Ministerstwo zapewnia efektywną alokację pomocy społecznej po ustaleniach BPK

Ustalenia mają charakter administracyjny i przedstawiają postęp w zakresie mechanizmu udzielania pomocy społecznej

Dżakarta (Antara) – Ministerstwo Spraw Społecznych odpowiedziało na ustalenia Krajowej Komisji Obrachunkowej (BPK) przedstawione w przeglądzie drugiego semestru 2022, zobowiązując się do usprawnienia mechanizmu świadczenia pomocy społecznej, aby był bardziej skuteczny i wydajny.

„Tak więc to jest element monitoringu i zarządzania finansami państwa. Od początku mojego kierownictwa Ministerstwo Spraw Społecznych bardzo współpracuje w zakresie mechanizmu monitorowania przez odpowiednią agencję, w tym BPK. Zapewniam, że Ministerstwo przekazało raporty uzupełniające zgodnie z zaleceniem zarządu” – zauważył minister spraw społecznych Thiri Rizmaharini w pisemnym oświadczeniu w sobotę.

Minister zauważył, że przed opublikowaniem raportu urzędnicy ministerstwa przyjęli podejście instytucjonalne.

„Ustalenia mają charakter administracyjny, który przedstawia postępy w mechanizmie świadczenia pomocy społecznej. W następstwie ustaleń Ministerstwo Spraw Społecznych wydało dokument uzupełniający w celu ubiegania się o status z BPK w pierwszym półroczu 2023 r.” opracowane. .

Ustalenia grupy obejmują trzy aspekty: pomoc społeczna dostarczanie podstawowych towarów; Program zaufania rodzinnego Zapewnienie pomocy społecznej; oraz pomoc pieniężna na dostawę oleju jadalnego i opałowego.

Wśród 10 249 rodzin kwalifikujących się do bezgotówkowej pomocy żywnościowej ministerstwo podjęło kroki w celu poprawy danych beneficjentów, z których niektórzy zajmują wysokie stanowiska w niektórych organizacjach, zauważył Rizmaharini.

Zwrócił uwagę, że ta sytuacja została odkryta przez Dyrekcję ds. Prawa Publicznego Ministerstwa Prawa i Praw Człowieka na początku tego roku.

Zauważył ponadto, że w bazie danych Ministerstwa Spraw Społecznych beneficjenci wymienieni są jako biedni ludzie wykonujący różne zawody, takie jak sprzątanie, robotnicy i inni.

W związku z tym ministerstwo zamroziło przedmiotowe dane i usunęło je ze zintegrowanych danych pomocy społecznej – zaznaczył minister.

„Jeśli twierdzą, że są biedni, a potem narzekają, najpierw zamkniemy to. Więc proszę o przesłanie nam skarg. Przeanalizujemy to” – powiedział minister Rizmaharini.

READ  2022-23 Prognozy NBA w sezonie regularnym: wybory ekspertów na MVP, debiutant roku, najbardziej ulepszony gracz

Powiązane wiadomości: Około 2707 KPM PENA jest gotowych wyjść ze skrajnego ubóstwa
Powiązane wiadomości: Ministerstwo Spraw Społecznych rozdziela pomoc w celu wzmocnienia pozycji lokalnej ludności w Papui
Powiązane wiadomości: Minister Rizma współpracuje z APH w celu wzmocnienia walki z korupcją

Przetłumaczone przez: Lintang Budiandi P, Mekka Yumna
Autor: Sri Haryati
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *