Akcje Azji spadają z powodu jastrzębich obaw o podwyżki stóp procentowych banku centralnego

Hongkong, luty 22 (Reuters) – Akcje azjatyckie spadły w środę do 47-dniowego minimum, ponieważ stopy procentowe i napięcia geopolityczne ciążyły na bardziej ryzykownych aktywach.

Najszerszy indeks akcji MSCI w regionie Azji i Pacyfiku poza Japonią (.MIAPJ0000PUS) spadł o 1,02%, osiągając najniższy poziom od 6 stycznia.

Japoński Nikkei (.N225) spadł o 1,32%, po wtorkowym raporcie Purchasing Managers’ Index, który pokazał, że sektor przemysłowy skurczył się.

Bank Japonii (BOJ) powiedział w środę, że 10-letnie japońskie obligacje rządowe dotknęły 0,505% przez drugą sesję z rzędu, przekraczając limit 0,5% BOJ i zapowiedział, że kupi obligacje awaryjne jako środek do ograniczenia wyższych rentowności. styczeń 18 do więcej. Czytaj więcej

Bank centralny Nowej Zelandii podniósł stopy procentowe o 50 punktów bazowych do najwyższego od 14 lat poziomu 4,75%. Bank centralny powiedział, że spodziewa się dalszego zacieśniania polityki pieniężnej, aby zapewnić powrót inflacji do docelowego przedziału w średnim okresie. Czytaj więcej

Najnowsze aktualizacje

Zobacz jeszcze 2 historie

Wall Street odnotowała we wtorek najgorsze wyniki w tym roku, ponieważ nieoczekiwanie dobry odczyt złożonego PMI S&P Global pokazał, że amerykańska gospodarka jeszcze się nie ochłodziła.

„Rynek obawia się, że banki centralne będą musiały znacznie podnieść stopy procentowe, aby kontrolować inflację” – powiedział Kerry Craig, strateg ds. rynków globalnych w JP Morgan Asset Management.

„Myślę, że w tej chwili większym zmartwieniem są perspektywy zysków i to, jak bardzo spadną od tego momentu, w porównaniu z niepewnością co do prawdopodobieństwa recesji w USA”.

Prezydent Rosji Władimir Putin ostrzegł Zachód przed Ukrainą, zawieszając swoją ostatnią dużą umowę o kontroli zbrojeń jądrowych ze Stanami Zjednoczonymi. Sekretarz stanu USA powiedział, że to działanie Putina było bardzo niefortunne i nieodpowiedzialne.

„To (zawieszenie umowy nuklearnej) podsyciło obawy o kolejną rundę eskalacji, wywołując reakcję prezydenta Bidena w Polsce, obiecując większe wsparcie dla Ukrainy, mówiąc, że Rosja nigdy nie wygra wojny”, powiedział zespół ds. notatka klienta. „Po oskarżeniu o dostarczanie broni Rosji, uwaga skupia się teraz na Chinach, które muszą poprzeć swoje słowa traktatu pokojowego czynami”.

READ  Okres koncesji Ryana Daya w Ohio State dobiegnie końca po drugim formalnym strajku ze strony Michigan

Chiński benchmark (.CSI300) spadł o 0,68%, a indeks Hang Seng w Hongkongu (.HSI) spadł o 0,09%.

Australijski indeks S&P/ASX 200 (.AXJO) stracił w środę 0,3%, spadając po raz drugi z rzędu i osiągając najniższy poziom od ponad miesiąca w związku z oczekiwaniami podwyżek stóp procentowych.

E-mini futures na S&P 500 wzrosły o 0,16%.

Amerykańskie 10-letnie banknoty osiągnęły 3,966%, najwięcej od listopada, spadając do 3,948% w środę.

Indeks dolara był płaski, ale analitycy spodziewają się wzrostu stóp procentowych w celu wzmocnienia dolara, co szkodzi akcjom rynków wschodzących, które skorzystały na spadku dolara.

Ropa w USA spadła o 0,46% do 76,01 USD za baryłkę, a Brent o 0,37% do 82,74 USD.

Złoto spotowe wzrosło o 0,1% do 1835,28 USD za uncję.

Raport Seleny Li; Montaż przez Bradleya Perretta

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.