Blokada MLB: Osiągnięto postępy, liga przedłuża narzucony przez siebie termin do 17:00 czasu wschodniego we wtorek

Lokaut narzucony przez właściciela Major League Baseball jest na skraju przepaści sezonu zasadniczego. W poniedziałek wyznaczono termin, w którym ligi narzuciło sobie nowy układ zbiorowy, zanim mecze zostaną odwołane. Byłby to pierwszy raz od 27 lat, w którym na konkursy w regularnym sezonie ma wpływ przestój w pracy. (Sezon 2020 został zmieniony przez pandemię.)

Zamiast tego, MLB i Stowarzyszenie Graczy MLB (MLBPA) rozmawiały do ​​późna w nocy, a następnie do następnego ranka przed przedłużeniem terminu. Była 2:27 we wtorek, kiedy rozeszła się wiadomość, że obie strony w końcu nazwały to nocą w Jupiter na Florydzie. Nowy termin do dotrzymania przed podjęciem decyzji o anulowaniu gier w sezonie regularnym to we wtorek o godzinie 17:00 czasu wschodniego, według Jeffa Passana z ESPN.

Jeśli chodzi o postępy poczynione podczas sesji maratonu w poniedziałek/wtorek wczesnym rankiem, Ken Rosenthal z The Athletic donosi, że jest „wyraźny postęp”, ale „w głównych obszarach pozostają duże luki”.

Spotkania rozpoczęły się zarobkowo o godzinie 10 rano w poniedziałek, choć było to na kwaśnym tonie. MLB poinformował MLBPA, że jest skłonny przegapić miesięczną liczbę gier i przyjął bardziej groźny ton, donosi Evan Drellich z The Athletic. Na początku tego miesiąca komisarz Rob Manfred powiedział, że brakujące mecze byłyby „katastrofalnym wynikiem” dla sportu, słowa, które od tamtego czasu zabrzmiały pusto.

Jednak przez cały dzień doniesienia o rozwijających się rozmowach wydawały się wykazywać pewien postęp. do 20:35 czasu wschodniego, raport od Drellich wskazał, że nastąpił ruch w kierunku zawarcia transakcji. Właściciele przedstawili graczom dwie opcje, zgodnie z raportem:

1. Czternaście drużyn playoff, minimalna pensja około 700 000 $ i około 40 milionów $ w puli bonusowej podzielonej pomiędzy najlepszych graczy przed arbitrażem.

2. Dwanaście drużyn play-off, minimalna pensja około 675.000 $ i około 20 milionów $ w puli premii przed arbitrażem.

READ  Prognoza pogody BMKG: Burze w niektórych częściach Wielkiej Dżakarty

Wiele doniesień, kilka godzin później, mówiło, że obie strony ostatecznie zgodziły się na 12-zespołowy format play-off. Nawet jeśli obie strony zgodziły się na opcję drugą powyżej, kwestia progu podatku od równowagi konkurencyjnej (tzw. podatku od luksusu) – i związanych z tym kar za przekroczenie tego progu – toczyły się dyskusje. Podobno tematem dyskusji były również bardziej trywialne sprawy, takie jak ograniczenia dotyczące zmiany defensywnej.

W sumie odbyło się 13 spotkań osobistych między obiema stronami w wiosennym ośrodku szkoleniowym w Jupiter w ciągu ponad 16 godzin. Ponownie, wygląda na to, że nastąpił postęp, ale wciąż jest wiele do zrobienia.

Najważniejsze jest to, że jest odrobina nadziei, że sezon rozpocznie się zgodnie z planem 31 marca, ale we wtorek, kiedy strony zwołają się ponownie, czeka nas ciężka praca.

CBS Sports przedstawił tutaj harmonogram blokady, ale krótka wersja jest taka, że ​​właściciele zakładali kłódki po wygaśnięciu poprzedniego CBA. Nie byli do tego zobowiązani, ale oznaczono to jako manewr obronny. Następnie liga czekała ponad sześć tygodni na przedstawienie swojej pierwszej propozycji. Obie strony przeprowadziły od tego czasu wiele osobistych negocjacji, z niektórymi głównymi kwestiami spornymi, w tym podatkiem od równowagi konkurencyjnej; podział przychodów; podział graczy, którzy kwalifikują się do statusu Super Two w arbitrażu; oraz minimalne wynagrodzenie ligi.

CBS Sports zapewnia aktualne informacje o poniedziałkowych, a teraz wtorkowych negocjacjach. Znajdziesz je poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *