BRIN bada wykorzystanie odpadowego oleju palmowego jako odnawialnego źródła energii

Naszym celem jest znalezienie trwałych i wydajnych rozwiązań, które przyniosą korzyści narodowi

JAKARTA (ANTARA) – Narodowy Instytut Badań i Innowacji (BRIN) współpracuje z uczelniami wyższymi i instytucjami partnerskimi w celu zbadania wykorzystania odpadów płynnych z fabryk oleju palmowego jako przyjaznego dla środowiska odnawialnego źródła energii.

BRIN prowadzi badania nad wykorzystaniem prototypowej jednostki demonstracyjnej do oczyszczania biogazu w produkcji biometanu we współpracy z Riau University’s Bandung Institute of Technology, państwową firmą plantacyjną PT Perkebunan Nusantara oraz prywatną firmą zajmującą się produkcją i rozwojem technologii PT Aimtopinto Nuanza Kimia. Elektrownia na biogaz (PLTBg) Tarantum w dystrykcie Kambar w prowincji Riau.

„Osiągnęliśmy porozumienie w sprawie przeprowadzenia wspólnych badań nad wykorzystaniem ścieków z olejarni palmowych (POME)”, powiedział Am Muharram, szef Transportation Technology Research Center BRIN w komunikacie prasowym, który agencja otrzymała w Dżakarcie w piątek.

Zdaniem Muharrama współpraca badawcza ma pomóc Indonezji we wprowadzaniu innowacji w zakresie wykorzystania POME jako źródła energii odnawialnej.

„Naszym celem jest znalezienie trwałych i wydajnych rozwiązań, które przyniosą korzyści narodowi” – ​​zauważył Muharram.

Zaznaczył, że płynne odpady z fabryk oleju palmowego są jednym z potencjalnych zasobów, które można wykorzystać jako energię odnawialną.

Obecnie PT Perkebunan Nusantara V realizuje projekt rozwoju technologii utylizacji odpadów płynnych z oleju palmowego, w tym budowę elektrowni biogazowej o mocy jednego megawata (PLTBg), na poziomie zakładu pilotażowego.

Procesy rozwojowe obejmują również pilotażowe wdrożenia kotłów współspalania w technologii CSTR o średniej wydajności 150 Nm3/h oraz oczyszczanie biogazu biometanem o stopniu czystości 95-98 proc. słupy.

„Mam nadzieję, że PLTPG będą mogły być stosowane na szerszą skalę. Taka technologia przechodzi proces próbny jako paliwo do ciężarówek. Ta technologia jest niezbędna dla Indonezji” – powiedział Hans Saputra, szef Centrum Badań Przemysłu Procesowego i Technologii Produkcji BRIN.

Wysiłki zmierzające do zwiększenia wykorzystania nowych i odnawialnych zasobów są zgodne z determinacją rządu do ograniczenia emisji dwutlenku węgla wynikających ze stosowania paliw kopalnych.

READ  Sean Strickland wie, że UFC 276 było podstępem UFC, aby zdobyć tytuł mistrzowski Alex Pereira.

Rząd dąży do ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 31,89 proc. do 2030 r. i o 43,2 proc. przy wsparciu międzynarodowych partnerów.

Powiązane wiadomości: Elektrownia PLTBg wykorzystuje płynne odpady oleju palmowego do wytwarzania energii elektrycznej
Powiązane wiadomości: Indonezja wykorzystuje zaledwie 12,5 GW energii odnawialnej: Tasrif
Powiązane wiadomości: USA oferują dotacje na budowę farm wiatrowych w NTB

Przetłumaczone przez: Sugiharto Purnama, Tegar Nurpitra
Autor: Sri Haryati
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *