Indonezja ogłosiła gotowość przewodniczenia 10. Światowemu Forum Wody na Bali

Tempo.co, Djakarta – Indonezji Ministerstwo Robót Publicznych i Mieszkalnictwa Publicznego (PUPR) podkreśliło, że jest gotowe do transformacji gospodarki wodnej Indonezji do 10 grudnia. Światowe Forum Wody (WWF), zaplanowane na 18-25 maja na Bali.

„Indonezja może przewodzić 10. Światowemu Forum Wody w celu opracowania kluczowych i konkretnych porozumień w celu utrzymania globalnego zrównoważonego rozwoju w zakresie wody i środowiska”, powiedziała Enthra S., profesjonalny personel Ministra PUPR. Atmavidjaja powiedział w sobotę.

Wyjaśnił, że w tym spotkaniu weźmie udział wielu przywódców państw i byłych przywódców.

„Wspólnie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych aktywnie pracujemy nad tym, aby w wydarzeniu wzięło udział jak najwięcej światowych przywódców” – dodał.

Oczekuje się, że sukces Indonezji w poprawie gospodarki wodnej poprzez lokalne podejście kulturowe poprzez uznany przez UNESCO system nawadniania subak na Bali i zarządzanie jeziorem Breton przyciągnie światowych liderów.

Oczekuje się, że dużą atrakcją spotkania, w którym wezmą udział wszystkie zainteresowane strony związane z gospodarką wodną, ​​będzie szereg dobrych praktyk wdrożonych przez Indonezję, powiedział.

Kluczowym rezultatem 10. WWF pod hasłem „Woda dla wspólnego dobrobytu” będzie Deklaracja Ministerialna zawierająca konkretne rezultaty.

Indonezja zamierza uzgodnić trzy rzeczy na spotkaniu, a mianowicie utworzenie Centrum Doskonałości ds. Odporności na Wodę i Klimat, zintegrowane zarządzanie zasobami wodnymi na małych wyspach oraz regularne działania w ramach Światowego Dnia Jezior.

Na forum odbędą się dyskusje na temat trzech procesów: tematycznego, politycznego i regionalnego.

Proces tematyczny obejmie sześć podtematów: bezpieczeństwo wodne i dobrobyt; Woda dla człowieka i przyrody; Redukcja i zarządzanie ryzykiem katastrof; Zarządzanie, współpraca i hydrodyplomacja; Fundusz Zrównoważonej Wody; oraz wiedza i innowacja.

Proces regionalny obejmie cztery regiony: region Morza Śródziemnego, region Azji i Pacyfiku, obie Ameryki i Afrykę.

Tymczasem proces polityczny składa się ze spotkań głów państw, ministrów, parlamentów, organów lokalnych i władz dorzecza.

READ  Dianne Feinstein trafiła do szpitala z półpasiec

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Top 10 najpotężniejszych krajów na Ziemi w 2024 r

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *