Dokumenty Trumpa: Sędzia udziela „specjalnego mistrza” wniosku o dokonanie przeglądu przedmiotów skonfiskowanych z Mar-a-Lago

„Ze względu na poprzednią pozycję powoda jako prezydenta Stanów Zjednoczonych, piętno związane z posiadaniem materialnym jest we własnej lidze” – napisał Cannon. „Przyszły akt oskarżenia spowodowałby szkodę dla reputacji w zdecydowanie innym nakazie niż jakakolwiek kwota oparta na majątku, który ma zostać odzyskany”.

Jednak przeglądy klasyfikacyjne i oceny wywiadowcze prowadzone przez Biuro Dyrektora Wywiadu Krajowego będą mogły być kontynuowane.

Obie partie mają czas do piątku na nominowanie specjalnych kandydatów do prawyborów i ich konkretnych obowiązków.

Prawnicy Trumpa argumentowali, że potrzebny jest specjalny mistrz, ponieważ nie ufają Departamentowi Sprawiedliwości w rozsądną identyfikację uprzywilejowanych materiałów, które należy wykluczyć z toczącego się dochodzenia karnego.

Trump zniszczył sądownictwo i zajęcie na swoim wiecu w Pensylwanii w ten weekend.

„To rażące nadużycie prawa spowoduje reakcję, której nikt wcześniej nie widział” – powiedział. „… Ci sami ludzie w Justice i FBI, ci sami ludzie, razem z szumowinami, powracają w brutalnym nalocie na mój dom. Ciągną się i trwają i muszą przestać.”

Cannon napisał jednak, że Trump nie udowodnił, że jego prawa konstytucyjne zostały zignorowane.

„(T)sąd zgadza się z rządem, że przynajmniej w oparciu o dotychczasowe zapisy nie doszło do poważnego naruszenia konstytucyjnych praw powoda” – napisał.

Ale Cannon przytoczył kilka powodów, dla których sprowadził specjalnego mistrza, w tym „zainteresowanie zapewnieniem integralności uporządkowanego procesu wśród zarzutów o uprzedzenia i przecieki medialne”. Powołał się również na historyczny charakter sprawy.

Sędzia powiedział, że specjalny mistrz będzie miał za zadanie przejrzenie „aktywów zajętych na przedmioty osobiste i dokumenty oraz zastrzeżony materiał z zastrzeżeniem roszczeń prawnika-klienta i/lub tajemnicy administracyjnej”.

Dodał: „Trybunał jest świadomy, że ograniczenia ścigania karnego są niepożądane, ale te bezprecedensowe okoliczności wymagają krótkiej przerwy, aby umożliwić neutralną kontrolę przez stronę trzecią, aby zapewnić należyty proces z odpowiednimi zabezpieczeniami”.

READ  Policja poinformowała, że ​​zaginiony 2-letni chłopiec z Florydy został znaleziony martwy w paszczy aligatora

Sędzia mówi, że FBI uzyskało informacje medyczne i podatkowe Trumpa podczas wyszukiwania

Departament Sprawiedliwości powiedział, że jego własny „zespół filtrujący” zakończył już przegląd dokumentów z Mar-a-Lago – i znalazł niewielki zestaw dokumentów, które są uprzywilejowane w stosunku do prawników i klientów.

W dokumentach sądowych Departament Sprawiedliwości stwierdził, że odfiltrował „ograniczone” zapisy dotyczące przywileju adwokat-klient i że departament postępował zgodnie z procedurami, które wdrożył, gdy sędzia pokoju otrzymał taki rozkaz, ale Cannon miał pytania na ten temat. Wyniki.

Departament Sprawiedliwości uzyskał również „reportera związanego z podatkami” i dokumenty medyczne podczas przeszukania, które są zapieczętowane zgodnie z raportem komisji ds. przywilejów, ale Cannon opisał poniedziałek.

Cannon zauważył, że prokuratorzy Departamentu Sprawiedliwości przyznali się do zatrzymania niektórych.[p]Rzeczy Osobiste” bez wartości dowodowej, a także 500 stron materiału objętego tajemnicą adwokacką.

„Powołanie specjalnego mistrza do tymczasowego ustalenia przywilejów, przy jednoczesnym umożliwieniu dalszego korzystania z uprzywilejowanego materiału do celów śledczych, ignoruje pilne obawy i nadzieje na najlepsze” – powiedział sędzia.

Napisał, że „osobisty interes Trumpa i potrzeba posiadania zajętej własności” był powodem, by orzec na korzyść specjalnych próśb Trumpa.

Cannon powiedział również, że raport Panelu Przeglądu Przywilejów „przedstawiał materiał, który został ujawniony członkom zespołu śledczego w co najmniej dwóch przypadkach, a następnie został przedstawiony Panelowi Przeglądu Przywilejów”.

„Sam te wydarzenia, nawet jeśli zupełnie nieumyślne, rodzą pytania o adekwatność filtra” – napisał.

„Stany Zjednoczone analizują ten komentarz i rozważą odpowiednie dalsze kroki w toczącym się sporze sądowym” – powiedział rzecznik Departamentu Sprawiedliwości Anthony Coley.

Piątkowy termin dla Trumpa, DOJ, aby zaproponować specjalną nominację na mistrza

Cannon wyznaczył prawnikom Trumpa i prawnikom z Departamentu Sprawiedliwości piątkowy termin na wynegocjowanie „obowiązków i ograniczeń” specjalnego mistrza i przedstawienie listy potencjalnych kandydatów do pełnienia tej roli.

READ  Akcje, wiadomości, zarobki i dane

Chce, aby obie strony zaproponowały harmonogram specjalnego przeglądu magisterskiego i opisały, w jaki sposób ta osoba zostanie wynagrodzona za swoją pracę.

William Barr z Fox mówi, że nie ma uzasadnionego powodu, aby tajne dokumenty w Mar-a-Lago, a Trump podejrzewa odtajnienie

„Dokładne szczegóły i dynamika tego procesu przeglądu zostaną ustalone szybko po otrzymaniu propozycji stron” – napisał Cannon.

Pozew o specjalnego mistrza, złożony przez Trumpa dwa tygodnie po przeszukaniu, wywołał wśród obserwatorów prawnych pytania o to, jaką rolę może odegrać specjalny mistrz, w którym to czasie Departament Sprawiedliwości mógł go zakończyć. Przegląd dowodów.

Ważny jest cel specjalnej materii.

Departament Sprawiedliwości poprosił o przegląd, jeśli zostanie udzielony, aby skoncentrować się na materiale objętym przywilejem adwokat-klient. Trump prosi o specjalnego mistrza z powodu obaw o przywileje kadry kierowniczej związane z przejmowaniem akt.

Na rozprawie sędzia stwierdził, że zdolność Trumpa do sprawowania władzy wykonawczej jako byłego prezydenta jest według raportów nieuregulowanym prawem. Wskazał jednak również na pytania do zespołu Trumpa o to, jak miałaby wyglądać recenzja, której szukają.

Cannon orzekł w poniedziałek, że jeśli obie strony nie zgadzają się co do parametrów przyszłego mistrza specjalnego, muszą wyjaśnić swoje różnice w dokumentach sądowych.

Kavanagh cytuje niedawną decyzję Sądu Najwyższego

Wyjaśniając, dlaczego zleca specjalną analizę prima facie materiału objętego przywilejem wykonawczym, Cannon powiedział, że Departament Sprawiedliwości nie uważa, że ​​sąd „musi ignorować” te obawy. Sąd Najwyższy opisał swoją akcję w kontrowersji w tym roku Dokumenty z 6 stycznia na temat Trumpa, w tym oświadczenie sędziego Bretta Kavanagha.

Departament Sprawiedliwości „prawdopodobnie zareagował przesadnie”[d] Ten statut” – napisał Cannon – „nie ma tutaj żadnego znaczenia dla przywilejów wykonawczych, ponieważ powód – były szef władzy wykonawczej – jest całkowicie wykluczony z możliwości skutecznego domagania się przywilejów wykonawczych przeciwko obecnej władzy wykonawczej”.

„Sąd Najwyższy nie wykluczył możliwości unieważnienia przez byłego prezydenta urzędującego prezydenta w sprawach dotyczących przywilejów wykonawczych” – napisał Cannon.

Zacytował decyzję z 1977 r. Nixon przeciwko administracji usług ogólnych i zarządzenie wydane w tym roku. Ponieważ Sąd Najwyższy odmówił zablokowania archiwum” Wydanie dokumentów Trump White House do House 6 stycznia

„Ponadto, tylko w tym roku, Sąd Najwyższy zauważył, przynajmniej w odniesieniu do śledztwa Kongresu:

READ  Reklamy armii amerykańskiej „Be all you can be” Jonathana Majorsa wycofane po aresztowaniu – The Hollywood Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *