Emma Radukanu pokonała Sloane Stephens na Australian Open

MELBOURNE, Australia – Emma Radukanu nie traciła czasu na zapowiedź swojej obecności w swoim pierwszym meczu wielkoszlemowym od czasu zdobycia tytułu US Open w zeszłym roku.

Po zaatakowaniu mistrza US Open 2017, Sloane Stephensa, po pokonaniu zwycięskiego forhendu, Radukanu krzyknął głośno „Dalej” i zatrzymał pierwszy punkt meczu.

Stamtąd uciekł Radukanu, tracąc zaledwie cztery punkty w pierwszym secie 17 minut. Margaret odzyskała kontrolę nad ostatnim 6-0, 2-6, 6-1 we wtorkowym secie 6-0, 2-6, 6-1. Sala Sądowa.

Kiedy backhand Stephensa trafił w siatkę z połowy woleja, aby zakończyć mecz, Radukanu upuścił rakietę i zakrył twarz dłońmi. Ponownie, gracz rzadko osiąga szczyt po przejściu kilku stopni po drabinie. To pierwszy raz, kiedy Raduganu, która zajmuje 17. miejsce, startuje w kobiecej konkurencji podczas Australian Open. Na zeszłorocznym Australian Open Radukanu zajął 348. miejsce, decydując się zostać w domu i uczyć się do matury zamiast podróżować do Australii.

Wtorkowy mecz był tylko drugim wieczorem Radonu w jego karierze, po raz pierwszy rozegrał trzeciego seta w Wielkim Szlemie: Musi startować o tytuł US Open W zeszłym roku wygrał 20 setów z rzędu w 10 meczach, które rozpoczęły się w rundzie kwalifikacyjnej.

„Myślę, że rok 2022 to dla mnie nauka” – powiedział Radukanu. „Będąc w takich sytuacjach – wygranie seta i walka w rozstrzygnięciu – oczywiście wszystko jest skumulowane w banku doświadczeń, które mogę później zaczerpnąć. Tak, cieszę się, że mogłem to dzisiaj dodać.

Pomimo bycia mistrzem Wielkiego Szlema, Radogan nigdy nie zmierzył się z nikim przed Stephensem.

„Kiedy Sloan walczył w drugim secie, zdecydowanie to zaakceptowałem” – powiedział Radukanu. „Prawie się tego spodziewam, ponieważ ona jest mistrzynią i nie staniesz się nią przez toczenie”.

Radukanu rozegra w czwartek swój mecz w drugiej rundzie z Tonga Kovinic z Czarnogóry. Zwycięstwo w US Open Radogunu przyniosło mu nagrodę BBC za najlepszą osobowość sportową i znalazł się na noworocznej liście MBE królowej – członka Best Order Imperium Brytyjskiego. Wkrótce po zwycięstwie w Nowym Jorku, Na kopertach ze stemplem pocztowym Royal Mail pojawiła się wiadomość z gratulacjami dla Raduganu Przez cztery dni w Wielkiej Brytanii.

READ  Urzędnicy twierdzą, że imigranci wysłani do Martha's Vineyard zostali dobrowolnie zabrani do bazy wojskowej w celu uzyskania wsparcia.

28-letni Stephens przyznał, że chociaż on i Radogan odnieśli sukces w płukaniu łąk, ich tytuły były generalnie niskie. „Wygraliśmy US Open, ale nasze okoliczności były zupełnie inne” – powiedział Stephens. „Myślę, że prowadzi cały kraj. Jest zupełnie inny niż to, co wygrałem w US Open”.

Pomimo szybkiego sukcesu, Radukanu spotkał się z reakcją członków brytyjskich mediów, którzy zasugerowali, że nie poświęca wystarczającej uwagi swojemu tenisowi po tym, jak jego wyniki spadły po spadku aprobat. W pierwszej reklamie wideo 19-letniej Nike, firma To udramatyzowało krytykę, Pokazywanie zwrotów, takich jak „Fluke” i „Cud w jednym trafieniu”, grające Radokanu, błysnęło za jej plecami dużymi literami.

Dla tych, którzy chcieli dokonać ocen niecharytatywnych, pojawiły się powody do niepokoju: Radukanu przegrał cztery z sześciu meczów, które rozegrał od czasu wygrania US Open, w tym druzgocącą porażkę 6:0, 6:1 z Eleną Rybakiną. Tydzień w Sydney.

Radukanu, który trenował przed meczem w Sydney, był ograniczony niedawnym pozwem o koronawirusa i powiedział, że po tej rażącej porażce „jest bardzo szczęśliwy, że może to zmienić tak szybko”.

„Zrobiłem świetną robotę w zeszłym tygodniu” – powiedział. „Dla mnie Sydney nie zerwała kontraktu. Nadal czuję się pozytywnie; Wiem, gdzie wtedy byłem.”

Odnotowując „wielki krzyk”, który Radukanu opuścił po pierwszym punkcie meczu, Stephens powiedział, że czuje gotowość Radukanu do uspokojenia wątpliwości.

„Myślę, że najtrudniejszą częścią jest próba udowodnienia, że ​​jesteś wystarczająco dobry, aby być tam, gdzie jesteś lub że jesteś wystarczająco dobry, aby być tam, gdzie jesteś” – powiedział Stephens. „Im bardziej starasz się to robić, tym bardziej pokazuje to emocje i myślę, że więcej rzeczy niż zwykle będzie nienaturalnych, ponieważ tak bardzo starasz się pokazać i udowodnić, że jesteś tą osobą lub tym rankingiem”.

READ  Alabama kontra Teksas zdobywa punkty, na wynos: Numer 1 Tide przetrwa niespokojną ofertę, gdy Bryce Young konstruuje spóźnione przejazdy punktowe

Radukanu powiedział, że musi również nauczyć się radzić sobie z samokrytyką.

„Bycie cierpliwym to największe wyzwanie” – powiedział Radukanu na konferencji prasowej. „Jestem małym perfekcjonistą. Zawsze chcę być tak dobry, jak tylko mogę, bez względu na to, czy jest to praktyczne, czy poza sądem; Czasami może to nie być takie możliwe.

Dodał: „Muszę się zrelaksować. Tak długo, jak ten trend idzie w górę i występują niewielkie wahania, myślę, że mogę być dumny. Bez względu na wyzwanie, czuję się gotowy, aby się z nim teraz zmierzyć.

Gdy kariera Radocanu rosła, Stephens powiedział, że jego osiągnięcia przyszły w „najbardziej zacofanej” kolejności.

„Trudno sobie z tym poradzić” – powiedział Stephens o nieznanej ścieżce Radocanu. „Ale jeśli poprowadzą cię właściwi ludzie w twoim kącie, myślę, że wiedzą, kiedy przejść na emeryturę. Wiedzą, kiedy mocno ją popchnąć i wiedzą, kiedy jest na to gotowa.

Oczekiwano, że Stephens będzie na własnej przerwie podczas tego meczu. Ona Ślub W Nowy Rok jej długoletni chłopak, piłkarz Josie Altidore, powiedział, że planuje ślub w styczniu, ponieważ planowała „całkowicie uniknąć” australijskiej części sezonu. Powiedział, że nie chce być odizolowany i podjąć ryzyko odwrotu Ból, który czuła tutaj rok temu: Stephens, który przeżył przymusową izolację hotelową przed Australian Open w zeszłym roku, brał udział w pogrzebie swoich dziadków przez zoom.

„W zeszłym roku miałem bardzo traumatyczne doświadczenie w izolacji i chciałem się z tego całkowicie pozbyć” – powiedział we wtorek Stephens. „Wtedy to po prostu dotarło do nas.

Stephens, który powiedział, że ukończył pełnowymiarowe szkolenie poza sezonem, powiedział, że został złapany przez bliskich, kiedy zdecydował się na nieoczekiwaną wycieczkę do miasta.

„Myślę, że wszyscy byli trochę zaskoczeni” – powiedział. „Ale tak, powiedziałem: »Jestem gotowy«”.