Kontrakty terminowe Dow Jones czekają na uznaniowy raport Fed o inflacji; Tesla spóźnił się z obietnicą Elona Muska

Kontrakty terminowe Dow Jones były nieco wyższe w ciągu nocy, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i kontrakty terminowe na Nasdaq. Preferowany przez Rezerwę Federalną wskaźnik inflacji spadł w piątek rano, podczas gdy akcje Tesli wzrosły późno po komentarzach Elona Muska.
XGiełda poniosła w czwartek duże straty, niwelując większość środowych zysków w wyniku negatywnych wiadomości korporacyjnych i danych ekonomicznych oraz gołębich komentarzy inwestora miliardera Davida Teppera. Główne indeksy przełamały kluczowe poziomy, ponieważ kilka czołowych spółek wycofało się. Akcje zanotowały podobne straty, ale ostateczne spadki były bardziej znaczące.

Nvidia (NVDA), Badania Lama (LRCX) i inne zapasy chipów poniosły ciężkie straty jako producent chipów pamięci Technologia mikronowa (W) zgłaszali utracone wizje, mniej poradnictwa i personelu oraz dodatkowe redukcje wydatków kapitałowych.

The Tesli (DSLA) rozpuszczanie trwało. Oprócz czynników specyficznych dla firmy, akcje Tesli spadły w czwartek wraz z innymi producentami samochodów Carmax (KMX) przytaczał problemy z przystępnością cenową samochodów w przypadku swojej wielkiej kwartalnej pustki. Akcje TSLA nieznacznie wzrosły po tym, jak Elon Musk zasygnalizował brak sprzedaży nowych akcji do 2023 roku.

Inne megakapsy wykazywały słabość, a Apple wróciło do spadków na rynku niedźwiedzi Amazon.com (AMZN) już tam. Microsoftu (MSFT) przełamał główne wsparcie.

Inwestorzy powinni pozostać głównie w gotówce, zmniejszyć i tak już umiarkowaną ekspozycję i unikać nowych zakupów.

Wzrost PKB w trzecim kwartale został zrewidowany wyżej niż prognozowano, podobnie jak podana stopa inflacji. Liczba nowych bezrobotnych była wyższa, ale niższa niż oczekiwano. Listopadowy indeks wyprzedzających wskaźników ekonomicznych mocno spadł, wzmacniając argumenty za spowolnieniem w przyszłym roku.

Dane o inflacji PCE

W piątek Departament Handlu opublikuje indeks wydatków konsumpcyjnych za listopad. Dane o inflacji są częścią miesięcznego raportu o dochodach i wydatkach.

Oczekuje się, że indeks cen PCE wzrośnie o 0,2%, a ceny bazowe o 0,2% w porównaniu do października. Inflacja PCE powinna wynieść 5,5%, w porównaniu z 6% w październiku. Oczekuje się, że bazowa inflacja PCE spadnie z 5% do 4,6%.

Stopa inflacji PCE jest od pewnego czasu preferowaną miarą cen banku centralnego. Niedawno prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że uważnie monitoruje ceny usług PCE, z wyłączeniem mieszkań.

READ  Katastrofa samolotu w Nepalu: 68 osób zginęło, gdy samolot Eti Airlines rozbił się w pobliżu Pokhary

Dochody osobiste powinny wzrosnąć w listopadzie o 0,3%, a wydatki konsumpcyjne o 0,2%. W ostatnich miesiącach Amerykanie pogrążali się w oszczędnościach i zwiększali spłatę długów.

Dow Jones Futures dzisiaj

Kontrakty terminowe na Dow Jones wzrosły o 0,1% do wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,15%, a kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o 0,1%, przy czym akcje DSLA zapewniły niewielki wzrost.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 2 punkty bazowe do 3,69%.

Kontrakty terminowe na ropę naftową wzrosły o 1%.

Dane o stopie inflacji PCE zostaną opublikowane o 8:30 ET. Listopadowe dane dotyczące dóbr trwałego użytku zostaną również opublikowane w tym czasie, a sprzedaż nowych domów w listopadzie zostanie opublikowana o godzinie 10:00 czasu wschodniego.

Pamiętaj, że jest to operacja nocna Dow futures Następna rutyna w innym miejscu niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty handel Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują potencjalne akcje na IBD Live


Rajd giełdowy

Rajd na giełdzie rozpoczął się słabo i trwał do późnego popołudnia. Główne indeksy odrobiły później straty, ale poniosły bardziej dotkliwe straty.

Średnia przemysłowa Dow Jones spadła w czwartek o ponad 1%. Handel giełdowy. Indeks S&P 500 spadł o 1,45%, a akcje Tesli i LRCX wypadły najgorzej. Kompozyt Nasdaq spadł o 2,2%. Mała kapitalizacja Russell 2000 przyniosła 1,3%.

Akcje Apple cofnęły się o 2,4% do 132,23, niedaleko od czerwcowego minimum rynkowego wynoszącego 129,04. Inny tytan Dow Jones, Microsoft, notował 2,55% poniżej swojej 50-dniowej linii po utrzymaniu tego kluczowego poziomu od początku listopada. Akcje Amazona spadły o 3,4%, porównując awarię Covid w marcu 2020 r.

Nvidia spadła o 7%, ale znalazła wsparcie na swojej 50-dniowej linii.

Ropa w USA spadła o 1% do 77,49 USD.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 1 punkt bazowy do 3,67%. Rentowności dwuletnich obligacji skarbowych, które są ściślej powiązane z polityką banku centralnego, wzrosły nieznacznie. Rynki nadal oczekują kwartalnych punktowych podwyżek stóp procentowych w lutym i marcu.

fundusze ETF

Spośród ETF-ów wzrostowych ETF iShares Expanded Technology-Software Sector (IGV) spadł o 1,9%, a kluczowym składnikiem były akcje MSFT. VanEck Vectors Semiconductor ETF (SMHSpadek o 4,15%. Akcje Nvidii, LRCX i Micron były znaczącymi holdingami SMH, ale słabość chipów była powszechna.

READ  Astros pokonali Yankees w czwartym meczu ALCS, aby osiągnąć swój czwarty World Series w ciągu 6 sezonów.

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne akcje, fundusz ETF ARK Innovation (ARKA) spadł o 3,4%, osiągając nowe pięcioletnie minimum. ARK Genomics ETF (ARKGwycofał się o 1,1%. Akcje TSLA są kluczowym graczem w ArkInvest, ale w szczególności w ARKK.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME1,75% utracone. US Global Jets ETF (ODTRYSKIwycofał się o 2,1%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHBspadła o 0,9%. Energy Select SPDR ETF (XLE2,3% i wybór funduszu SPDR ETF (45) dał 0,9%. Fundusz Ochrony Zdrowia Wybierz Sektor SPDR (XLVspadła o 0,1%.


Pięć najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


akcje Tesli

Akcje Tesli spadły w czwartek o 8,8% do 125,35, osiągając najniższy poziom od września 2020 r., w miarę kontynuowania intensywnej sprzedaży. Tesla podwoiła swoją zniżkę na dostawę na koniec roku w USA do 7500 USD pod koniec środy. Dzieje się tak, gdy obawy CarMax dotyczące przystępności cenowej uderzają masowo w producentów samochodów i dealerów. Tylko w grudniu akcje TSLA straciły prawie 36%.

Jednak Elon Musk z Tesli powiedział w czwartkowej nocy na Twitterze, że „pod żadnym pozorem nie sprzedam akcji w przyszłym roku… i nie sprzedam akcji do 2024-2025”.

Musk sprzedał akcje Tesli o wartości prawie 39 miliardów dolarów, odkąd akcje osiągnęły szczyt w listopadzie 2021 r., w tym kolejną partię w połowie grudnia. Musk wielokrotnie powtarzał, że sprzedał więcej akcji, zanim je zbył.

Jednak Musk dał jasno do zrozumienia, że ​​nie będzie stonował swoich politycznie naładowanych tweetów. „Nie będę tłumić moich opinii, aby podnieść cenę akcji”.

Akcje TSLA wzrosły o 1% w obrocie nocnym.

Analiza rajdu rynkowego

Byki giełdowe były w czwartek w ponurym nastroju, a główne indeksy spadały po danych ekonomicznych i wiadomościach korporacyjnych.

Indeks S&P 500, który w środę odzyskał swoją 50-dniową linię, wyprzedał wtorkowe minima. Podobnie Nasdaq, ale oba zakończyły powyżej wtorkowych minimów.

READ  Indonezja stara się o wpisanie Kolintong na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

Dow Jones pokonał poniedziałkowe minima, ale zamknął się powyżej 50-dniowej linii.

Podczas gdy akcje Apple, Amazon, Microsoft, a zwłaszcza Tesli wyglądają tragicznie, nie chodzi tylko o wyprzedaż megakaps. Invesco S&P 500 ETF Equal Weight (RSP) spadł w czwartek o 1,1%, poniżej swojej 50-dniowej linii.

SMH chip ETF spadł poniżej swojej 50-dniowej linii i przeniósł się do wielomiesięcznego maksimum powyżej swojej 200-dniowej średniej kroczącej kilka dni później, 13 grudnia. W przeciwieństwie do S&P 500, SMH zamknął się we wtorek niżej.

Oprócz niektórych defensywnych lub defensywnych nazw wzrostowych, wiodące akcje ponownie mocno ucierpiały w czwartek. Niektóre akcje metali i spółek wydobywczych nadal wyglądają dobrze na wykresie tygodniowym.

Boom na giełdzie jest pod presją i trwa.


Zmierz czas rynku ze strategią rynkową ETF IBD


Co zrobić teraz

Po otwarciu 13 grudnia sytuacja na rynku nadal się pogarsza, ponieważ trendy stają się zdecydowanie negatywne.

Ekspozycja rynkowa powinna być niewielka, ograniczona do stanowisk pracy. Nawet wtedy inwestorzy mogą chcieć osiągnąć pewien zysk lub wyjść z niektórych transakcji z zyskiem.

W pewnym momencie rynek zacznie rosnąć, tak jak w środę. Nie daj się ponieść silnemu otwarciu lub nawet mocnej sesji.

Inwestorzy powinni pracować nad swoją listą obserwacyjną. Skoncentruj się na akcjach, które utrzymują kluczowe poziomy, takie jak silna względna siła lub linia 50-dniowa, i może to być mylące, jeśli wykresy nie są teraz świetne.

Według Duży obraz Każdy dzień powinien być zsynchronizowany z kierunkiem rynku oraz wiodącymi akcjami i sektorami.

Śledź Eda Carsona na Twitterze @IBD_ECarson Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Dlaczego to narzędzie IBD to ułatwia Panrozdz Dla najlepszych zapasów

Zdobądź kolejny wielki hit dzięki MarketSmith

Chcesz uniknąć szybkich zysków i dużych strat? Wypróbuj SwingTradera

IBD Digital: Listy akcji premium, narzędzia i analizy IBD już dziś

Tesla vs. BYD: Który gigant EV jest najlepszym zakupem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *