Ministerstwo LHK organizuje w dniach 23-24 kwietnia Festiwal Kontroli Środowiska

JAKARTA (Antara) – Ministerstwo Środowiska i Leśnictwa (LHK) będzie gospodarzem Festiwalu Kontroli Środowiska 2024 w dniach 23–24 kwietnia, którego celem będzie zachęcenie regionów do pomocy Indonezji w zwiększeniu krajowego wyniku w zakresie wskaźnika jakości środowiska (IKLH).

W piątek na konferencji prasowej w Dżakarcie Sigit Reliantoro, dyrektor generalny ds. kontroli zanieczyszczeń i wpływu na środowisko w Ministerstwie LHK, powiedziała, że ​​odbędzie się techniczne spotkanie robocze, które pomoże regionom osiągnąć w tym roku wynik IKLH wynoszący 76.

„Podczas tego spotkania uzgodnimy, że spróbujemy osiągnąć ten cel. Oczywiście wiele osób będzie pytać, jak to osiągnąć. Zatem dyrektorzy ministerstwa udzielą wskazówek” – zauważył.

Reliantoro powiedział, że celem planowanego festiwalu jest przypomnienie stronom o potrzebie współpracy międzysektorowej z udziałem rządu, podmiotów gospodarczych i społeczeństwa w rozwiązywaniu problemów środowiskowych.

Następnie wspomniał, że wydarzenie, które odbędzie się w budynku Ministerstwa LHK, zgromadzi różnych interesariuszy w celu współpracy w walce z zanieczyszczeniami i przywracaniem środowiska.

Zauważył, że w technicznym spotkaniu koordynacyjnym weźmie udział około 800 delegatów reprezentujących samorządy regionalne, organizacje biznesowe, społeczności i społeczeństwo.

Oprócz spotkania w ramach festiwalu kontroli środowiska odbędzie się także wystawa, dyskusja na temat dyplomacji ekologicznej z udziałem młodzieży, ceremonia wręczenia nagród, a także programy artystyczne i kulturalne – powiedział Riliandoro.

Miał nadzieję, że festiwal pomoże rządowi i innym zainteresowanym stronom w wymianie spostrzeżeń i rozszerzeniu sieci kontaktów w celu ochrony środowiska.

„Zasoby nie ograniczają się do pieniędzy. Zamiast tego szukamy większej wiedzy i szerszych sieci kontaktów” – powiedział.

Powiązane wiadomości: Grupa zadaniowa przygotowuje wielostopniowe zakazy dla osób naruszających zasady zanieczyszczania powietrza
Powiązane wiadomości: Ministerstwo utworzy grupę zadaniową ds. kontroli zanieczyszczenia powietrza w Japotebek

READ  Trwa dochodzenie po pożarze szpitala w Pekinie, w którym zginęło 21 osób Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *