Uwolnij magię obchodów Dnia Niepodległości Indonezji

JAKARTA (ANTARA) – Odkąd Indonezja ogłosiła niepodległość 17 sierpnia 1945 r., „Siedemnasty”, znany lokalnie jako Tujuhbelasan, stał się świętem obchodzonym w całym kraju z różnymi uroczystościami.

Indonezja była wcześniej kolonizowana przez Holandię przez około 350 lat, a następnie okupowana przez Japonię. Po kapitulacji Japonii podczas II wojny światowej nacjonalista Sukarno, pierwszy prezydent Indonezji, wydał proklamację ogłaszającą niepodległość Indonezji.

Jednak pomimo deklaracji droga do odzyskania niepodległości Indonezji od kolonializmu była wyboista. Holandia ostatecznie uznała niepodległość Indonezji po czteroletniej rewolucji znanej jako indonezyjska rewolucja narodowa.

W tym roku przypada 78. rocznica niepodległości Indonezji. Aby uczcić Dzień Niepodległości, w czwartek (17 sierpnia) Taman Mini Indonesia Indah (DMII) zorganizowało „Karnaval Nusantara (Festiwal Narodowy)”.

Założone przez miasto Hortina w 1975 roku DMII jest uosobieniem kultury indonezyjskiej, ukazując tożsamość 33 prowincji Indonezji w oddzielnych pawilonach. Inne obiekty rekreacyjne obejmują muzea religijne i ogrody zoologiczne, które reprezentują różnorodność Indonezji.

W czwartek ponad 300 pracowników z 34 regionów Indonezji, ubranych w tradycyjne stroje, wzięło udział w porannej ceremonii podniesienia flagi, po której nastąpiła parada wokół Pomnika Ognia Zwycięstwa (Plaza Tuku Abi Pancasila).

Ponadto zorganizowano szereg wydarzeń, takich jak konkurs na dekorację roweru, odzwierciedlający kulturę indonezyjską, podczas którego można było dobrze się bawić w Dzień Niepodległości, powiedział Ai Putu Mirayana, sekretarz korporacyjny TMII.

W konkursie na dekorację roweru, który odbył się po południu, uczestnicy – ​​od dzieci po dorosłych – kreatywnie udekorowali swoje rowery, umieszczając na rowerach czerwono-białe ozdoby przedstawiające flagę narodową Indonezji.

Dzieci dekorują swoje rowery czerwono-białymi ozdobami. (17 sierpnia 2023). (Antara/Huang Ying-shan/ak) TMII to nie jedyne miejsce, w którym świętujemy Dzień Niepodległości.

Ponieważ 18 sierpnia odbyło się wiele festiwali i konkursów, cały naród szalał z powodu Dnia Niepodległości.

READ  Billy Bush robi seksistowskie komentarze na temat Kendalla Jennera – ostateczny termin

„Jestem dumny z tego dnia, ponieważ możemy pamiętać o naszych bohaterach narodowych” – zauważyła obserwator Silmi Tasbih.

„W Dzień Niepodległości zwykle najpierw biorę udział w ceremonii, potem w kilku konkursach, a potem w sąsiedzkiej paradzie” – zauważył.

Wraz z ustąpieniem pandemii Covid-19 tegoroczny Dzień Niepodległości jest wielkim widowiskiem, znacząco różniącym się od zeszłorocznych obchodów, powiedział Adiri Garvati, kolejny gość TMII.

„Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ trzy lata temu nie mogłem świętować” – zauważył Garvati.

„Odkąd epidemia została opanowana, zorganizowaliśmy w naszej społeczności zawody, takie jak wyścig w workach (balas karung) i wyścig po igłach (memasukkan penang dalam jarum)” – powiedział Garvathi.

Wyścigi w workach lub wyścigi w workach na ziemniaki to gra, w której uczestnicy rozciągają nogi w worku lub poszewce na poduszkę do poziomu talii lub szyi. Skacząc, mistrzem zostaje pierwsza osoba, która dotrze do mety.

Oprócz wyścigów w workach odbywa się ponad 20 tradycyjnych sportów.

W tym pamiętnym dniu liczba turystów odwiedzających TMII sięgnęła około 10 tysięcy, poinformowała rzeczniczka TMII Nowera Mayang Sari.

Tymczasem do TMII przybywa wielu międzynarodowych turystów, w tym Ray, chiński turysta pracujący obecnie w Indonezji.

Ray mówi, że w sierpniu atmosfera w Indonezji jest bardzo ożywiona.

„Gdy zbliżał się Dzień Niepodległości, moi koledzy zaczęli dekorować biuro biało-czerwonymi ozdobami. Ponadto na ulicach są wszechobecne dekoracje i flagi narodowe” – powiedział Ray.

Gdziekolwiek spojrzysz, ludzie świętują Dzień Niepodległości, transparenty z okazji Dnia Niepodległości. (17 sierpnia 2023). (Antara/Huang Ying-shan/ak) Zapytany o różnicę między Świętem Narodowym w Chinach i Indonezji, wskazał, że schemat obchodów jest zupełnie inny.

„W Chinach większość ceremonii i festiwali jest nadzorowana przez rząd. Jednak w Indonezji ludzie zaczynają wcześnie, organizując wiele zajęć i konkursów, tak jak każdy inny festiwal” – wyjaśnił Ray.

Podkreślił, że Święto Narodowe Chin obchodzone jest poprzez festiwale i wydarzenia kulturalne organizowane przez rząd.

READ  Blokada granicy z Kanadą łagodzi, protestujący nadal blokują most

Co roku na placu Tiananmen odbywa się ceremonia podniesienia flagi narodowej, a w wybranych latach odbywa się wielka parada wojskowa.

Dla porównania, wiele ceremonii podniesienia flagi w Indonezji zwykle można zobaczyć na ulicach rano w Dzień Niepodległości.

Święto Narodowe Chin obchodzone jest 1 października i trwa przez kolejne sześć dni, w tym znany „Złoty Tydzień”.

Ray dodał, że Chińczycy lubią wakacje, ale nie tak bardzo jak Indonezyjczycy.

Charakteryzujący się różnorodnymi uroczystościami i entuzjastycznym udziałem ludzi, Dzień Niepodległości Indonezji tworzy niepowtarzalną i tętniącą życiem atmosferę.

Powiązane wiadomości: Komenda Główna Policji sadzi tysiące drzew, aby upamiętnić Dzień Niepodległości
Powiązane wiadomości: Polri zwiększa wysiłki w zakresie sadzenia drzew, aby walczyć ze zmianami klimatycznymi

Autorzy: Huang Ying-Shan, Aziz Kurmala
Autor: Rahmat Nasushan
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *