FDA na stałe zezwoli na przyjmowanie tabletek aborcyjnych drogą pocztową

Na przykład projekt badawczy zatwierdzony przez FDA w celu udzielania porad telemedycznych i wysyłania tabletek pocztą Zgłoszone Z 1157 aborcji przeprowadzonych w ramach programu od maja 2016 r. do września 2020 r. 95 procent zostało wykonanych bez konieczności przeprowadzania jakichkolwiek działań kontrolnych. Pacjenci odwiedzili izby przyjęć lub ośrodki pomocy doraźnej 70 razy, przy czym 10 przypadków zgłosiło poważne powikłania.

Grupy medyczne argumentowały, że gdyby pacjentki musiały udać się do klinik, aby otrzymać pigułki aborcyjne do 2020 roku, byliby bardziej narażeni na zarażenie się koronawirusem, eliminując potrzebę osobistego dostarczania z powodu infekcji. A Sędzia przychylił się do wniosku Jednak tego lata, po wyzwaniu ze strony administracji Trumpa, The Sąd Najwyższy ponownie nałożył zakaz.

W marcu systemy medyczne spróbowały ponownie. List do prezydenta Bidena i wiceprezesa Harrisa. W kwietniu FDA zdecydowała Nie należy egzekwować osobistych potrzeb W przypadku infekcji, tabletki mogą być wysyłane pocztą. Nowa decyzja FDA sprawia, że ​​zawieszenie jest trwałe.

Doświadczenie od kwietnia sugeruje, że więcej kobiet będzie zabiegać o aborcję narkotykową, jeśli nie będą musiały odwiedzać dawcy pigułek. Aborcja w razie potrzebyLeah Coplan, dyrektor ds. aborcji ds. operacji medycznych w Demand, powiedziała, że ​​firma, która pojawiła się wiosną tego roku jako jedna z kilku firm świadczących usługi doradztwa telemedycznego i wydawania tabletek, odnotowuje stopniowy wzrost zainteresowania.

Plan aborcyjny firmy Dell, Program badawczy zatwierdzony przez FDA Elizabeth Raymond, starszy współpracownik medyczny w Gynuity Health Projects, która prowadzi program, powiedziała, że ​​więcej kobiet proszono o przeprowadzanie wizyt telemedycznych i wysyłanie pigułek. Powiedział, że jedna trzecia z 2083 aborcji przewidzianych w ramach programu od lipca 2016 do października 2021 – 715 – miała miejsce podczas epidemii.

Kirsten Moore, dyrektor programu Expanded Drug Abortion Access Program, powiedziała, że ​​obrońcy praw aborcji uważają, że działacze na rzecz praw aborcji usuną pozostałe dwa ograniczenia związane z mifepristonem, zwłaszcza że dostawcy muszą być certyfikowani, ponieważ kobiety niekoniecznie są potrzebne. Tabletki można otrzymać od ich zwykłego lekarza lub przychodni.

READ  Federalni skonfiskowali dokumenty z Mar-a-Lago w wezwaniu do wielkiej ławy przysięgłych w czerwcu

Niemniej jednak Moore powiedziała, że ​​ma nadzieję, że aborcje narkotykowe staną się bardziej dostępne dla kobiet, które potrzebują aborcji chirurgicznej, dzięki stworzeniu „więcej miejsca w środowisku aborcyjnym dla pacjentów wymagających hospitalizacji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *