Akcje Azji spadają z powodu jastrzębich obaw o podwyżki stóp procentowych banku centralnego

Hongkong, luty 22 (Reuters) – Akcje azjatyckie spadły w środę do 47-dniowego minimum, ponieważ stopy procentowe i napięcia geopolityczne ciążyły na bardziej ryzykownych aktywach.

Najszerszy indeks akcji MSCI w regionie Azji i Pacyfiku poza Japonią (.MIAPJ0000PUS) spadł o 1,02%, osiągając najniższy poziom od 6 stycznia.

Japoński Nikkei (.N225) spadł o 1,32%, po wtorkowym raporcie Purchasing Managers’ Index, który pokazał, że sektor przemysłowy skurczył się.

Bank Japonii (BOJ) powiedział w środę, że 10-letnie japońskie obligacje rządowe dotknęły 0,505% przez drugą sesję z rzędu, przekraczając limit 0,5% BOJ i zapowiedział, że kupi obligacje awaryjne jako środek do ograniczenia wyższych rentowności. styczeń 18 do więcej. Czytaj więcej

Bank centralny Nowej Zelandii podniósł stopy procentowe o 50 punktów bazowych do najwyższego od 14 lat poziomu 4,75%. Bank centralny powiedział, że spodziewa się dalszego zacieśniania polityki pieniężnej, aby zapewnić powrót inflacji do docelowego przedziału w średnim okresie. Czytaj więcej

Najnowsze aktualizacje

Zobacz jeszcze 2 historie

Wall Street odnotowała we wtorek najgorsze wyniki w tym roku, ponieważ nieoczekiwanie dobry odczyt złożonego PMI S&P Global pokazał, że amerykańska gospodarka jeszcze się nie ochłodziła.

„Rynek obawia się, że banki centralne będą musiały znacznie podnieść stopy procentowe, aby kontrolować inflację” – powiedział Kerry Craig, strateg ds. rynków globalnych w JP Morgan Asset Management.

„Myślę, że w tej chwili większym zmartwieniem są perspektywy zysków i to, jak bardzo spadną od tego momentu, w porównaniu z niepewnością co do prawdopodobieństwa recesji w USA”.

Prezydent Rosji Władimir Putin ostrzegł Zachód przed Ukrainą, zawieszając swoją ostatnią dużą umowę o kontroli zbrojeń jądrowych ze Stanami Zjednoczonymi. Sekretarz stanu USA powiedział, że to działanie Putina było bardzo niefortunne i nieodpowiedzialne.

„To (zawieszenie umowy nuklearnej) podsyciło obawy o kolejną rundę eskalacji, wywołując reakcję prezydenta Bidena w Polsce, obiecując większe wsparcie dla Ukrainy, mówiąc, że Rosja nigdy nie wygra wojny”, powiedział zespół ds. notatka klienta. „Po oskarżeniu o dostarczanie broni Rosji, uwaga skupia się teraz na Chinach, które muszą poprzeć swoje słowa traktatu pokojowego czynami”.

READ  Turystów na Bali zachęca się do uiszczenia podatku turystycznego po przyjeździe

Chiński benchmark (.CSI300) spadł o 0,68%, a indeks Hang Seng w Hongkongu (.HSI) spadł o 0,09%.

Australijski indeks S&P/ASX 200 (.AXJO) stracił w środę 0,3%, spadając po raz drugi z rzędu i osiągając najniższy poziom od ponad miesiąca w związku z oczekiwaniami podwyżek stóp procentowych.

E-mini futures na S&P 500 wzrosły o 0,16%.

Amerykańskie 10-letnie banknoty osiągnęły 3,966%, najwięcej od listopada, spadając do 3,948% w środę.

Indeks dolara był płaski, ale analitycy spodziewają się wzrostu stóp procentowych w celu wzmocnienia dolara, co szkodzi akcjom rynków wschodzących, które skorzystały na spadku dolara.

Ropa w USA spadła o 0,46% do 76,01 USD za baryłkę, a Brent o 0,37% do 82,74 USD.

Złoto spotowe wzrosło o 0,1% do 1835,28 USD za uncję.

Raport Seleny Li; Montaż przez Bradleya Perretta

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *