Rząd tworzy przepisy mające na celu promowanie krajowej branży gier

JAKARTA (ANTARA) – Ministerstwo Turystyki i Gospodarki Kreatywnej (Kemanbarekraf) oraz powiązane ministerstwa opracowują rozporządzenia prezydenckie, które mają stymulować rozwój branży gier hazardowych w Indonezji.

„Minister Spraw Morskich i Koordynacji Inwestycji (Luhut Binsar Bandjaitan) organizuje obecnie spotkanie międzyresortowe (w celu opracowania rozporządzenia)” – powiedział w środę w Dżakarcie Iman Santoso, dyrektor Kemanbaregraph ds. zastosowań, sportu, telewizji i radia. .

Powiedział to podczas wydarzenia zorganizowanego w Dżakarcie we współpracy z indonezyjskimi twórcami gier Agate i PQube.

Zauważył, że w Indonezji gra 174,1 miliona graczy, dodając, że branża gier hazardowych w tym kraju jest warta 25 bilionów rupii indyjskich (1,6 miliarda dolarów).

Podkreślił, że 124 gry dostępne na platformie Steam zostały opracowane przez indonezyjskich deweloperów, co czyni ten kraj najważniejszym producentem gier komputerowych w regionie Azji Południowo-Wschodniej.

Według Santoso rząd opracowuje ekskluzywne rozporządzenie mające na celu sprostanie wyzwaniom utrudniającym rozwój krajowej branży gier hazardowych, takim jak niewystarczające finansowanie, brak wykwalifikowanej kadry, problemy techniczne i fragmentaryczne przepisy.

Podkreślił, że rząd stara się wypracować rozporządzenie prezydenckie jako narzędzie zwiększenia produkcji sportowej w Indonezji.

Powiedział, że dzięki temu rozporządzeniu rząd pomoże branży poprawić jakość zasobów ludzkich, poszerzyć rynek, ulepszyć niezbędną infrastrukturę i uzyskać szerszy dostęp do programów finansowych.

Każdemu odpowiedniemu ministerstwu zostanie powierzone zadanie zarządzania określonymi aspektami, na przykład Kemanbaregraf będzie nadzorował branżę; Ministerstwo Edukacji, Kultury, Badań i Technologii będzie dążyć do poprawy jakości zasobów ludzkich; Ministerstwo Przemysłu zajmie się budową infrastruktury i nie tylko, powiedział.

„Mamy nadzieję, że zarządzenie Prezydenta zostanie wydane we wrześniu lub październiku tego roku” – powiedział.

Santoso miał nadzieję, że rozporządzenie pomoże Indonezji co roku produkować więcej twórców gier i zwiększyć ogólny udział lokalnych twórców gier w krajowym rynku gier z mniej niż 1 procent do co najmniej 5 procent.

READ  Ga. Sen. do zeznań wielkiej ławy przysięgłych. Lindsay Graham zaproponowała tymczasowe opóźnienie

Powiązane wiadomości: Minister zwraca się do sportowców o wsparcie lokalnego sportu
Powiązane wiadomości: Kominfo rozpoczyna konsultacje społeczne w sprawie projektu rozporządzenia sportowego

Przetłumaczone przez: Mekka Y, Tegar Noorbitra
Autor: Rahmat Nasushan
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *