez Kennetha Li, Jasona Neely, Matthew Lewisa i Williama Mallarda

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *