Indonezyjski krytyk potępia projekt ustawy zdrowotnej jako oparty na „fałszywym papierze”

Singe Viryono w Dżakarcie

Indonezyjska Fundacja Pomocy Prawnej (YLBHI) krzesło Muhammad Isnur Potępia projekt ustawy o opiece zdrowotnej (rachunek za zdrowie) jako „fałszywy”, projekt jest prawie identyczny Całe prawo O tworzeniu miejsc pracy.

Zdaniem Isnura podobieństwo można dostrzec w badaniu środowiska wychowawczego, które nie jest tak widoczne jak prawo pracy.

„Czy powinniśmy powiedzieć, że to fałszerstwo – tak, manuskrypt akademicki jest fałszerstwem” – powiedział.

Isnur powiedział, że wstępne badanie lub rękopis akademicki użyty do opracowania projektu ustawy zdrowotnej został napisany niedbale i brakowało mu legitymacji.

Nie można go nazwać rękopisem akademickim jako podstawą do stanowienia prawa.

„Na przykład w metodologii badawczej cytuje książki wielu ekspertów lub ekspertów, których książki są nieaktualne, których książki zostały zredagowane przez autorów” – powiedział Isnur.

Isnur zauważył, że ustawa zdrowotna ponownie oceni polityki w innych przepisach, chociaż odniesienia w manuskrypcie akademickim były niejasne, w tym kto przeprowadził badania.

Brak odpowiedzialności
„Nie wiemy nawet, kto to narysował. Jeśli nie wiemy, kto to napisał, jak można to uznać za rękopis akademicki” – powiedział.

YLBHI wraz z 42 grupami społeczeństwa obywatelskiego zwróciły się o odroczenie uchwalenia ustawy zdrowotnej.

Zgłoszono szereg obaw, poza tym, że rękopisy akademickie przypominały prawo Koalicja Społeczeństwa Obywatelskiego Debaty nad ustawodawstwem były zamknięte i bez znaczącego udziału społeczeństwa.

Innym powodem jest słabość argumentu, że ustawa zdrowotna jest pilna i dlatego powinna korzystać z omnibusowego systemu prawnego.

Ustawa doprowadzi do liberalizacji systemu ochrony zdrowia, poszerzy prywatyzację służby zdrowia i zniesie minimalną alokację na budżet zdrowia.

Centralizacja zarządzania zdrowiem przez rząd centralny jest również postrzegana jako ograniczenie niezależnego uczenia się i rozwoju w sektorze zdrowia.

Przetłumaczone przez Jamesa Palowskiego dla Indoleft News. Oryginalny tytuł artykułu brzmiał „YLBHI: Ustawa o zdrowiu zaprzecza jej dokumentom akademickim, takim jak ustawa o tworzeniu miejsc pracy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *