Rajd na rynku akcji Fed, Apple, Tesla, Cloud; Co zrobić teraz

Kontrakty terminowe Dow Jones otwierają się w niedzielę wieczorem, wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i Nasdaq. Nawet po solidnym zakończeniu piątkowej sesji, rajd giełdowy ucierpiał w zeszłym tygodniu, a główne indeksy spadły po jastrzębich komentarzach prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella.
XNasdaq miał najgorszy tydzień od stycznia, kiedy megacapy spadły, a oprogramowanie w chmurze uległo awarii.

Jabłko (AAPL), Amazon.com (AMZN) i Google Parents listy (Google) wszyscy stracili ponad 10% w ciągu tygodnia, z rodzicielstwem na Facebooku Meta platformy (Meta), akcje Tesli i Microsoftu nie były daleko w tyle. Giełda Google, Meta, Amazon.com (AMZN) oraz Microsoft (MSFT) wszystkie doszły do ​​bessy. Zapasy jabłek i Tesla (D.S.L.A) nie, ale są blisko.

Tymczasem, Twilio (TWLO) oraz Atlassian (Grupa) spadła w piątek z powodu rozczarowujących wyników i wskazówek, tracąc w ciągu tygodnia ponad 40%. Inne nazwy oprogramowania spadły z zarobkami lub bez nich.

Zwyżka na rynku, gdy bank centralny próbuje odeprzeć spadki w kluczowych sektorach technologii? To trudne zadanie. Tak więc, podczas gdy niektóre akcje i sektory wykazują siłę, inwestorzy powinni być bardzo ostrożni w obecnych warunkach.

Kontrakty terminowe na Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow Jones otwierają się w niedzielę o godzinie 18:00 czasu wschodniego, wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i Nasdaq 100.

Pamiętaj, że to nocna operacja Dow futures Następna rutyna gdzie indziej niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty handel Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy badają akcje, które mogą brać udział w rajdzie giełdowym na IBD Live


Rajd na giełdzie

Giełda rozpoczęła tydzień z przyzwoitą nutą, ale została wyprzedana w środę po południu po gołębich komentarzach prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella. Główne indeksy dały więcej pola Jowiszowi. Akcje osiągnęły w piątek vip po raporcie o mieszanych pracach, ale ostatecznie zamknęły się solidnie na cały dzień.

Dow Jones Industrial Average spadł w zeszłym tygodniu o kolejne 1,4% Handel na giełdzie. Indeks S&P 500 spadł o 3,3%. Nasdaq Composite spadł o 5,7%, najgorsza strata od tygodnia zakończonego 21 stycznia. Russell 2000 o małej kapitalizacji spadł o 2,4%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 15 punktów bazowych do 4,16%. 10-letnia rentowność przełamała 12-tygodniową passę i wznowiła swoje zyski po krótkim handlu z powrotem o 4%.

Dolar wzrósł o 0,2% w ciągu tygodnia, ale spadł w piątek o 1,9%, co jest największym jednodniowym spadkiem od lat. Przyczyniło się to do wzrostów giełdowych w piątek.

READ  Kontrakty terminowe na akcje spadają, gdy inwestorzy rozważają gołębie ostrzeżenie FedEx

Rynki widzą teraz 61,5% szans na podwyżkę o 50 punktów bazowych na grudniowym posiedzeniu Fed. Październikowy indeks cen konsumpcyjnych ma zostać opublikowany w czwartek. Listopadowe raporty o zatrudnieniu i CPI zostaną opublikowane przed 14 grudnia decyzją o podwyżce stóp federalnych.

Kontrakty terminowe na ropę naftową w USA wzrosły w zeszłym tygodniu o 5,4%, osiągając poziom 92,61 USD za baryłkę. Gaz ziemny wzrósł o prawie 13%.

Rozpad technologiczny

Akcje Apple, które w poprzednim tygodniu wzrosły do ​​200-dniowej linii, spadły w zeszłym tygodniu o 11,15% do 138,38. Akcje AAPL zbliżyły się do jednego grosza niż październikowe minimum, choć nadal mają przed sobą trochę czasu przed czerwcowymi dołkami na rynku bessy. Microsoft spadł o 6,1%, Google o 10,1%, Amazon o 12%, a akcje META o 8,5%, osiągając wieloletnie minima. Akcje Tesli spadły w ciągu tygodnia o 9,2%, zbliżając się do najniższego poziomu z 24 października w piątek. Po mocnym początku tygodnia we wtorek było to 237,40.

Tymczasem są to ciemne dni dla oprogramowania w chmurze. Oto kilka przykładów: akcje Atlassian spadły o 29% w piątek i 38% w ciągu tygodnia. Akcje Twilio spadły o prawie 35% w piątek i 43,5% w ciągu tygodnia. Płatek śniegu (Śnieg), które nie będą raportowane przez kilka tygodni, spadły o 17% w ciągu tygodnia.

Tymczasem, Fortinet (FTNT) spadły w ciągu tygodnia o 17,5%, ponieważ słabe prognozy dotyczące rachunków zrównoważyły ​​wysokie zyski i optymistyczne prognozy zysków. Paycom (PAYC) spadła o 10,3% pomimo dobrych wyników i wskazówek.

Firmy, które chcą obniżyć koszty, mogą ograniczyć wydatki na oprogramowanie przy ustalaniu budżetu na 2023 rok.

ETF-y

pośrodku Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (FFTY) spadł o 1,2% w zeszłym tygodniu, podczas gdy fundusz ETF Innovator IBD Breakout Opportunities (Nerw2% utracone. Rozszerzony fundusz ETF dla sektora technologii i oprogramowania iShares (faktura VAT) spadła o 10,2%, przy czym MSFT posiada lwią część akcji. Wektory VanEck Półprzewodnikowe ETF (SMH) spadła zaledwie o 0,7% po skoku o 4,65% w piątek, kończąc na najwyższym tygodniowym przedziale.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) w zeszłym tygodniu wzrosła o 2%. ETF Global X na rozwój infrastruktury USA (chodnikspadła o 0,1%. Fundusz ETF Global Jets w USA (JETSwzrosła o 0,3%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHBspadła o 5%. Energy Select SPDR ETF (XLE) wzrosła o 2,4%, poniżej najwyższego od ośmiu lat. Wybór funduszu SPDR ETF (45spadła o 0,9%. Opieka zdrowotna Select Sektor SPDR Fundusz (XLVDał do 1,5%.

READ  Ministrowie mówią ustawodawcom, że rybacy nadal potrzebują pomocy rządu

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne akcje fabularne, ARK Innovation ETF (ARKK) spadł o 9,4% w zeszłym tygodniu, a ETF ARK Genomics (ARKGwycofał się o 4,65%. Akcje Tesli są głównym udziałem w funduszach ETF ArcInvest.


Pięć najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Analiza rajdów rynkowych

Zwyżka na giełdzie miała ciężki tydzień, z jastrzębim Fedem i głównie słabymi wynikami ważącymi na głównych indeksach. Dow Jones, który prowadził rynek w górę, odnotował niewielki spadek, ale spadł poniżej swojej 200-dniowej średniej kroczącej. Russell 2000 napotkał opór w pobliżu linii 200-dniowej, ale odbił się w piątek i zamknął powyżej linii 50-dniowej. S&P 500 osiągnął 50-dniowe minimum.

Kompozyt Nasdaq, który nigdy nie zlikwidował 50-dniowej średniej ruchomej, spadł najmniej. Dzień po dniu Środa, szorstki sygnał.

Główne indeksy powiększyły straty w czwartek, a następnie spadły w piątek w wyniku raportu o mieszanych pracach.

Negatywne działania rynkowe i duże odwrócenia w wielu akcjach spowodowały przejście do „rynku pod presją”.

Głównym motorem napędowym rynku był prezes Fed Powell, który wyciągnął dywanik z rajdu rynkowego, sygnalizując przejście na mniejsze podwyżki, ale wyższą szczytową stopę funduszy federalnych.

Tymczasem akcje spółek technologicznych o megacap, w tym Apple, Tesla i Amazon, poniosły duże straty. Nazwy oprogramowania chmurowego, takie jak Atlassian i Twilio, zniknęły z istotnymi czynnikami w ostatnich zarobkach i wskazówkach.

Stosunkowo mówiąc, żetony nie miały strasznego tygodnia, ale tylko garstka nazwisk handluje rekordami.


Tesla kontra BYD: Który Booming EV Giant jest najlepszym zakupem?


Istnieje wiele elastycznych segmentów rynku. Ogólnie sektor zdrowia wygląda na mocny. Firmy energetyczne radziły sobie dobrze, w tym szeroki zakres zapasów ropy naftowej, instalacje LNG i kopalnie węgla, a także niektóre akcje energii słonecznej.

Dobrze sprawdzają się lit i trochę stali. Jasnym obszarem są firmy infrastrukturalne dla branży energetycznej, użyteczności publicznej i telekomunikacyjnej. Rzadki obszar technologii, w którym firmy sieciowe są zazwyczaj liderami. Niektóre restauracje i sklepy dyskontowe wykazują siłę. Zdywersyfikowane fundusze, w szczególności brokerzy i brokerzy, odnotowały silne wzrosty.

Trudno jednak dostrzec silny wzrost rynku przy powstrzymywaniu się tak dużych sektorów technologicznych. Główne indeksy będą miały trudności z postępem, a nazwy oprogramowania Apple, Google, Tesla i chmury pozostaną w tyle. Ale czy powinniśmy próbować iść naprzód, gdy te obszary podupadają lub są dysfunkcjonalne?

READ  Swędzące oczy? Jak stwierdzić, czy Arcturus jest szczepem covidowym, czy alergią

Jeśli raporty o inflacji wykażą wyraźny i znaczący spadek, powodując spowolnienie podwyżek stóp Fed, być może megacapy i oprogramowanie w chmurze zostaną obcięte. Jednak powrót do technologicznego przywództwa może nastąpić pod pewnymi względami. Z drugiej strony, jeśli październikowy raport CPI z 10 listopada wykaże, że inflacja jest nadal niska, akcje spółek technologicznych mogą skłonić wiodące sektory do zakończenia zwyżki na rynku.

Wtorek to dzień wyborów. Giełda radzi sobie lepiej z podzielonym rządem, a Republikanie chcą odzyskać kontrolę nad Izbą i Senatem. Ale prognozy polityczne przewidują co najmniej jedno zwycięstwo House GOP przez cały rok, więc nie jest jasne, czy rzeczywiste wyniki wtorku będą dużym katalizatorem.


Czas na rynku ze strategią rynkową ETF IBD


Co zrobić teraz

Byka na giełdzie jest pod presją. Bank centralny przechodzi od szybkiego i wściekłego do wolnego i długiego, ale nadal jest jastrzębi. Przemysł technologiczny to wrak pociągu. Główne indeksy spadły o kilka kluczowych pozycji. Indeksy i wiodące akcje podlegają dużym wahaniom w ciągu dnia i dnia.

To nie jest idealne środowisko do kupowania akcji. Inwestorzy muszą albo otwarcie, albo po prostu ograniczyć narażenie na różne poziomy strat.

Ponieważ indeksy S&P 500 i Nasdaq przesuwają się powyżej swoich 50-dniowych średnich kroczących, inwestorzy mogą zacząć zwiększać ekspozycję, jeśli wzrost na rynku wykaże nową siłę. Ale to wymagałoby stabilizacji technologii i danych o inflacji, aby wykazać pewne ochłodzenie.

Jeśli warunki się poprawią, musisz być przygotowany. Wiele stawek jest ustalonych, a wiele innych nie jest daleko. Zrób więc swoje listy obserwacyjne, bądź cierpliwy i zaangażuj się.

Według Duży obraz Każdy dzień powinien być zsynchronizowany z kierunkiem rynku oraz wiodącymi akcjami i sektorami.

Obserwuj Eda Carsona na Twitterze @Ibd_ecarson Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Dlaczego to narzędzie IBD ułatwia Panch Dla najlepszych zapasów

Zdobądź kolejny wielki hit dzięki MarketSmith

Chcesz uniknąć szybkich zysków i dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: Otwórz listy akcji, narzędzia i analizy premium IBD już dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *