Borobudur stanie się głównym ośrodkiem turystyki religijnej: minister

Magelang, Jawa Środkowa (Antara) – Świątynia Borobudur w dystrykcie Magelang na Jawie Środkowej stanie się głównym celem turystyki religijnej dla około 507 milionów buddystów w Azji, powiedział minister spraw religijnych Jakut Solil Kumas.

„Dzięki temu potencjałowi w Azji Południowo-Wschodniej jest 60 milionów buddystów”, powiedział w piątek w Plataran Hotel Borobudur w Magelang, uczestnicząc w krajowym spotkaniu koordynacyjnym mającym na celu promocję pięciu nadrzędnych miejsc turystycznych.

Powiedział, że wcześniej na szczycie świątyni Borobudur znajdowało się trzypoziomowe ghat.

„Teraz jest przechowywany w Muzeum Kultury Magelong. Jeśli zostanie odłożony, Borobudur stanie się bardziej majestatyczny i stanie się religijnym celem turystycznym buddystów” – zauważył Kumas.

Podczas tego samego spotkania Minister Turystyki i Gospodarki Kreatywnej Sandiyaka Salahuddin Uno powiedział, że polerowanie świątyni Borobudur postępuje zgodnie z planem, a liczba zagranicznych turystów przekracza zakładany cel.

Uno powiedział, że turystyka w Indonezji nadal ma pozytywny wpływ na tworzenie miejsc pracy. Z całkowitej populacji buddyjskiej w Azji, w szczególności Borobudur może przyciągnąć około dwóch milionów duchowych turystów, z całkowitym docelowym dochodem z turystyki w wysokości około 2 miliardów dolarów.

„Będzie to punkt zwrotny w otwieraniu możliwości biznesowych i możliwości pracy dla ludzi w Magelang, Yogyakarcie i ogólnie w prowincji Jawa Środkowa” – ujawnił.

W spotkaniu wzięli udział Minister Koordynujący ds. Gospodarki Morskiej i Inwestycji Luhut Binsar Bandjaitan; wiceminister zdrowia Dante Saxono Harbuono; Minister Rolnictwa i Planowania Przestrzennego (ATR)/Przewodniczący Krajowej Agencji Ziemi (BPN), Hadi Tjahjanto; Reformy administracyjne i biurokratyczne (PAN-RB) Minister Abdullah Azwar Anas; i gubernator Jawy Środkowej, Kanjar Pranovo.

Powiązane wiadomości: Prawa administracyjne Borobudur w celu pobudzenia regionalnej gospodarki: Ministerstwo
Powiązane wiadomości: Minister Uno chce, aby Borobudur odwiedziło 20 milionów zagranicznych turystów

Przetłumaczone przez: Heru Suidno, Resinda S
Autor: Anton Santoso
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *