Elon Musk oferuje zakup Twittera: aktualizacje na żywo

Kredyt …Laura Morton dla The New York Times

Zarząd Twittera rozważa ruch obronny znany jako trucizna pigułka, który poważnie ograniczyłby zdolność Elona Muska do przejęcia giganta mediów społecznościowych, powiedziały dwie osoby znające sytuację.

Zarząd spotkał się w czwartek, aby omówić pana Oferta Muska kupna firmy, według jednej z osób, która nie była upoważniona do wypowiadania się publicznie. Dyrektorzy zastanawiają się, czy wprowadzić zatrutą pigułkę – formalnie nazywaną planem praw akcjonariuszy – która ograniczyłaby możliwości pojedynczego udziałowca, takiego jak pan. Musk, aby zdobyć masę krytyczną akcji na otwartym rynku i zmusić firmę do sprzedaży.

Obrona przed trucizną jest powszechną taktyką stosowaną przez firmy, które chcą odeprzeć niepożądane oferty przejęć. Zasadniczo pozwala spółce zalać rynek nowymi akcjami lub pozwolić dotychczasowym akcjonariuszom innym niż potencjalny nabywca na zakup akcji z dyskontem. Rozwadnia to udział oferenta i sprawia, że ​​kupowanie akcji jest droższe.

Dziennik Wall Street wcześniej zgłaszane że Twitter ważył truciznę.

Jeśli zarząd Twittera odrzuci pana Ofertę Muska mógł skierować bezpośrednio do akcjonariuszy, a nie do zarządu, ogłaszając tzw. wezwanie. Jeśli inni udziałowcy Twittera lubią Mr. Ofertę Muska, która wynosi obecnie 54,20 USD za akcję, mogliby sprzedać swoje akcje bezpośrednio miliarderowi, co pozwoliło mu przejąć kontrolę nad firmą.

„Byłoby całkowicie nie do obrony, gdyby ta oferta nie została poddana pod głosowanie akcjonariuszy”, Pan. Musk powiedział w poście na Twitterze w czwartek. „To oni są właścicielami firmy, a nie zarządu”.

Ale inwestorzy Twittera w czwartek wydawali się rozczarowani panem. Oferta Muska, potencjalnie z powodu obaw o jak by to sfinansował. Podczas gdy akcje spółek zwykle rosną, gdy pojawiają się spekulacje o przejęciach, Twitter spadł w czwartek o prawie 2 procent.

READ  Prezydent Peru Pedro Castillo rozwiązał parlament na kilka godzin przed głosowaniem w sprawie impeachmentu

Książę Al Waleed bin Talal z Arabii Saudyjskiej, który określił się jako jeden z największych i najbardziej długoterminowych udziałowców Twittera, powiedział, że Twitter powinien odrzucić pana. Piżma, bo oferta nie była na tyle wysoka, by odzwierciedlić”wartość rzeczywista„Firmy.

Inni czołowi akcjonariusze Twittera, według FactSet, to Vanguard Group, największy akcjonariusz firmy, z 10,3 procentowym udziałem; Morgan Stanley Investment Management z 8-procentowym udziałem; oraz BlackRock Fund Advisors z 4,6 proc. Vanguard i Morgan Stanley Investment Management odmówili komentarza na temat pana Oferta Muska. BlackRock nie odpowiedział od razu na prośby o komentarz.

Pan. Musk odrzucił miejsce na tablicy Twittera przez weekend, pozostawiając dyrektorów, którzy niedawno go powitali w swoich szeregach, aby rozważyć propozycję, w której pan Musk powiedział, że nie ma zaufania do ich zarządzania firmą.

Zarząd składa się z osób z Twittera, w tym Jacka Dorseya, współzałożyciela, i jego dyrektora naczelnego, Paraga Agrawala, a także niezależnych dyrektorów.

Prezesem zarządu jest Bret Taylor, jeden z dyrektorów generalnych firmy Salesforce zajmującej się technologiami biznesowymi. Pan. Musk napisał do pana Taylor w środę wieczorem, ujawniając swój zamiar zakupu Twittera, zgodnie z wnioskiem regulacyjnym. „Po kilku ostatnich dniach zastanawiania się nad tym zdecydowałem, że chcę przejąć firmę i wziąć ją na własność” – powiedział. Piżmo napisał.

Salesforce rozważał zakup Twittera w 2016 roku, ale transakcja nigdy nie doszła do skutku. Pan. Taylor, który zasiada w zarządzie Twittera od 2016 roku, dołączył do Salesforce rok później po tym, jak przejął własną firmę Quip.

Innym kluczowym graczem w zarządzie jest Egon Durban, współszef prywatnej firmy inwestycyjnej Silver Lake. Pan. Durban dołączył do zarządu Twittera w 2020 roku w ramach umowy z firmą uderzył z innym aktywistą inwestorem który chciał wstrząsnąć zarządem Twittera.

READ  Potencjał inwestycyjny ASEAN o wartości 20 bilionów dolarów wymaga współpracy

W tym czasie Silver Lake zainwestowało w Twittera i pomogło ustabilizować jego zarządzanie, zapobiegając natychmiastowemu usunięciu pana. Dorsey. Ponieważ Silver Lake pomogło Twitterowi wyjść z trudnej sytuacji w przeszłości, panie. Durban może zmierzyć się z pytaniami, czy jego firma może podwoić się i pomóc wyżywić pana Piżmo.

Pan. Dorsey mógł również wpłynąć na decyzję. Jest zaprzyjaźniony z panem Piżmo i początkowo obchodził Mr. Inwestycja Muska w spółkę i decyzja o wejściu do zarządu. Ale pan Dorsey często delegował ważne decyzje do swojego zespołu, woląc polegać na ich wiedzy. I Pan. Dorsey również opuści tablicę na Twitterze w przyszłym miesiącu, co może dać mu kolejny powód, by się wycofać.

Jego sojusznikami na pokładzie są pan. Agrawal, który został nazwany jego następcą pod koniec ubiegłego roku, oraz Patrick Pichette, wspólnik generalny w firmie venture capital Inovia Capital i były dyrektor finansowy Google.

Pan. Agrawal i pan Dorsey byli ściśle związani z wizją uczynienia technologii Twittera bardziej zdecentralizowaną, a Mr. Pichette był bliskim powiernikiem pana. Dorsey w dyskusjach na temat długoterminowego planu dla Twittera. Pan. Pichette może mieć również doświadczenie w negocjacjach z panem. Musk – był w Google w 2013 roku, kiedy to było rozważał zakup Tesli.

Mike Isaac przyczyniły się do raportowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *