Akcje Tesli spadają z powodu obaw o popyt, rozproszenie uwagi Elon Musk na Twitterze

Musk powiedział wcześniej w czerwcu, że skłania się ku poparciu DeSantisa na prezydenta w 2024 roku.

Joe Kapitan | agencji Reutera

Akcje producenta pojazdów elektrycznych Tesli W czwartkowy handel spadł o około 9%, ponieważ analitycy podnieśli niepewność co do perspektyw firmy.

Po Bell Wednesday, Canaccord Genuity obniżył cenę docelową dla producenta samochodów z 304 do 275 USD, powołując się na „kosmicznie złe” nastroje społeczne i „zaniepokojoną” bazę akcjonariuszy. „Elon Musk robi rzeczy Elona Muska”, napisał George Gianarigas z CanaGuard. „Część z tego to dramat związany z Twitterem, niewiele”.

Tymczasem Tesla w czwartek zaczęła oferować 7500 dolarów zniżki na niektóre z drogich pojazdów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych, podwajając swoje poprzednie oferty, starając się zachęcić klientów do odbioru dostawy. Oferuje pożyczki w Kanadzie i Meksyku. Tesli Obniżone ceny samochodów w Chinach W październiku.

Obniżki cen sedana Model 3 Tesli i crossovera Model Y są postrzegane jako oznaka słabnącego popytu.

Firma stara się zwiększyć sprzedaż i dostawy, oferując 10 000 mil bezpłatnego ładowania swoich Superchargerów dla klientów, którzy odbierają dostawę swoich nowych Tesli w grudniu.

Nabywcy Tesli i innych amerykańskich pojazdów elektrycznych, a 7500 $ premii od stycznia Pochodzi z ustawodawstwa deflacyjnego Bidena. Przyszli właściciele Tesli wstrzymują się z odbiorem nowych samochodów od firmy, dopóki nie zacznie obowiązywać kilka kredytów.

Wyniki prezesa Elona Muska jako nowego właściciela i dyrektora generalnego Twittera od dawna budzą poważne obawy. Byki Tesli dzwonią do zarządu firmy Kontroluj go i skup się na samochodzie elektrycznym i firmie zajmującej się energią odnawialną.

Musk przejął Twittera jako prywatny w transakcji o wartości 44 miliardów dolarów, która została zamknięta pod koniec października, sprzedając około 23 miliardów dolarów w akcjach Tesli, aby sfinansować transakcję. Przyznał się do „oczywistych” nadpłat.

Od początku roku akcje Tesli spadły o ponad 64%.

READ  BNPB zgłasza pożary lasów na obszarze 600 000 ha w 2023 r

To rosnąca wiadomość. Sprawdź aktualizacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *