„Naprawdę nadzwyczajne” huragany i huragany Wielkie Równiny i Środkowy Zachód | Iowa

Jedna osoba ginie w potężnych falach sztormowych na Great Plains i Midwest, Nebrasce i zaobserwowanym huraganie Iowa.

Według Iowa State Patrol, kierowca ciężarówki we wschodniej części stanu Iowa zginął w środę wieczorem, gdy jego ciężarówkę uderzył silny wiatr w trudnych warunkach pogodowych w okolicy, powodując, że naczepa, którą jechał, przewróciła się.

Według National Weather Service na północ od Wielkich Jezior przeważać będą silne wiatry, śnieg i inne trudne warunki pogodowe. Obszary Kansas, Nebraska i Iowa zostały dotknięte silnymi wiatrami o prędkości do 70 mil na godzinę, aw środę zgłoszono co najmniej 13 huraganów.

Brian Bourgenbruch, meteorolog z National Weather Service w Dolinie Nebraski, powiedział: „Ta liczba huraganów naraz jest niezwykła o każdej porze roku.

System burzowy przyszedł później Huragan w ostatni weekend Zabił ponad 85 osób w Arkansas, Missouri, Illinois, Tennessee i Kentucky.

Według Departamentu Transportu Kansas kurz generowany przez silne wiatry w okolicy zmniejszał widoczność do zera w niektórych częściach stanu Kansas, powodując wyrzucenie za burtę co najmniej czterech ciężarówek z naczepami. Władze stanu Kansas zamknęły wszystkie autostrady stanowe w dziewięciu hrabstwach, w tym międzystanową nr 70, która biegnie półtorej godziny poza stolicą stanu od granicy z Kolorado do Salina w stanie Kansas.

W wielu częściach Nowego Meksyku, w tym w Wisconsin i Illinois, ogłoszono ekstremalne poziomy zagrożenia powodzią. Silne wiatry do 80 mil na godzinę odnotowano w Panhund w Teksasie i w zachodnim Kansas, z porywami do 100 mil na godzinę w niektórych obszarach.

Oprócz silnych wiatrów eksperci ostrzegają przed ryzykiem pożaru na niektórych obszarach już dotkniętych silnymi wiatrami z powodu suchych warunków.

Naukowcy twierdzą, że ekstremalne zjawiska pogodowe mogą być spowodowane zmianami klimatycznymi spowodowanymi przez człowieka, ale próba znalezienia przyczyny konkretnego zdarzenia pogodowego, takiego jak burze w wielu częściach Stanów Zjednoczonych, wymaga dodatkowej analizy, która może zająć trochę czasu i może trwać bez końca .

READ  Tyson Fury zachowuje tytuł wagi ciężkiej WBC po pokonaniu Dilliana Whyte przez techniczny nokaut

„Myślę, że musimy przestać zadawać pytanie, czy to zjawisko było spowodowane zmianami klimatycznymi. W dzisiejszych czasach zmiany klimatu nasilają wszystkie wydarzenia” – powiedział Victor Jensini, profesor meteorologii z University of Northern Illinois.

„W jakim stopniu zmiany klimatyczne odegrały rolę i jak to wydarzenie jest możliwe przy braku zmian klimatycznych?” Musimy to usłyszeć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *