Oferta Elona Muska na Twittera skłania pracowników do zmartwień, złości

Gdy wiadomość o wrogim przejęciu Elona Muska rozeszła się w czwartek na Twitterze, pracownicy wyrazili zaniepokojenie, że ich miejsca pracy mogą ucierpieć pod przywództwem zapalającego potentata technologicznego, a także wyczerpaniem z powodu niepewnej przyszłości firmy.

W ostatnich tygodniach Musk kpił z Twittera w sieci społecznościowej, ograniczał ważne decyzje firmy do ankiet dla około 80 milionów obserwujących go – i zakłócał firmowy „tydzień skupienia”, kiedy to ogranicza niepotrzebne spotkania, aby dać pracownikom czas na skoncentrowanie się na swoich projektach. z wiadomością o jego przejęciu w czwartek.

Tego popołudnia dyrektor naczelny Twittera, Parag Agrawal, zorganizował ogólnofirmowe spotkanie, aby uspokoić swoją siłę roboczą liczącą 7500 pełnoetatowych pracowników, argumentując, że jeden człowiek nie może zmienić kultury i że to od firmy zależy określenie strategii, jak twierdzą osoby zaznajomione z sprawa, która wypowiadała się pod warunkiem zachowania anonimowości w celu omówienia drażliwych spraw.

Reputacja, jaką Musk zbudował dla siebie, po części dzięki trollingowi, w który angażuje się na Twitterze, staje się obowiązkiem pracowników firmy zajmującej się mediami społecznościowymi. Twitter jest znany z liberalnej siły roboczej i elastycznego środowiska pracy. Z drugiej strony piżmo wydaje się kpić z zaimków płciowych, rozpowszechnia koronawirusa mylna informacjaa jego firma Tesla była celem wielu procesów sądowych o rzekomą dyskryminację rasową i molestowanie seksualne.

Wielu pracowników napisało w czwartek na Twitterze swoje niezadowolenie dotyczące Muska.

Niezadowolenie pracowników może mieć wpływ na decyzję stojącą przed zarządem Twittera, ponieważ waży on ofertę Muska, która wycenia firmę na 43 miliardy dolarów i uzna ją za prywatną. Oprócz oceny szczegółów finansowych oferty Muska, członkowie zarządu prawdopodobnie rozważą potencjalne cięcia przywódcze Muska, gdy firma zmaga się z poważnymi wyzwaniami biznesowymi i politycznymi.

Miliarder Elon Musk, dyrektor generalny Tesli i założyciel SpaceX, zaoferował 13 kwietnia zakup Twittera za 54,20 USD za akcję. (Wideo: Reuters, Zdjęcie: Reuters)

Co się dzieje z Muskiem kupującym Twittera?

Agrawal z Twittera, który objął stanowisko dyrektora dopiero w grudniu, znalazł się w niewygodnej pozycji, odpowiadając na krytykę pracowników Muska podczas czwartkowego spotkania. Odpowiadał na szereg pytań od pracowników Twittera na temat oferty Muska, aby kupić firmę, w tym o to, jak kolorowi traktują jego firmę Tesla i zagorzałe poparcie miliardera dla wolności słowa w mediach społecznościowych. Inni prosili o reprezentację pracowników w zarządzie i o to, co stanie się z ograniczonymi jednostkami akcyjnymi pracowników Twittera, jeśli firma zostanie prywatna, powiedzieli ludzie.

Niektórzy odeszli rozczarowani zapewnieniami Agrawala, mówiąc, że wydawało się to pustymi słowami.

„Wyraźnie ludzie są sfrustrowani, że pracownicy wydają się być refleksją” – powiedział jeden z nich.

Pracownicy Twittera stanęli w obliczu burzliwego miesiąca, gdy Musk najpierw objął ogromny udział w firmie, potem zgodził się dołączyć do zarządu, a następnie odszedł, zanim dołączył. Wiadomość z czwartku, że Musk złożył ofertę przejęcia firmy prywatnej, wywołała dreszcze wśród pracowników, którzy już byli zaniepokojeni jego stylem przywództwa.

READ  WHO twierdzi, że Omigron nie jest rozpowszechniony wśród ofiar, a dotkliwość nie jest jasna

Elon Musk mówi, że ma zapasowy plan zakupu Twittera w wywiadzie dla TED

„Przejęcie Twittera przez Muska byłoby koszmarem dla wielu pracowników, którzy pracowali pod reżimem Dorseya i Twittera” – powiedział Daniel Ives, dyrektor zarządzający i starszy analityk ds. badań kapitałowych w firmie usług finansowych Wedbush Securities, odnosząc się do byłego dyrektora generalnego firmy, Jacka Dorseya. „Spodziewałbym się, że uderzy powódź życiorysów, jeśli Musk w końcu przejmie Twittera. I myślę, że nastąpi tam poważny wstrząs, który w taki czy inny sposób się tam wydarzy ”.

Twitter odmówił komentarza. Musk nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Wcześniej w czwartek, podczas TED Talk w Vancouver, Musk powiedział, że popełni błąd po stronie wolności słowa. „Myślę, że chcemy być po prostu bardzo niechętni do usuwania rzeczy i… po prostu być bardzo ostrożnym ze stałymi banami” – powiedział, dodając, że wolałby timeouty.

W zeszłym tygodniu Musk ujawnił, że kupił ponad 9 procent udziałów w Twitterze, a następnego dnia Agrawal ogłosił, że Musk dołączy do zarządu. W niedzielny wieczór Agrawal wydał kolejne oświadczenie, że Musk odmówił miejsca.

Jeszcze przed jego ofertą przejęcia niektórzy pracownicy Twittera walczył w zeszłym tygodniu, aby wesprzeć zaangażowanie Muska w firmie, ponieważ powiedzieli, że jego wartości wydają się być sprzeczne z firmą, zgodnie z wewnętrznymi komunikatami, które przeczytał The Washington Post. Kilku pracowników zauważyło w wiadomościach wewnętrznych, że Musk, który uważa się za orędownika wolności słowa, ma pojawiło się wyrażać pogardę dla używania zaimków płciowych.

„Wiemy, że wyrządził krzywdę pracownikom, społeczności trans, kobietom i innym osobom o mniejszej władzy na świecie” – zapytał jeden z pracowników. „Jak pogodzimy tę decyzję z naszymi wartościami? Czy innowacja przebija ludzkość?”

Kiedy Musk nadal miał dołączyć do zarządu, Agrawal powiedział, że zorganizuje wraz z Muskiem ratusz, aby pracownicy mogli zadawać im pytania.

Dodając do konsternacji pracowników Twittera w czwartek, oferta przejęcia pojawiła się w środku „tygodnia skupienia” firmy, kiedy ogranicza niepotrzebne spotkania, aby dać pracownikom czas na skoncentrowanie się na swoich projektach, po „dniu odpoczynku” w poniedziałek, kiedy wszyscy dostaną wyłączony.

Musk ogłasza wrogie przejęcie Twittera

W czwartek inny pracownik nazwał zachowanie Muska nękaniem w tweecie. „„Titter” jest obecnie na topie, ponieważ postanowił – jak łobuz na placu zabaw schlebiający swoim lokajom z fanboya – aby zażartować na koszt Twittera” – napisał pracownik. „I wszyscy wiemy, że żart nie o to chodzi. Upokorzenie jest ”.

READ  Instytut Zdrowia: Nie panikuj! Epidemia wirusa Covid-19 może zdarzać się co sześć miesięcy

Fabryka Tesli w Bay Area została obciążona oskarżeniami o złe traktowanie pracowników, łamanie praw pracowniczych, rasizm i molestowanie seksualne. Fabryka, która zatrudnia ponad 20 000 pracowników, według Tesli jest najbardziej ruchliwym zakładem produkcyjnym firmy, w którym produkuje pojazdy Model 3, Y, S i X.

Kalifornijski organ nadzoru miejsca pracy pozwał Teslę w lutym, oskarżając Teslę o wszechobecną dyskryminację rasową, twierdząc, że otrzymał setki skarg od pracowników w związku z fabryką w Fremont w Kalifornii. W osobnym pozwie Tesli nakazano zapłacić miliony byłemu operatorowi windy, który twierdził, że ma wrogie środowisko pracy i nękanie na tle rasowym. Wiele kobiet złożyło skargi dotyczące molestowania seksualnego przeciwko Tesli, oskarżając je o lubieżne komentarze, nawoływanie, niewłaściwe dotykanie i dyskryminację w jej obiektach.

Tesla zaprzeczył propagowaniu kultury rasizmu i nękania i dążył do przeniesienia niektórych spraw do arbitrażu, aby sprawy były rozpatrywane poza sądem.

Kalifornia pozywa Teslę, oskarżając o dyskryminację rasową i nękanie

Fabryka we Fremont stała się również obiektem kontrowersji na początku 2020 roku, kiedy Musk wyzywająco ponownie otworzył fabrykę pomimo nakazów schronienia na poziomie hrabstwa, które uniemożliwiłyby pracownikom pracę. Musk obiecał, że pracownicy mogą zostać w domu, jeśli poczują się nieswojo. The Post poinformował później, że niektórzy pracownicy otrzymali wypowiedzenia pomimo tej polityki.

Pracownicy Tesli, którzy rozmawiali z The Post pod warunkiem zachowania anonimowości w obawie przed zemstą, powiedzieli, że boją się publikować swoje opinie, po części dlatego, że w tym roku zwolniono ich współpracownika po opublikowaniu filmów z oprogramowania firmy „Full Self-Driving” na YouTube . Te klipy zostały później przeanalizowane przez The Post.

„Te [workers] są naprawdę, naprawdę przerażeni ”- powiedział jeden z pracowników fabryki Tesli, który powiedział, że boją się wywołania gniewu samego Muska. „Rządzi autorytarną pięścią”.

Oprócz pełnienia funkcji dyrektora generalnego zarówno w Tesli, jak i SpaceX, Musk założył również firmę zajmującą się tunelami Boring Co. oraz Neuralink, który stara się wszczepiać chipy komputerowe do ludzkich mózgów.

Jeśli przejęcie się powiedzie, Musk odziedziczy firmę, która po latach słabych wyników finansowych ściga się, by zwiększyć swoją bazę użytkowników i przychody. Twitter jest mniejszym konkurentem mediów społecznościowych, takich jak Facebook i TikTok – z których oba zgromadziły ponad miliard użytkowników – i napotkał problemy związane z malejącym wzrostem liczby użytkowników i obawami o monetyzację. Dla porównania Twitter ma około 217 milionów użytkowników dziennie.

Analiza: Jak Elon Musk grał na Twitterze

Wiadomo, że Twitter powoli porusza się w udostępnianiu nowych produktów i funkcji. Po aktywnym inwestorze Elliott Management wzięła Udział firmy w 2020 roku, Twitter wyznaczył kilka ambitnych celów w zakresie wzrostu użytkowników i przychodów do końca 2023 roku.

Firma przeszła ostatnio poważną zmianę kierownictwa. W grudniu Agrawal, który spędził cztery lata jako dyrektor ds. technologii, zastąpił Dorseya na stanowisku dyrektora generalnego. Dorsey był także dyrektorem generalnym zarówno Twittera, jak i firmy zajmującej się płatnościami online Square, która wywołała krytykę inwestorów, że jego czas był zbyt podzielony.

READ  PON: Promuj turystykę w Aceh na Sumatrze Północnej zamiast Widodo

W niespodziewanym tweecie, dyrektor generalny Twittera, Jack Dorsey, powiedział, że ustępuje

„Czy możesz przewidzieć scenariusz, w którym jeśli przejmie nad nim kontrolę, wprowadzi zmiany w zespole zarządzającym?” zapytał Mark Shmulik, dyrektor zarządzający w firmie badawczej AllianceBernstein. „Na pewno tak to wygląda, ale [it’s] Ciężko powiedzieć. „

Twitter inwestuje w nowe produkty, takie jak czat audio, Twitter Spaces, który miał konkurować z nowo powstałym Clubhouse. Musk już zasugerował, że uważa, że ​​mogą nastąpić zmiany w Twitter Blue, nowej subskrypcji firmy usługa który daje płacącym klientom specjalne funkcje, w tym swobodę anulowania tweetów.

Opinia: Elon Musk dowiaduje się, co jest nie tak z Twitterem. Czy media?

Konflikty z pracownikami mogłyby powstać, gdyby Musk przejął kontrolę i skutecznie powiedział: „Przestań robić to, co obecnie robisz. Na tym chcę, abyś się skupił ”- powiedział Shmulik.

Zachęcanie do zwiększania niepokoju wśród pracowników to potencjał, że Musk może zmienić sposób, w jaki firma traktuje treści polityczne, które mogą naruszać jej zasady dotyczące mowy nienawiści, nękania i gróźb.

W przeszłości Twitter był skłonny pójść dalej niż jego rówieśnicy z mediów społecznościowych, aby ukarać przywódców politycznych za łamanie warunków. Twitter podjął również bezprecedensowy ruch, by na stałe zakazać byłego prezydenta Donalda Trumpa jego roli w podsycaniu buntowników, którzy w zeszłym roku szturmowali Kapitol Stanów Zjednoczonych, wywołując sprzeciw konserwatystów, że firma tłumi ich poglądy.

W czwartek na konferencji TED Musk powiedział, że wolność słowa oznacza umożliwienie innym wyrażania opinii, z którymi się nie zgadzasz.

„To denerwujące, gdy ktoś, kogo nie lubisz, mówi coś, czego nie lubisz” – powiedział. „To znak zdrowej, funkcjonującej sytuacji wolnej mowy”.

Dyrektor generalny ds. technologii powiedział w liście do prezesa Twittera Bretta Taylora, że ​​wierzy, że firma ma „potencjał, aby stać się platformą wolności słowa na całym świecie” – co uważa za kluczowe dla dobrze funkcjonującej demokracji.

Uważa, że ​​„firma nie będzie prosperować ani służyć temu społecznemu imperatywowi w jego obecnej formie. Twitter musi zostać przekształcony w prywatną firmę”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *