Ministerstwo apeluje do branży meblarskiej o podążanie za światowymi trendami i wprowadzanie innowacji

Mam nadzieję, że coraz więcej fabryk mebli będzie ubiegać się o certyfikację TKDN, aby móc sprzedawać swoje produkty w e-katalogu.

JAKARTA (ANTARA) – Ministerstwo Przemysłu zwróciło się do małych i średnich graczy z branży meblarskiej o monitorowanie światowych trendów i dążenie do innowacji.

Reni Yanida, dyrektor generalna ds. małych, średnich i zróżnicowanych gałęzi przemysłu w ministerstwie, powiedziała w piątek, że eksplorując kultury Indonezji i nadając im nowoczesną formę, można wprowadzać innowacje przy jednoczesnym zachowaniu zrównoważonego rozwoju środowiskowego.

„Wierzymy, że branża meblarska może w dalszym ciągu podążać za światowymi trendami rynkowymi, wprowadzając innowacje i odkrywając bogate kultury narodowe za pomocą nowoczesnych opakowań” – dodał.

Dlatego też, powiedział, Indonezja stanie się wyznacznikiem trendów w rozwoju ekologicznego stylu życia, a klimat w branży meblarskiej poprawi się.

Ministerstwo regularnie organizuje wystawy, których celem jest zwiększenie konkurencyjności branży i zachęcenie małych i średnich graczy branży meblarskiej do dalszych innowacji. Jedne z takich targów, Jogja International Furniture and Craft Fair Indonesia (JIFFINA), odbyły się w dniach 2-5 marca 2024 roku.

Według Yanity wystawa otworzyła dostęp do rynku globalnego małym i średnim branżom meblarskim, ponieważ była częścią trwającego cyklu wystaw mebli ASEAN i China, obejmującego Wietnam, Malezję, Indonezję, Tajlandię i Chiny.

Ministerstwo Przemysłu zorganizowało na targach JIFFINA 2024 program kojarzeń biznesowych, który zgromadził potencjalnych nabywców i producentów z branży meblarskiej.

Zaprosił małych i średnich graczy z branży meblarskiej do udziału w zamówieniach na towary i usługi za pośrednictwem rządu centralnego, samorządów regionalnych, przedsiębiorstw państwowych (SOE) i przedsiębiorstw regionalnych poprzez uzyskanie certyfikatu statusu komponentu krajowego (TKDN).

„Wierzę, że coraz więcej branż meblarskich będzie ubiegać się o certyfikację TKDN, aby móc sprzedawać swoje produkty w e-katalogu” – dodał.

Zauważył, że w obliczu globalnej niepewności branża meblarska w dalszym ciągu wnosi znaczący wkład w gospodarkę Indonezji.

READ  Grupa zadaniowa została powołana do nadzorowania śledztwa w sprawie podejrzanych transakcji o wartości 23 miliardów dolarów

Według danych ministerstw do 2023 r. przemysł meblarski będzie wytwarzał 1,3% produktu krajowego brutto (PKB) sektora wydobycia ropy i gazu, a eksport sięgnie 1,8 miliarda dolarów.

Powiązane wiadomości: Marsudi zwiększa handel z Nową Zelandią
Powiązane wiadomości: Ministerstwo Przemysłu przygotowuje koncepcję EIP w celu promowania zrównoważonego rozwoju

Tłumacz: Ahmad Mustafar, Raga Adji
Autor: Aditya Ego Sigit Vigaxono
Prawa autorskie © ANTARA 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *