Charles Sobraj: francuski seryjny morderca „The Serpent” zwolniony z więzienia w NepaluCNN

Karol SobrajNotoryczny francuski seryjny morderca, który zainspirował nominowany do nagród serial telewizyjny „Wąż”, został w piątek zwolniony z nepalskiego więzienia.

„Shopraj został zwolniony z więzienia. Został przekazany do Urzędu Imigracyjnego. Urzędnicy imigracyjni powiedzieli nam, że wkrótce zostanie deportowany do Francji” – powiedział CNN oficer centralnego więzienia w Nepalu, Iswari Prasad Pandey.

Sobhraj, lat 78 Odsiaduje dożywocie Za zabicie dwóch turystów w Nepalu w 1975 roku, ale wiele jego morderstw pozostaje nierozwiązanych.

Został zwolniony po tym, jak w środę Sąd Najwyższy Nepalu nakazał jego zwolnienie, biorąc pod uwagę jego wiek i stan zdrowia. Cierpiał na chorobę serca i wymagał operacji na otwartym sercu, powiedział sąd.

Lokalni urzędnicy powiedzieli, że przygotowują się do natychmiastowej deportacji Chopraja, co może nastąpić już w piątek.

„Pracujemy nad zebraniem wszystkich niezbędnych dokumentów podróżnych do deportacji Sopraja do Francji” – powiedział CNN pełniący obowiązki dyrektora generalnego nepalskiego departamentu imigracyjnego Pradarshani Kumari. „Może się to zdarzyć dzisiaj (piątek) i może potrwać kilka dni”.

„Postanowieniem sądu jest wysłanie go do ojczystego kraju w ciągu 15 dni. Mając na uwadze ten termin, pracujemy nad jego ekstradycją. Do czasu wyjazdu pozostanie pod obserwacją rządu Nepalu. Współpracujemy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych w sprawie jego bezpieczeństwa” – dodał Kumari.

Urzędnik powiedział, że departament jest w ścisłym kontakcie z ambasadą francuską w Katmandu.

Urodzony w Sajgonie w administrowanym przez Francję Wietnamie, Sowraj został po raz pierwszy uwięziony w Paryżu w 1963 roku za kradzież, ale został oskarżony o popełnienie przestępstw w wielu krajach, w tym we Francji, Grecji, Turcji, Iranie, Afganistanie, Pakistanie, Nepalu i Indiach. Tajlandii i Malezji.

Uciekł też z więzienia W wielu krajacha jego zamiłowanie do unikania władz przyniosło mu przydomek „Wąż”.

Według jego biografów Sobraj ostatecznie przyznał się do co najmniej 12 morderstw w latach 1972-1976 i wskazał inne osoby przeprowadzające wywiady, zanim odwołał zeznania przed dalszymi sprawami sądowymi. Rzeczywista liczba ofiar śmiertelnych nie jest znana.

READ  Wynik Georgia CFP National Championship Score przeciwko Alabamie: Ogłoszenia na żywo

W 2014 roku nepalski sąd skazał Sobhraja na 20 lat więzienia za zabójstwo kanadyjskiego turysty Laurenta Carriera w 1975 roku.

Dramat BBC / Netflix „The Serpent” z 2021 r. oparty jest na rzekomych morderstwach Sobry. Opowiada o tym, jak przez lata wymykał się prawu w całej Azji, gdzie rzekomo odurzał, rabował i mordował na tak zwanym „hipisowskim szlaku” – gdzie były ambasador Holandii Hermann Nippenberg współpracował z władzami, aby go złapać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *