Podczas wizyty Jokowi w Korandalo odbyła się rozprawa w sprawie wyniku sporu wyborczego

Tempo.co, DjakartaPrezydent Joko”JokowiDziś, 22 kwietnia, Widodo podczas swojej drugiej wizyty w prowincji Korandalo zainauguruje kilka infrastruktur. Tymczasem Trybunał Konstytucyjny w Dżakarcie jest gotowy do odczytania. Osąd Wybory prezydenckie 2024 budzą kontrowersje.

Około godziny 07:20 czasu środkowoindonezyjskiego (WITA) Prezydent odleciał do regencji Pohuwato samolotem ATR 72-600 przez Korandalo na lotnisku Djalaluddin. Po przylocie przeprowadzi natychmiastową kontrolę i otworzy lotnisko.

Następnie uda się do Boalemo Regency helikopterem Super Puma indonezyjskich sił powietrznych, aby zainicjować wdrażanie dyrektywy prezydenta w sprawie dróg regionalnych (IJD). Planuje także inspekcję miejsc zbioru kukurydzy.

Następnie Prezydent i jego świta udają się helikopterem do Bone Bolango Regency przez lądowisko dla helikopterów na stadionie Boalemo Youth Stadium. W Bone Bolango Regency przeprowadzi inspekcję tamy Bolango Ulu i regionalnego szpitala ogólnego Toto Kabila (RSUD).

Po zakończeniu porządku obrad w regencji Korandalo głowa państwa uda się do regencji Zachodni Sulawesi przez lotnisko Jalaluddin lotem prezydenckim Indonezja-1.

Podczas wizyty roboczej w prowincji Korandalo towarzyszą mu Minister Robót Publicznych i Mieszkalnictwa Basuki Hadimuljono, Minister Transportu Budi Garya Sumati i Minister Rolnictwa Andi Amran Sulaiman.

Jokowi Odrzucony Więcej do komentarza, gdy poproszono go o udzielenie odpowiedzi na dochodzenie w sprawie wyniku kontrowersji związanych z wyborami prezydenckimi w Dżakarcie. „Na tym polega władza Trybunału Konstytucyjnego” – powiedział krótko w Korandalo w niedzielę 21 kwietnia.

Daniel A. Fajri

Selekcja nauczycieli: Wysoki Trybunał wzmacnia gwarancje dotyczące dochodzeń w sprawie wyników sporów wyborczych

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Przygotuj się na wzmocnienie wpływu El Niño, ostrzega szef BMKG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *