Zdrowe społeczeństwo w potrzebach rozwiniętej Indonezji: Minister

Dżakarta (Antara) – Minister zdrowia Budi Gunadi Sadikin podkreślił, że zdrowe społeczeństwo jest niezbędne, aby stać się krajem rozwiniętym.

„Chcę, aby Indonezja stała się krajem o wysokich dochodach, z którego będą mogły korzystać nasze dzieci i wnuki. Musimy zadbać o to, aby mieszkańcy każdego regionu byli zdrowi i inteligentni” – stwierdził Sadikin we wtorkowym oświadczeniu.

Minister podkreślił, że Indonezja musi osiągnąć szczyt premii populacyjnej do 2030 r., wytwarzając zdrowe i inteligentne zasoby ludzkie wysokiej jakości.

Zdaniem Sadiqa zdrowie jest prawem podstawowym, któremu należy nadać priorytet.

Minister powiedział, że jednym z wysiłków na rzecz zdrowej Indonezji jest realizacja kilku projektów w zakresie transformacji zdrowia, zwłaszcza jako filaru transformacji podstawowej opieki zdrowotnej.

Sadikin potwierdził, że zdrowe społeczeństwo jest jednym z kluczy do powitania premii populacyjnej, której Indonezja doświadczy w 2030 r.

„Aby stworzyć zdrową populację, musimy ją uszczęśliwić i skoncentrować się na publicznej służbie zdrowia w lokalnych ośrodkach zdrowia, a nie na szpitalach” – powiedział.

Powiązane wiadomości: Minister podkreśla zdrowie i wiedzę, aby zwiększyć premię populacyjną

Minister podkreślił, że należy zintensyfikować działania na rzecz promocji zdrowia, a nie ludzi chorujących i wydających pieniądze na drogie leczenie.

Sadiqin uważa, że ​​transformacja zdrowia publicznego nie jest łatwa, ponieważ dotyczy wielu sektorów, takich jak żywność, rolnictwo, środowisko, edukacja i finanse, a czasami trudno jest ją zrównoważyć.

Dlatego minister stwierdził, że w tym celu konieczna jest współpraca wielu partnerów i interesariuszy z innych sektorów, aby przekształcić system opieki zdrowotnej.

„Dlatego jeszcze raz powtórzę, że Ministerstwo Zdrowia dąży do zacieśnienia współpracy z partnerami na rzecz wsparcia transformacji” – powiedział.

Sadiqin ostrzegł, że jeśli Indonezja nie wykorzysta premii populacyjnej, na zawsze utknie w pułapce średniego dochodu.

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Pełne szczepienia jako wysiłek na rzecz lepszej Indonezji

READ  Sandiaga Uno na wyspie Rembang: „Władze muszą przyjąć współczujące podejście”

Powiązane wiadomości: Konieczna reforma zdrowia w celu poprawy premii populacyjnej: Minister

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *