Elon Musk publicznie kpi z pracownika Twittera, który nie wie, czy został zwolniony

Nowy Jork (CNN) Elon Musk przeprosił po tym, jak publicznie kpił z niepewności pracownika Twittera co do tego, czy został zwolniony w ostatniej rundzie cięć. pracownika Niepełnosprawność w serii tweetów w poniedziałek wieczorem.

„Chcę przeprosić Hallie za moje niezrozumienie sytuacji, które opierało się na rzeczach, które mi powiedziano, które były albo nieprawdziwe, albo czasami prawdziwe, ale nie miały sensu” – powiedział Musk. Tweetowane Wtorek „Rozważa pozostanie na Twitterze”.

Wcześniej, islandzki starszy dyrektor Twittera, Haraldur Thorleifsson, napisał na Twitterze Muska, że ​​dziewięć dni wcześniej odcięto mu dostęp do jego komputera. Podobno Twitter został zwolniony Około 200 pracowników. Ale Thorleifsson napisał na Twitterze: „Twój szef HR nie mógł potwierdzić, czy jestem pracownikiem, czy nie”.

Musk odpowiedział w tweecie: „Nad czym pracujesz?” Kiedy Thorleifson odpowiedział listą swoich zadań, Musk wyraził wątpliwości w kilku punktach. „Zdjęcia albo to się nie wydarzyło” – napisał na Twitterze. W osobnym tweecie miliarder Thorleifson „nie wykonuje żadnej prawdziwej pracy, wykorzystując swoją niepełnosprawność jako pretekst, by powstrzymać go od pisania”.

W tweecie Thorleifson wyjaśnił, że cierpi na dystrofię mięśniową, przez co 20 lat temu porusza się na wózku inwalidzkim. Thorleifsonowi przypisuje się założenie firmy zajmującej się brandingiem cyfrowym, która została przejęta przez Twittera w 2021 roku. Organizacja Narodów Zjednoczonych I to Prezydent Islandii Za przewodzenie inicjatywie charytatywnej polegającej na budowie 1000 podjazdów dla wózków inwalidzkich wokół Reykjavíku w celu zwiększenia dostępności miasta.

„Nie mogę wykonywać pracy ręcznej (w tym przypadku pisania na klawiaturze lub używania myszy) przez dłuższy czas bez skurczów rąk” – powiedział. „Jednak mogę pisać przez godzinę lub dwie na raz. To nie był problem w Twitterze 1.0, ponieważ byłem starszym dyrektorem, a moja praca polegała głównie na pomaganiu zespołom w posuwaniu się naprzód, udzielaniu im porad strategicznych i taktycznych”.

READ  VP Amin zainaugurował morską wioskę Nusantara na wyspach Seripu

Thorleifsson nie odpowiedział natychmiast na prośbę CNN o komentarz. Twitter, który odciął większość swojego działu public relations, również nie odpowiedział.

To nie pierwszy raz, gdy Musk, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, publicznie kpi z pracowników Twittera, firmy, którą kupił w zeszłym roku za 44 miliardy dolarów. Walczył na scenie z byłymi dyrektorami Twittera, zwalniał pracowników, którzy go krytykowali, a pewnego razu publicznie przywołał tweety byłego pracownika na jego temat, mówiąc, że to „smutny przypadek dorosłego Tourette’a”.

Widok właściciela firmy publicznie kpiącego z pracownika podkreśla wyjątkowy korporacyjny cyrk, jakiego pracownicy Twittera doświadczyli w ciągu ostatniego roku. Musk zagroził, że zapłaci kaucją za transakcję, a następnie sfinalizował przejęcie, po czym nastąpiło kilka rund zwolnień. Setki byłych pracowników Twittera podejmuje teraz kroki prawne przeciwko firmie, zarzucając złamanie obietnic dotyczących odpraw, aw niektórych przypadkach dyskryminację niepełnosprawnych pracowników.

Tymczasem, Wygląda na to, że platforma ma problemy z utrzymaniem się online. Poniedziałek, Twitter Doświadczenie Podczas jednej z największych awarii od czasu przejęcia Muska wielu użytkowników nie mogło w pełni uzyskać dostępu do witryny, a inni mieli wiele godzin problemów z klikaniem linków lub przeglądaniem zdjęć. To trzecie poważne zakłócenie technologiczne, z jakim spotkał się Twitter w ciągu niecałego miesiąca, ponieważ Musk zmniejszył liczbę pracowników z 7500 do mniej niż 2000.

Po rozmowie z Muskiem Thorleifson napisał w tweecie, że szef działu kadr Twittera potwierdził, że nie pracuje już dla firmy.

„Jest absolutnie w porządku i dzieje się to cały czas… zwykle mówią o tym ludziom, ale teraz jest to ulubiona część Twittera” – powiedział. „Następne jest jednak sprawdzenie, czy Twitter zapłaci mi to, co jest mi winien w ramach mojej umowy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *