Imigranci wysłani z Teksasu przybywają do chłodnego Waszyngtonu w Wigilię Bożego Narodzenia

Trzy autobusy pełne emigrantów przyjechały z Teksasu do domu wiceprezydenta Harrisa w Waszyngtonie w przenikliwie zimną Wigilię. Grupa wzajemnej pomocy powiedziała, że ​​był to ostatni napływ przybyszów wysłanych na północny wschód przez południowe stany.

Według Migrant Solidarity Mutual Aid Network około 110 do 130 mężczyzn, kobiet i dzieci wysiadło z autobusów przed Obserwatorium Marynarki Wojennej w sobotę wieczorem przy 18-stopniowej pogodzie po dwudniowej podróży z południowego Teksasu. W tym dniu To był najzimniejszy wigilijny dzień w historii powiatuNiektórzy migranci owinięci w koce zostali powitani przez wolontariuszy, którzy zostali poinformowani, że gubernator Teksasu Greg Abbott (po prawej) wysłał karawanę.

Wolontariusze starali się spotkać z osobami ubiegającymi się o azyl w Boże Narodzenie po tym, jak autobusy do Nowego Jorku zostały przekierowane z powodu zimnej pogody. W pospiesznie zorganizowanym przyjęciu kościół na Kapitolu zgodził się na tymczasowe schronienie grupy, podczas gdy jedna z grup wzajemnej pomocy, SAMU First Response, zorganizowała 150 śniadań, obiadów i kolacji w sieci restauracji Sardis.

„DC nadal zaprasza” – powiedziała Amy Fischer, główna organizatorka sieci. „Niezależnie od tego, czy są Święta Bożego Narodzenia, mróz na zewnątrz, czy ciepło na zewnątrz, zawsze jesteśmy gotowi powitać ludzi z otwartymi ramionami i upewnić się, że zostaną ciepło przyjęci w tej społeczności”.

Abbott zaczął dostarczać osoby ubiegające się o azyl Bezpłatny przejazd do przyjaznych osadnikom demokratycznych miast April na Wschodnim Wybrzeżu, próba wywarcia nacisku na administrację Bidena, aby rozprawiła się z granicą. Inni republikańscy gubernatorzy, w tym Doug Ducey z Arizony i Ron DeSantis z Florydy, również wysłali autobusy do Nowego Jorku i stolicy kraju.

Gwardia Narodowa Teksasu zatrzymuje imigrantów na granicy w El Paso

Biały Dom potępił ten ruch w oświadczeniu na Boże Narodzenie, mówiąc, że Abbott nie planował z urzędnikami federalnymi przed spadkiem.

READ  Nowojorskie powstanie rządowe powraca – podobnie jak jego wewnętrzna maska ​​dowództwa

„Gubernator Abbott porzucił dzieci na poboczu drogi w temperaturach poniżej zera w Wigilię Bożego Narodzenia bez koordynacji z władzami federalnymi lub lokalnymi” – powiedział Washington Post rzecznik Białego Domu Abdullah Hassan. „To był okrutny, niebezpieczny i haniebny wyczyn”.

„Jak wielokrotnie powtarzaliśmy, jesteśmy gotowi współpracować z każdym – Republikaninem lub Demokratą – nad prawdziwymi rozwiązaniami, takimi jak kompleksowa reforma imigracyjna i środki bezpieczeństwa granic, które prezydent Biden wysłał do Kongresu pierwszego dnia, ale te gry polityczne są rozgrywane nic i tylko życie nie jest zagrożone. Przytłaczające” – powiedział Hassan.

Biuro firmy Abbott nie odpowiedziało na prośby o komentarz ani nie potwierdziło publicznie wysyłki autobusów. W List We wtorkowym przesłaniu do prezydenta Bidena Abbott opisał warunki wzdłuż granicy, mówiąc o miastach w Teksasie Nie jest w stanie sprostać ciągłemu napływowi imigrantów Pochodzi z Meksyku. Odniósł się do zbliżającej się arktycznej pogody i powiedział, że nowo przybyłym grozi „zamarznięcie na śmierć na ulicach miasta”. W ten weekend temperatury w Teksasie spadną do dwudziestych i dwudziestych stopni w niektórych miastach.

„Te społeczności i stan nie są dobrze wyposażone, aby wykonywać zadania przydzielone rządowi federalnemu – każdego dnia tysiące imigrantów zalewają kraj” – powiedział Abbott.

Abbott w zeszłym tygodniu wysłał Gwardię Narodową Teksasu, aby próbowała zatrzymać imigrantów w miejscach innych niż oficjalne punkty wjazdu, które są zasadniczo zamknięte dla wielu rodzin i osób z powodu polityki z czasów Trumpa, która pozwala na szybkie deportacje do Stanów Zjednoczonych. Ludzie przekraczają granicę bez możliwości ubiegania się o azyl.

Polityka ta, znana jako Tytuł 42, została pomyślnie zakwestionowana w sądzie i wygasła w środę, ale sędzia główny John G. Roberts Jr. Nakazał go tymczasowo zatrzymać Sąd Najwyższy zablokował Abbottowi i innym republikańskim gubernatorom możliwość złożenia ostatecznego odwołania w celu zakończenia tego procesu.

READ  Aktualizacja Damar Hamlin: Jego pierwsze pytanie brzmiało: „Czy wygraliśmy?” Lekarz mówi, że kilka dni po zatrzymaniu akcji serca podczas meczu NFL

Administracja Bidena powiedziała, że ​​próbuje wprowadzić nowe zasoby i zasady na granicy, aby poradzić sobie z dużą liczbą imigrantów, którzy przybywają do kraju i szukają azylu, co jest długim procesem, który normalnie pozwoliłby im mieszkać w Stanach Zjednoczonych. Pracuj, kiedy oni czekają na proces.

W swoim liście Abbott nazwał dotychczasowe wysiłki administracji „katastrofą”: „Ten straszny kryzys dla społeczności przygranicznych w Teksasie jest katastrofą, którą sam stworzyłeś”.

Do Waszyngtonu autobusy przyjeżdżały przez cały tydzień — trzy z Arizony, pozostałe trzy z Teksasu — więc Tatiana Laborde wiedziała, że ​​to będzie „intensywny” czas. Ale w piątek Laborde — dyrektor wykonawczy SAMU First Response we współpracy z biurem burmistrza i siecią wzajemnej pomocy. Helping Migrants – dowiedziałem się o trzech autobusach, które zostały przekierowane. Mieli przybyć w niedzielę rano, w Boże Narodzenie.

Ale potem była kolejna niespodzianka — autobusy z Del Rio w Teksasie zaparkowane w Wigilię w pobliżu obserwatorium marynarki wojennej wiceprezydenta.

Ten cel wydaje się być bardziej polityczny niż logistyczny: podczas gdy inne autobusy zatrzymują się na Union Station, Obserwatorium Marynarki Wojennej nie znajduje się w pobliżu innych węzłów tranzytowych. Wiceprezydent był w Waszyngtonie w ten weekend.

Laborde powiedział, że osoby wsiadające do państwowych autobusów do demokratycznych miast były mniej skoncentrowane na manewrach politycznych niż na dotarciu w bezpieczne miejsce.

„Pamiętaj, że to się nie kończy” – powiedział Laborde. „Od kilku tygodni obserwujemy zastój, ale do hrabstwa napływa stały napływ migrantów. Stało się to normą. Nie wszystko jest negatywne, ponieważ daje im szansę bycia tam, gdzie pierwotnie chcieli być i miejsce, w którym osoby ubiegające się o azyl polityczny mają większe szanse.

W odpowiedzi na napływ autobusów imigrantów ze stanów granicznych i Florydy lokalne organizacje i rządy opracowały zestaw narzędzi wsparcia. DC Stworzył Biuro Usług Imigracyjnych Koordynacja usług, w tym tymczasowego schronienia, żywności i pomocy medycznej.

READ  Turcja: Co najmniej 35 osób zginęło w oddzielnych wypadkach na miejscach katastrof | Aktualności

Fischer powiedział, że Migrant Solidarity Mutual Aid Network, zbiór grup pomocowych utworzonych w odpowiedzi na ostatnią taktykę Abbotta, zmobilizował wolontariuszy do witania migrantów, gdy wysiadają z autobusów w sobotę. Zaalarmowany przez organizację pozarządową pozostającą w kontakcie z Departamentem Zarządzania Kryzysowego w Teksasie, zespół pomocy współpracował z miastem w celu wynajęcia autobusu, który miał zawieźć migrantów do kościoła, gdzie osoby ubiegające się o azyl otrzymały ciepłą odzież i gorący posiłek.

Wolontariusze pomogli migrantom znaleźć przyjaciół i rodziny, którzy ich zdaniem mogliby zostać lub zapewnić im zakwaterowanie. Laborde powiedział, że jego grupa była w stanie kupić około 90 biletów dla migrantów. Głównymi celami podróży były Nowy Jork i New Jersey. Daleko stąd był Boston.

Od miasta granicznego do „miasta granicznego”, autobusy wypełnione imigrantami szukają nowego życia w rejonie DC

Fisher powiedział, że większość migrantów w sobotnich autobusach pochodziła z Ameryki Środkowej lub Karaibów. Połowa grupy pochodzi z rodzin. Przybyli z Meksyku przez nieautoryzowane i zdradzieckie punkty wzdłuż granicy, podczas gdy oficjalne przejścia graniczne zostały zamknięte na mocy tytułu 42 polityki zdrowia publicznego, polityki z czasów pandemii, stosowanej do deportacji migrantów.

„To dla nich ostatni etap bolesnej podróży” – powiedział. „Podróż, zwłaszcza w kierunku granicy, jest bardzo niebezpieczna i brutalna. A potem oczywiście pojawiają się doniesienia o chaosie na granicy i obiektach granicznych, które są zimne i okrutne. Wielu z nich bardzo chętnie przychodziło z uśmiechniętą buzią.

Michael Granish i Cleve Woodson przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *