Aktywiści klimatyczni rzucają tłuczonymi ziemniakami w pracę Moneta w Niemczech | Aktywność środowiskowa

Claude Monet stał się najnowszym artystą, który znalazł się w centrum protestów klimatycznych związanych z żywnością po tym, jak członkowie niemieckiej grupy ekologicznej rzucili w niedzielę tłuczone ziemniaki w muzeum w Poczdamie.

Dziewięć dni później Po prostu przestań zupę pomidorową z odsączoną olejem Dwóch kochanków na „Słonecznikach” Vincenta Van Gogha w National Gallery w Londynie Ostatnie pokolenie (Ostatnia generacja) Barberini wchodzi do muzeum i wyrzuca Monety Kamienie młyńskie z ziemniakami (stóg siana) przed przyklejeniem rąk do ściany.

Protestujący powiedzieli, że wyczyn został zaprojektowany, aby przeciwdziałać katastrofie klimatycznej. „Ludzie głodują, ludzie marzną, ludzie umierają” – powiedział jeden z aktywistów. Wideo Incydent został opublikowany na Twitterze przez Letzte Generation.

„Jesteśmy w katastrofie klimatycznej, a jedyne, czego się boisz, to zupa pomidorowa lub tłuczone ziemniaki na obrazie. Wiesz, czego się boję? naszych rodzin w 2050 roku”, powiedział protestujący. „Czy trzeba tłuczone ziemniaki na obrazie, żeby cię zapytać? Ten obraz nie byłby nic wart, gdybyśmy musieli walczyć. Kiedy w końcu zaczniesz słuchać? przestać robić interesy jak zwykle?”

Grupa powiedziała, że ​​postanowiła „uczynić z tego Moneta scenę, a publiczność publiczność”, aby spróbować przekazać swoje przesłanie. „Jeśli wyrzucisz obraz z tłuczonymi ziemniakami lub zupą pomidorową, aby przypomnieć społeczeństwu, że ślad skamieniałości zabija nas wszystkich, damy ci tłuczone ziemniaki na obrazie” – dodał.

Rzecznik muzeum powiedział, że obraz był chroniony przez szkło i wydaje się, że muzeum nie zostało później uszkodzone.

Rzecznik powiedział, że policja przybyła szybko, a ręce protestujących zostały oddzielone od muru „stosunkowo łatwo”.

W zeszłym roku członkowie pokolenia Letzte Poszli na strajk głodowy Protest przeciwko brakowi działań politycznych w związku z kryzysem klimatycznym przed budynkiem Reichstagu w Berlinie. Na początku tego roku oni przylgnęli do siebie do niektórych z najbardziej ruchliwych autostrad w Niemczech.

READ  EKSKLUZYWNIE: Trump powiedział byłemu prawnikowi ds. etyki Białego Domu, Cassidy'emu Hutchinsonowi, aby złożył fałszywe zeznania przed komisją 6 stycznia, podają źródła

Grupa, która oskarża niemiecki rząd o ignorowanie wszelkich ostrzeżeń i doprowadzenie kraju na „krawędź przepaści”, twierdzi, że należy do ostatniego pokolenia, które może uchronić społeczeństwo przed upadkiem.

„W obliczu tej rzeczywistości akceptujemy podwyżkę [fines]„Zarzuty karne i pozbawienie wolności są nieuniknione” – napisano na nim Stronie internetowej.

Galerie sztuki stały się ostatnio popularnymi miejscami przyciągających uwagę zmagań. W lipcu dwóch członków włoskiej grupy aktywistów klimatycznych Ultima Generazione (This Is The Last Generation) Złożyli razem dłonie Sandro rozwija baner w kierunku szkła, które przechowuje Primaverę Botticellego w Galerii Uffizi we Florencji. „Ostatnia generacja bez gazu bez węgla” (Ostatnia generacja, bez gazu, bez węgla).

Dwa tygodnie temu działacze Just Stop Oil przylgnęli do siebie do ramy 500-letniego obrazu Ostatnia Wieczerza w Royal Academy w Londynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *