Blokada MLB: aktualizacje na żywo w trakcie negocjacji CBA po tym, jak liga przesunęła termin na wtorkowe popołudnie

Major League Baseball i MLB Players Association podobno poczyniły postępy w kierunku porozumienia w sprawie nowego układu zbiorowego, który zakończy nałożoną przez właściciela lokaut po poniedziałkowej sesji negocjacyjnej maratonu, która trwała do wczesnych godzin porannych. MLB pierwotnie wyznaczył termin do poniedziałku (28 lutego), aby osiągnąć porozumienie przed anulowaniem gier w sezonie regularnym i przełożeniem dnia otwarcia w 2022 roku. Jednak termin narzucony przez ligę został przesunięty do godziny 17:00 we wtorek, według Jeffa Passana z ESPNa strony będą rozmawiać przez cały dzień.

MLB i MLBPA spędzili w poniedziałek ponad 16 godzin na Roger Dean Stadium w Jupiter na Florydzie, zanim nazwali to noc około 2:30 ET. Jeśli chodzi o postępy poczynione podczas sesji maratonu w poniedziałek/wtorek wczesnym rankiem, Ken Rosenthal z The Athletic donosi, że jest „wyraźny postęp”, ale „w głównych obszarach pozostają duże luki”.

MLB rozpoczął poniedziałkowe negocjacje, informując MLBPA, że jest skłonny przegapić miesięczną liczbę gier i przyjął bardziej groźny ton, według Evana Drellicha z The Athletic. Wiele raportów, kilka godzin później, mówiło, że obie strony zgodziły się na rozszerzony format play-off o 12 drużyn. Trwały jednak dyskusje na temat progu podatku od równowagi konkurencyjnej (tzw. podatku od luksusu) i związanych z nim kar za przekroczenie tego progu.

Gdzie MLB, MLBPA są nadal rozdzielone

  • Podatek od salda konkurencyjnego: „Podatek od luksusu” w baseballu był punktem spornym w rozmowach. Właściciele chcą utrzymać niski próg CBT i wysokie kary, więc służy to jako de facto górny limit wynagrodzeń. MLBPA chce podnieść próg do zakresu 230 milionów dolarów, według Jona Heymana z MLB Network. Właściciele chcą, aby ta liczba była zbliżona do 220 milionów dolarów.
  • Minimalne wynagrodzenie: MLBPA naciska na podniesienie minimalnego wynagrodzenia w lidze – najniższego z czterech głównych sportów męskich w Stanach Zjednoczonych w 2021 r. na poziomie 575 500 USD – do poziomu powyżej 700 000 USD w 2022 r. Najnowsza oferta MLB wyniosła 675 000 USD, za Drellich.
  • Pula bonusowa dla graczy przed arbitrażem: Innym sposobem, w jaki związek chce zarabiać młodszym graczom, jest pula premiowa dla najlepszych graczy, którzy nie kwalifikują się jeszcze do arbitrażu (co oznacza, że ​​mają mniej niż trzy lata stażu pracy). Najnowsza wartość puli bonusowej MLB wyniosła 25 milionów dolarów, za Heymana.
READ  Policja aresztuje 3 Meksykanów po tym, jak turecki turysta został ranny w napadzie z bronią w ręku na Bali w Indonezji

Podobno tematem dyskusji były również bardziej trywialne sprawy, takie jak ograniczenia dotyczące zmiany defensywnej. W poniedziałek odbyło się 13 oddzielnych spotkań twarzą w twarz między obiema stronami w wiosennym ośrodku szkoleniowym. Najważniejsze jest to, że jest odrobina nadziei, że sezon rozpocznie się zgodnie z planem 31 marca, ale wciąż jest do zrobienia we wtorek, kiedy imprezy się ponownie spotkają.

CBS Sports przedstawił tutaj harmonogram blokady, ale krótka wersja jest taka, że ​​właściciele założyli kłódki, gdy poprzednie CBA wygasło w grudniu. 1 – dokładnie trzy miesiące temu. Nie byli do tego zobowiązani, ale oznaczono to jako manewr obronny. Następnie liga czekała ponad sześć tygodni na przedstawienie swojej pierwszej propozycji. Obie strony przeprowadziły od tego czasu wiele osobistych negocjacji, z niektórymi głównymi kwestiami spornymi, w tym podatkiem od równowagi konkurencyjnej; podział przychodów; podział graczy, którzy kwalifikują się do statusu Super Two w arbitrażu; oraz minimalne wynagrodzenie ligi.

CBS Sports zapewnia aktualne informacje o wtorkowych negocjacjach. Możesz śledzić poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *