Wall Street traci czwartą sesję z rzędu w związku z perspektywami Fed

Handlowcy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 22 sierpnia 2022 r. REUTERS/Brendan McDermid

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

  • Podczas restrukturyzacji biznesu reklamowego Snap skacze z powodu zwolnień
  • Bed Bath & Beyond pogrąża się w transformacji korporacyjnej
  • Dow spadł o 0,57%, S&P 500 o 0,45%, a Nasdaq o 0,26%.

NOWY JORK, 31 sierpnia (Reuters) – W środę amerykańskie giełdy spadły po czwartej sesji z rzędu. A Rezerwa Federalna jest przygotowana na największą aktywność w sierpniu od siedmiu lat, ponieważ utrzymują się obawy o podwyżki stóp procentowych.

Dodatkową presją jest spadek technologii (.SPLRCT) sektor, a dokładniej producenci chipów (.SOX)Po miękkich prognozach Seagate (STX.O)HP Inc spadła o 7,22%, w dół o 3,42%.

Wszystkie trzy główne indeksy odnotowały największe miesięczne spadki procentowe w sierpniu od 2015 roku. Po osiągnięciu czteromiesięcznego maksimum w połowie sierpnia, S&P 500 potknął się w ostatnich tygodniach, spadając o ponad 7% na wtorkowym zamknięciu. Kilka ściśle monitorowanych stanowisk wsparcia technicznego.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Presja sprzedażowa przyspieszyła w piątek po gołębich komentarzach prezesa Fed Jerome’a ​​Powella o utrzymywaniu ścisłej polityki pieniężnej „przez jakiś czas”, co rozwiało nadzieje na skromniejsze podwyżki stóp procentowych „przez jakiś czas”, ponieważ indeks referencyjny spadł o ponad 5% w ciągu ostatnich czterech sesji sesje.

„To była ciężka jazda od przemówienia prezesa Powella w Jackson Hole, mieliśmy tak duży spadek, a niektórzy ludzie mieli nadzieję, że być może rynek trochę się ustabilizuje, ale każde małe odbicie spotykało się z presją sprzedaży” – powiedział Yung. -Yu Ma jest głównym strategiem inwestycyjnym w BMO Wealth Management w Chicago.

„Rynek przesuwa się do pewnego rodzaju obrazu makro, który teraz dostosował się do oczekiwań większej liczby jastrzębi z Fed i idei, że gospodarka będzie wolniejsza niż oczekiwano, nawet kwestia zysków przedsiębiorstw jest z powrotem na stole.”

READ  Osiem ewakuowanych po dzikiej walce między Seattle Mariners i Los Angeles Angels

Prezes Banku Rezerwy Federalnej w Cleveland Loretta Mester powiedziała w środę, że bank centralny powinien podnieść stopy procentowe powyżej 4% na początku przyszłego roku, aby sprowadzić inflację z powrotem do celu banku centralnego i utrzymać tam stopy procentowe, aby zmniejszyć ryzyko recesji. Kolejne kilka lat minęło. Czytaj więcej

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) 181,55 punktów lub 0,57% w dół do 31 609,32; S&P 500 (.SPX) stracił 17,89 pkt lub 0,45% do 3968,27; i Nasdaq Composite (.IXIC) Spadł o 31,04 punktu, czyli 0,26%, do poziomu 11 852,09.

Dane z poprzedniego dnia pokazały, że w sierpniu prywatne listy płac ADP wzrosły o 132 tys. miejsc pracy, czyli mniej niż prognozowali wzrost o 288 tys. Jednak raport został zawieszony na czerwiec i lipiec z powodu remontu systemu po słabych wynikach w synchronizacji z rządowym raportem płacowym. Czytaj więcej

Dane Departamentu Pracy dotyczące zatrudnienia mają pojawić się w piątek i mają wzrosnąć o 300 tys. w zeszłym miesiącu, po wzroście o 528 tys. w lipcu. Kolejny mocny raport dodatkowo potwierdziłby oczekiwania, że ​​Fed będzie kontynuował podwyżki stóp po trzech kolejnych podwyżkach o 75 punktów bazowych.

Indeks półprzewodników Philadelphia SE (.SOX) Seagate stracił 1,37% po obniżeniu oczekiwań dotyczących przychodów w pierwszym kwartale, powołując się na obawy makroekonomiczne, które zmuszają firmy działające w chmurze i producentów komputerów PC do zmniejszania poziomu zapasów. Czytaj więcej

Ponadto HP Inc prognozuje spadek zysków kwartalnych i całorocznych wraz ze spadkiem sprzedaży komputerów.

Przyciągnij Inc (SNAP.N)Wzrosła o 8,44% po tym, jak zapowiedziała redukcję 20% personelu, restrukturyzację działu sprzedaży reklam i zamknięcie niektórych projektów, aby skoncentrować się na poprawie sprzedaży i liczby użytkowników Snapchata. Czytaj więcej

Chewy Inc spadła o 8,50% po tym, jak internetowy sprzedawca artykułów dla zwierząt obniżył prognozę sprzedaży na cały rok 2022.

READ  Kontrakty terminowe na akcje rosną, aby rozpocząć tydzień od posiedzenia Fed, kluczowe dane o inflacji na pokładzie

Łóżko do kąpieli i nie tylko (BBBY.O) Spadł o 21,87% po tym, jak ogłosił, że zamknie 150 sklepów, zredukuje miejsca pracy i zmieni strategię handlową, aby odwrócić swoją stratę pieniędzy. Czytaj więcej

Spadające emisje przewyższają emisje rozwijające się w stosunku 1,93 do 1 na NYSE; Na Nasdaq stosunek 1,27 do 1 faworyzował spadkobierców.

S&P 500 nie publikuje nowych 52-tygodniowych maksimów i 11 nowych minimów; Nasdaq Composite opublikował 12 nowych maksimów i 161 nowych minimów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Chucka Mikołajczaka; Montaż przez Jonathana Otis

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *