Przegląd ochrony indonezyjskich pracowników migrujących: wiceprezes

JAKARTA (ANTARA) – Wiceprezydent Indonezji Maruf Amin powiedział, że Ministerstwo Gospodarki Koordynujące rozpoczęło przegląd sposobu wdrażania zasad dobrych rządów w zakresie zatrudnienia i ochrony indonezyjskich pracowników migrujących.

„Mamy nadzieję, że ta inicjatywa wzmocni rolę rządu w gwarantowaniu każdemu obywatelowi prawa do pracy za granicą na jego rzecz” – powiedział.

Oświadczenie złożył w swoich uwagach podczas wirtualnego spotkania Eid al-Fitr z indonezyjskimi pracownikami migrującymi w Singapurze i 12 innych krajach, cytowane z oficjalnego oświadczenia biura prasowego Sekretariatu Wiceprezydenta w niedzielę.

Wiceprezydent dodał, że rząd w dalszym ciągu zwiększa przestrzeń, w której produktywni indonezyjscy pracownicy mogą znaleźć przyzwoitą pracę za granicą.

Powiedział, że poza ciągłymi wysiłkami rządu obecne zarządzanie indonezyjskimi pracownikami migrującymi nadal boryka się z problemami związanymi z takimi aspektami, jak brak umiejętności i przeszkolenia, naruszenie przepisów dotyczących pośrednictwa pracy oraz brak ochrony ich rodzin.

Z tego powodu podkreślił potrzebę podjęcia wysiłków na rzecz poprawy sytuacji poprzez przegląd zatrudnienia i bezpieczeństwa indonezyjskich pracowników migrujących.

Przy tej okazji Amin wyraził uznanie i wdzięczność pracownikom za ich ciężką pracę i wkład.

„Pracownicy migrujący pracujący za granicą z pewnością napotykają przeszkody, takie jak oddzielenie od domów i rodzin, różnice kulturowe i ryzyko w pracy. Ta sytuacja wymaga niezwykłej determinacji i wytrwałości” – stwierdził.

Przypomniał także wszystkim obywatelom Indonezji pracującym za granicą, aby zawsze przestrzegali przepisów obowiązujących w ich krajach zamieszkania.

„Bądź mądry, zmieniając i utrzymując dobry wizerunek Indonezji” – powiedział.

Powiązane wiadomości: Konieczna współpraca w celu zwiększenia ochrony pracowników migrujących: BP2MI
Powiązane wiadomości: BP2MI współpracuje z policją w sprawie nielegalnego zatrudnienia

READ  Mariupol zdewastowany po rosyjskim bombardowaniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *