Serena Williams pokonała drugą na świecie Annette Kontavit w meczu singlowym US Open.

„Po tym, jak przegrałem drugiego seta, pomyślałem: 'O mój Boże, muszę dać z siebie wszystko, ponieważ to może być to’” – powiedział Williams w wywiadzie dla ESPN na boisku po meczu.

Williams wyglądała w tym roku lepiej niż w poprzednich turniejach, gdzie próbowała otrząsnąć się z rdzy długiej przerwy.

Jednak świat nie. W 2 Contave Williams stanął przed znacznie trudniejszym testem, niewątpliwie słabszym na papierze, ale na pewno nie na Arthur Ashe Stadium.

Hałaśliwy, ale dobrze wychowany tłum dopingował ją za każdy punkt.

W wywiadzie w środę wspomniał o długim zwolnieniu, ale powiedział: „Lubię wyzwania”.

Williams zmierzy się następnie w trzeciej rundzie z Ajlą Domljanovic z Australii. Grając w środę w tym samym czasie co Williams, Domljanovic pokonał Rosjankę Evgenię Rodinę 1-6, 6-2, 7-5.

Williams nie tylko grał single; Otworzy akcję deblową w czwartek wieczorem ze swoją siostrą Venus Williams.

„Potrzebuję więcej zapałek” – powiedziała ESPN. „Lubię wyzwania. Tak, nie grałem wielu meczów, ale trenowałem dobrze. W ostatnich kilku meczach po prostu się nie udało. Myślę, że to nie ja”.

Powiedział, że sytuacja się zmieniła, odkąd zaczął grać w Open.

Rozpoczęła mecz singli Poniedziałek wygrał 6-3 6-3 Na Tanka Kovinic z Czarnogóry. To już trzeci turniej Williamsa Od ogłoszenia w magazynie Vogue Po US Open będzie „z dala od tenisa”.

„Nie lubię słowa emerytura. Nie wydaje mi się to nowoczesnym słowem. Myślałem o tym jako o zmianie, ale chcę być ostrożny, jak używam tego słowa, co jest bardzo specyficzne. I ważne do społeczności ludzi ”- powiedział Williams w Vogue na początku tego miesiąca.

„Ewolucja jest prawdopodobnie najlepszym słowem, aby opisać to, co robię. Chcę powiedzieć, że odchodzę od tenisa i ewoluuję w kierunku innych rzeczy, które są dla mnie ważne” – powiedział.

READ  Derek Carr wie, że Raiders to „jego drużyna piłkarska” pomimo treningu Colina Cabernicka, mówi Josh McDaniels

Na konferencji prasowej po meczu w poniedziałek Williams została zapytana, czy to zdecydowanie jej ostatni mecz.

– Tak, byłem dość niejasny, prawda? Powiedziała z uśmiechem. – Będę niejasny, bo nigdy nie wiadomo.

Serena Williams wróciła po kontuzji, wygrywając w pierwszej rundzie Kovinj. Udało mu się wygrać tylko jeden mecz od powrotu na tor w czerwcu i nie był w stanie zbliżyć się do formy, która pomogła mu zdobyć swój ostatni tytuł Grand Slam w 2017 roku.

Podczas gdy Williams wciąż była poza tym poziomem w poniedziałkowym zwycięstwie nad Kovinj, z pewnością dałoby jej to nadzieję, że jej ostatni taniec na US Open może zostać przedłużony.

Jeden z najlepszych tenisistów wszechczasów, Williams wygrał 23 tytuły singli Grand Slam i 6 razy wygrał US Open, ostatnio w 2014 roku. Williams, mający 40 lat, finałowy mecz – zwycięska runda turnieju wielkoszlemowego US Open 1999 – nie był niczym innym.

Wtedy młoda Williams zrobiła pierwszy krok na swojej drodze do dwóch dekad dominacji, kiedy w finale oszołomiła numer 1 na świecie Martinę Hingis.

Kondawaite to wschodząca gwiazda

Po zdobyciu swojego pierwszego tytułu na poziomie Tour w 2017 roku, Kontavede wygrała cztery turnieje WTA, aby wspiąć się w rankingach, ale jej prawdziwy przełomowy rok przyszedł w 2021 roku.

Agresywny gracz z urozmaiconą grą i potężnym forhendem, po raz pierwszy wszedł do pierwszej dziesiątki na świecie w listopadzie 2021 roku.

Zajmuje drugie miejsce w karierze – najwyższe miejsce w historii przez Estończyka – a mając 26 lat z pewnością będzie chciał poprawić swoją najlepszą formę w australijskim ćwierćfinale w 2020 roku podczas Wielkiego Szlema. otwarty

Contaveed wyglądała imponująco w swoim zwycięstwie w pierwszej rundzie US Open z Rumunką Jacqueline Christian, przegrywając tylko trzy mecze, i powiedziała po wygranej, że „kibicuje” do Williamsa w swoim meczu pierwszej rundy i jest „bardzo podekscytowana” grą przeciwko niej. ją

READ  Ślub panieński JoJo Fletchera i Jordana Rodgersa: „Czujemy się tacy szczęśliwi!”

„Nigdy nie grałem przeciwko niej. To znaczy, to ostatnia szansa” – powiedział dziennikarzom. „Lepiej późno niż wcale.

„Jestem naprawdę podekscytowany. Myślę, że atmosfera będzie niesamowita. Nie mogę się tego doczekać”.

Steve Almasi z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *