Long Beach, podobnie jak stan i hrabstwo, pozwala ludziom chodzić bez masek w pomieszczeniach, niezależnie od statusu szczepień – Prasa Telegram

Ludzie mogą porzucić swoje maski w Long Beach – przynajmniej w większości.

Miasto w większości zniosło obowiązek posiadania masek we wtorek, 1 marca, co oznacza, że ​​zakrywanie twarzy nie jest już wymagane w pomieszczeniach, niezależnie od statusu szczepień danej osoby, z pewnymi wyjątkami, takimi jak bary i kluby nocne. Zmiana nastąpiła zaledwie cztery dni po tym, jak miasto początkowo złagodziło mandat na maskowanie w pomieszczeniach okrycia twarzy są opcjonalne dla osób, które są w pełni zaszczepione.

Miasto i zunifikowany okręg szkolny Long Beach również pozwolą uczniom zrezygnować z masek od 12 marca.

Poprzez dalsze łagodzenie wymagań dotyczących masek, Long Beach dostosował się do wytycznych określonych przez kalifornijski Departament Zdrowia Publicznego, który zniósł wymóg stosowania masek wewnętrznych dla osób nieszczepionych.

Nowy stanowy nakaz zdrowia teraz zdecydowanie zaleca wszystkim ludziom noszenie masek, ale będzie wymagał ich tylko w placówkach opieki zdrowotnej, więzieniach i więzieniach, schroniskach ratunkowych, ośrodkach chłodzenia, schroniskach dla bezdomnych oraz w transporcie publicznym.

Long Beach jednak zachował swój mandat na maskowanie dla nieszczepionych ludzi w klubach nocnych i barach; placówki te muszą poprosić klientów o okazanie dowodu szczepienia, zanim będą mogli zdjąć maski.

To zastrzeżenie jest jedynym odstępstwem od stanu zdrowia.

Long Beach zaleca również – ale nie wymaga – restauracje traktują priorytetowo miejsca siedzące w pomieszczeniach dla osób w wieku 12 lat i starszych, które mogą okazać dowód szczepienia.

READ  FBI szturmuje synagogę w Teksasie, aby uwolnić zakładników, strzelec nie żyje

We wtorek na Hard Worx Fitness większość osób ćwiczyła bez maski – najwyraźniej ciesząc się brakiem osłon twarzy.

„Dobrze jest nie nosić maski” – powiedział Kameron Spencer, który we wtorek rano sparował z innym bokserem na ringu. „Czułem się ograniczony, a ponieważ tak bardzo się pociliśmy, czułem się jak oddychanie przez mokry ręcznik”.

Inny bywalca siłowni, pielęgniarka Noel Tikum, powiedział, że usunięcie nakazu maski w większości miejsc ma sens.

„Czuję się komfortowo bezpieczna”, powiedziała, „i jako pielęgniarka czuję, że nadszedł czas”.

W przypadku szkół Long Beach Unified maski będą obowiązywać w pomieszczeniach do piątku 11 marca, zgodnie z oświadczeniem LBUSD od poniedziałku lutego. 28, powiedział. Po tym czasie maski będą zdecydowanie zalecane – ale nie są już wymagane w salach lekcyjnych.

„Doceniamy wsparcie wszystkich, które pomoże nam przejść przez to, co mamy nadzieję, będzie kolejnym etapem powrotu do normalności” – czytamy w oświadczeniu okręgu. „Wszyscy czekamy na sale lekcyjne i interakcje, które pomogą wszystkim naszym uczniom poczuć się lepiej połączonymi i zaangażowanymi”.

Ruch następuje po podobnym ogłoszeniu, że Kalifornia i hrabstwo Los Angeles wykonane w poniedziałek. Zjednoczony Okręg Szkolny w Los Angeles — największy okręg szkolny w stanie i drugi co do wielkości w kraju — nie powiedział jeszcze, czy pójdzie w jego ślady.

Departament zdrowia Long Beach zniósł oba zobowiązania dotyczące masek po tym, jak wcześniej powiedział, że chce spełnić pewne kryteria transmisji, zanim to zrobi.

Początkowo urzędnicy miejscy powiedzieli, że chcą mieć siedmiodniowy skumulowany wskaźnik od 10 do 50 przypadków na 100 000 osób i wskaźnik dodatniości od 5% do 8% przez co najmniej dwa tygodnie. Inną opcją było udostępnienie szczepionek przez osiem tygodni dla dzieci w wieku do 4 lat.

READ  Wiceprezes wyjeżdża do Nowej Zelandii w ramach dyplomacji halal na rzecz społeczności globalnej

Miasto nie spełniło żadnego z tych punktów odniesienia przed zniesieniem wymagań dotyczących masek. Ale w zeszłym tygodniu Centers for Disease Control and Prevention ogłosiło nowe wskaźniki określające, kiedy należy podnieść wymagania dotyczące masek na twarz.

Miasto spełniło te nowe wskaźniki, powiedział wcześniej dyrektor ds. Zdrowia i opieki społecznej Kelly Colopy.

Wskaźniki nadal uwzględniają liczbę przypadków, ale uwzględniają również hospitalizacje i pojemność lokalnych szpitali, które poprawiły się w Long Beach od czasu zimowego wzrostu wywołanego omikronami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *