TCU kontra Kansas State, Georgia vs. LSU i nie tylko

Witamy w weekend mistrzostw konferencyjnych.

Ponieważ boisko College Football Playoff ma zostać otwarte w niedzielę, pozostaje tylko wyłonić zwycięzców każdej konferencji w całym kraju. Podczas gdy drużyny takie jak Georgia i Michigan wydają się być zamknięte dla czterech drużyn, TCU musi wygrać swoją konferencję, aby zapewnić sobie krajowy tytuł. Nie. 4 USC może już mieć kłopoty Przegrana z Utah w meczu o tytuł Pac-12 w piątek.

Oto zestawienie każdej z dzisiejszych tytułowych gier konferencyjnych.

(Uwaga: cały czas ET, kursy z BetMGM)

Duża 12: Nie. 3 TCU kontra nie. 10 Stan Kansas

Czas: południe ET | telewizja: ABC | Podatek: TCU -2,5 | W sumie 62

Zwycięstwo zapewnia TCU pierwsze miejsce w College Football Playoff w historii szkoły. Rogate Żaby nadal mogą być w play-offach nawet po porażce z Kansas State, ale jesteśmy pewni, że fani TCU nie chcą się tym przejmować. Wildcats grają o swój pierwszy tytuł Big 12 od 2003 roku i czwarty w sumie tytuł konferencyjny. Bez względu na to, co wydarzy się w sobotę, KSU zmierza do Sugar Bowl.

SEK: NIE. 1 Gruzja kontra nie. 14 LSU

Czas: 16:00 czasu wschodniego | telewizja: CBS | Linia: Gruzja -17,5 | Łącznie 51,5

Cokolwiek stanie się w sobotę, Bulldogs wydają się być zamknięci w College Football Playoff. Tytuł konferencji jest 14. w historii szkoły i pierwszym od 2017 roku po przegranej rok temu z Alabamą w meczu o tytuł. LSU, z trzema porażkami, odpada z playoffów, ale musi wygrać, aby przejść do Sugar Bowl. W przeciwnym razie wezwijmy miskę cytrusów. LSU ostatnio wygrało SEC w drodze do tytułu krajowego w 2019 roku.

Wielka dziesiątka: Purdue kontra nie. 2 Michigan

Czas: 20:00 | telewizja: Fox | Linia: UM -17 | Razem: 51,5

Wolverines schodzą z dwóch kolejnych tytułów Big Ten. Co więcej, wygrana gwarantuje Michigan miejsce w College Football Playoff. Trudno wyobrazić sobie eliminację Michigan z boiska choćby jedną porażką, ale rozstawienie jest z pewnością zagrożone dla Wolverines. Jest to również wielka sprawa dla Purdue. Boilermakers nigdy nie dotarli do meczu o mistrzostwo Wielkiej Dziesiątki i mają szansę zdobyć tytuł konferencji po raz pierwszy od 2000 roku. Zwycięstwo dałoby Purdue wycieczkę do Rose Bowl.

READ  Zastępca sekretarza Elżbieta M. Allena i indonezyjskiego sekretarza generalnego Ministerstwa Spraw Religijnych, dr. Oświadczenie podpisane przez Nisara Alego

AKC: NIE. 23 Karolina Północna kontra nie. 9 Clemsona

Czas: 20:00 | telewizja: ABC | Linia: Clemson -7,5 | Razem: 63,5

Chociaż żadna z drużyn nie ma realnych szans na play-offy w tym meczu, Clemson gra w swoim ósmym meczu o tytuł ACC w ciągu 17 lat. Clemson zdobył sześć kolejnych tytułów ACC w latach 2015-2020, zanim zakończył w zeszłym roku. Tymczasem jest to drugi występ UNC w tytułowej grze ACC. Karolina Północna nie wygrała mistrzostw konferencji od 1980 roku i nie miała sezonu z dwucyfrowymi zwycięstwami od 2015 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *