Nieżyjący już dziennikarz: Biden zaczął odpowiadać na pytania dziennikarzy na pierwszej oficjalnej konferencji prasowej w ciągu kilku miesięcy.

To pierwsza oficjalna konferencja prasowa, którą zwołał od miesięcy, kiedy prezydent Joe Biden opuszcza ET o 16:00, aby powitać dziennikarzy zebranych we Wschodnim Pokoju Białego Domu. Dość powiedzieć, że od tamtego czasu wiele się wydarzyło.

Biały Dom oczywiście wie, że rzeczy nie pływają. „Prezydent wie, że jest więcej miejsc pracy, więc zamierza zrównoważyć wyzwania, przed którymi wciąż stoimy z Amerykanami – zwłaszcza jeśli chodzi o COVID – 19 i wyższe ceny – oraz kroki, które podejmie, aby się z nimi uporać” – Biały Dom urzędnik powiedział mi w e-mailu we wtorek.

Ale kierownictwo wierzy, że istnieje pozytywna historia do opowiedzenia na różnych frontach. Funkcjonariusz, do którego wysłałem e-maila we wtorek, powiedział, że oczekuje od Bidena „porozmawiania o znaczących postępach, które „poczynił w innych dziedzinach”. Urzędnik zwrócił uwagę, że miliony Amerykanów są szczepione, niskie bezrobocie i wdrażanie finansowania infrastruktury.

„Mam nadzieję, że usłyszysz, jak opowiadam o Dniu Prezydenta” – podsumował osobno Zen Zaki na wtorkowej konferencji – „Jak budować na fundamencie, który położyliśmy w pierwszym roku…”

Pozostaje w tyle za poprzednikami

Podczas gdy Biden często zadaje dziennikarzom spontaniczne pytania, na oficjalnych konferencjach prasowych pozostaje w tyle za poprzednikami. We wtorek John King z CNN określił dziennikarzy jako „rzadkich” w tej administracji.

W rzeczywistości, jak Mark Noel Wskazany, „Wydarzenie Bidena będzie jego drugą oficjalną konferencją prasową w Białym Domu w środę”. Ostatni korespondent solowy odbył się 25 marca. „Podczas swoich zagranicznych podróży zorganizował 5 oddzielnych konferencji prasowych i dwie wspólne konferencje prasowe WH z zagranicznymi liderami” – napisał na Twitterze Noel, przełamując liczby…

„Nadal kwestionują nas ograniczenia rządowe”

Steven Portnoy, prezes Stowarzyszenia Reporterów Białego Domu, przedstawił w zeszłym tygodniu plany dla prasy w e-mailach do członków. „Wciąż jesteśmy kwestionowani przez ograniczenia rządowe, według Białego Domu, aby żyć pod limitem 42 osób” – napisał Portnoy, dodając, że wszyscy uczestnicy muszą przejść szybki test. Oznacza to, że tylko połowa z 65 punktów na liście miejsc WHCA w końcu pojawi się na konferencji, powiedział. Te ograniczenia służą jako wizualne przypomnienie, że epidemia wciąż szaleje pod koniec pierwszego roku urzędowania Pythona…

READ  Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe najbardziej od 22 lat

Wysokie oczekiwania

Brian Stelter pisze: „Biały Dom ogłosił konferencję prasową prawie tydzień temu. Nadszedł pełny czas, aby ostrzec tych przeciwników prasowych i zaostrzyć pytania. – Powiedziała „Ogłaszanie z wyprzedzeniem wywołuje oczekiwanie. Ale spójrz, „to dobrze, że prezydent rozmawia z Amerykanami w każdej chwili i zadaje pytania prasie…”

Co napędza konwój post-ciśnieniowy?

Podczas gdy te konferencje prasowe zawsze cieszą się niekończącym się szumem w prasie, często zastanawiam się, ile nowych informacji ujawniają. Nie trzeba dodawać, że przywódcy zadają pytania dziennikarzom i pozwalają dziennikarzom wziąć odpowiedzialność. Ale czy ktoś naprawdę oczekuje, że Biden dostarczy wspaniałych, odkrywczych informacji na wiele aktualnych tematów? Podejrzewam, że usłyszymy od niego wiele znanych punktów do rozmów, a relacje po stresie skupią się na tym, jak dobrze sprzedał swoje przesłanie – lub nie tak dobrze – nie trzeba ujawniać żadnych nowych rewelacji. .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *