Rosyjski myśliwiec rozbił się w syberyjskim wiejskim domu, dwóch pilotów zginęło

IRKUTSK, Rosja, 23 października (Reuters) – Rosyjski odrzutowiec wojskowy rozbił się w niedzielę w budynku mieszkalnym w syberyjskim mieście Irkuck, zabijając dwóch pilotów, drugi śmiertelny incydent z udziałem myśliwca Sukhoi w ciągu sześciu dni. .

W poście na Telegramie gubernator Irkucka Igor Kobzew powiedział, że samolot rozbił się o dwupiętrowy dom w mieście. Opublikował wideo przedstawiające strażaków wspinających się po wraku i kierujących strumienie wody na wciąż tlący się wrak.

Nikt na ziemi nie został ranny, powiedział gubernator.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Urzędnicy powiedzieli, że lotem testowym był myśliwiec Sukhoi Su-30. W zeszły poniedziałek co najmniej 15 osób zginęło, gdy Suchoj Su-34 uderzył w budynek mieszkalny w południowoukraińskim mieście Jejsk.

Urzędnicy powiedzieli, że wstępne śledztwo w sprawie katastrofy – w którym piloci zostali wyrzuceni – wskazało na usterkę techniczną samolotu.

Filmy z niedzielnego incydentu, udostępnione w mediach społecznościowych, pokazały, że samolot nurkuje prawie pionowo, zanim rozbije się w kuli ognia, wysyłając gęsty czarny dym w niebo. Kobzew powiedział, że 150 domów w pobliżu jest pozbawionych prądu i trwają prace nad przywróceniem zasilania.

Rosyjski Państwowy Komitet Śledczy twierdzi, że wszczął śledztwo w sprawie naruszenia przepisów bezpieczeństwa lotniczego.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raportowanie Jake’a Cordella i Marka Trevelyana, montaż przez Williama Macleana

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  RTX 4070 Ti i RTX 40 Mobility Edition

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *