Bankman-Fried, kierownictwo FTX otrzymało miliardy ukrytych pożyczek, mówi były dyrektor generalny Alameda

NOWY JORK, 23 grudnia (Reuters) – Sam Bankman-Fried i inni dyrektorzy FTX otrzymali miliardy dolarów tajnych pożyczek od krypto potentata Alameda Research, były szef funduszu hedgingowego powiedział sędziemu. .

Carolyn Ellison, była dyrektor naczelna Alameda Research, powiedziała, że ​​FTX zgodził się z Bankman-Fried, że fundusze hedgingowe mogą pożyczać nieograniczone kwoty od inwestorów, pożyczkodawców i klientów z giełdy. Został rozpakowany w piątek.

„Stworzyliśmy pewne kwartalne bilanse, które przesłaniały zakres zadłużenia Alamedy i miliardy dolarów pożyczek udzielonych przez Alamedę kierownictwu FTX i stronom powiązanym” – powiedział Ellison sędziemu okręgowemu Ronniemu Abramsowi w sądzie federalnym na Manhattanie. .

Zarówno Ellison, jak i współzałożyciel FTX, Gary Wang, przyznali się do winy i współpracują z prokuratorami w ramach ugody. Dwóch byłych współpracowników Bankman-Fried przedstawia zapowiedź tego, jak mogą zeznawać jako świadkowie oskarżenia przeciwko niej.

grudzień W oddzielnym przesłuchaniu w dniu 19 września Wang powiedział, że nakazano mu wprowadzić zmiany w indeksie FTX, aby dać Alameda specjalne przywileje na parkiecie, wiedząc, że inni mówili inwestorom i klientom, że Alameda nie ma takich przywilejów.

Wang nie sprecyzował, kto dał mu te instrukcje.

Nicholas Roos, prawnik, powiedział w czwartek sądowi, że proces Bankmana-Frieda będzie obejmował zeznania „różnych współpracujących świadków”. Rouse powiedział, że Bankman-Fried popełnił „oszustwo o epickich proporcjach”, które doprowadziło do utraty miliardów dolarów funduszy klientów i inwestorów.

Bankman-Fried przyznał się do błędów w zarządzaniu ryzykiem w FTX, ale powiedział, że nie wierzy, że ponosi odpowiedzialność karną. Nie złożył jeszcze wniosku.

Bankman-Fried założył FTX w 2019 roku i stał się multimiliarderem i wpływowym darczyńcą amerykańskich kampanii politycznych dzięki wzrostowi wartości Bitcoina i innych aktywów cyfrowych.

Fala wypłat klientów w związku z obawami o fuzję FTX Funds z Alameda na początku listopada skłoniła FTX do złożenia wniosku o upadłość 11 listopada.

READ  Szefowie kontra. Steelers zdobywa punkty: Kansas City pogrzeba Pittsburgh za pięcioma podaniami Patricka Mahomsa przy przyziemieniu

30-letni Bankman-Fried został zwolniony w czwartek za kaucją w wysokości 250 milionów dolarów. Rzecznik Ellisona i Wanga odmówił komentarza w sprawie doniesień.

Prawnicy Wanga i Ellisona odmówili komentarza.

Ellison powiedział sądowi, że kiedy inwestorzy wycofali pożyczki dla Alameda w czerwcu 2022 r., FTX zgodził się z innymi pożyczyć miliardy dolarów z funduszy klientów, rozumiejąc, że klienci nie byli świadomi umowy.

„Naprawdę przepraszam za to, co zrobiłem” – powiedział Ellison, dodając, że pomaga klientom odzyskać własność.

Wang powiedział również, że wiedział, że to, co robi, jest złe.

Zapis procesu Ellisona został początkowo zapieczętowany z powodu obaw, że ujawnienie jego współpracy może udaremnić wysiłki prokuratorów zmierzające do ekstradycji Bankmana-Frieda z Bahamów, gdzie mieszkał i gdzie miała siedzibę FTX, wynika z akt sądowych.

Bankman-Fried został aresztowany w stolicy Nassau 12 grudnia i przybył do USA w środę po wyrażeniu zgody na ekstradycję.

Sędzia nakazał mu zamknięcie w domu jego rodziców w Kalifornii w oczekiwaniu na proces.

Luke Cohen w Nowym Jorku Sprawozdania Toma Hallsa z Wilmington, Del. Montaż przez Nolene Walter i Matthew Lewisa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *