Demokratka Mary Beltola pokonała Sarah Palin w specjalnych wyborach na Alasce

Demokratka Mary Beltola wygrała środowe wybory specjalne, aby reprezentować jedyne miejsce na Alasce w Izbie Stanów Zjednoczonych, według Wydziału Wyborczego Alaski.

Dlaczego jest to ważne: Zwycięstwo Beltoli jest poważnym niepokojem w stanie, który w 2020 r. głosował na byłego prezydenta Trumpa 10 punktami przewagi, i sprawił, że do Kongresu został wybrany pierwszy mieszkaniec Alaski.

 • Beltola jest pierwszym Demokratą reprezentującym tę siedzibę od prawie pół wieku. Republikanin Dan Young sprawował tę funkcję od 1973 roku aż do śmierci Śmierć w marcu.
 • Pokonała republikankę Sarah Palin, byłą gubernatorkę i kandydatkę na wiceprezydenta z 2008 roku, która uzyskała poparcie Trumpa.

Jak to się stało: Ziemia uprawna Awans do wyborów powszechnych Palin i biznesmen Nick Begich są jednymi z czterech najlepszych republikańskich kandydatów w prawyborach w czerwcu.

 • Niezależny Al Cross, chirurg i kandydat do Senatu USA w 2020 roku, odpadł z wyścigu wkrótce po tym, jak awansował w podstawowym i zaaprobowanym Beltola.
 • W wyborach powszechnych, według rankingu, Beltola miał 9-punktową przewagę nad Palin w głosowaniach pierwszej preferencji. Ostatecznie wygrał z 52% do 49% Palin.
 • Połowa głosów Bekicha trafiła w drugiej turze na Palin, blisko 30% do Beltoli, a kolejne 21% nie miało kandydata jako drugiego wyboru.

Tło: Beltola służył w Izbie Reprezentantów Yupik na Alasce od 1999 do 2009 roku.

 • Prowadził kampanię na rzecz swojego poparcia dla praw do aborcji, działań na rzecz klimatu i zorganizowanej pracy oraz swojej wiedzy na temat kluczowego przemysłu rybnego w stanie.
 • Starała się także skontrastować bardziej dzielący ton Palin, New York Times mówi„Myślę, że szacunek jest podstawową częścią wykonywania zadań i radzenia sobie z problemami”.

Duży obraz: Po sukcesie Beltoli nastąpił A Ciąg demokratycznych ekscesów W wyborach nadzwyczajnych do Izby z Sądu Najwyższego Roe przeciwko przełomowemu orzeczeniu w sprawie aborcji. Przebrnąć W czerwcu.

READ  Śmierć butów na Bahamach: 3 Amerykanów zmarło w ośrodku w zeszłym miesiącu, policja twierdzi, że zatrucie tlenkiem węgla

Tak ale: Nowy system rankingowy na Alasce sprawia, że ​​jest to wyjątkowy przypadek, który jest trudniejszy do rozwinięcia niż standardowe konkursy wyborcze.

Co oni mówią: „Nie mogę się doczekać kontynuacji dwupartyjnej spuścizny Dana Younga, polegającej na służeniu wszystkim mieszkańcom Alaski i budowaniu poparcia dla interesów Alaski w Waszyngtonie” Beltola powiedział w oświadczeniu.

 • „W krótkim czasie nabraliśmy rozmachu… Planuję kontynuować pracę, aby przedstawić się mieszkańcom Alaski i zdobyć ich zaufanie.
 • Przewodniczący Demokratycznej Kongresowej Kampanii Kongresowej Sean Patrick Maloney (D.Y.) powiedział w oświadczeniu, że zwycięstwo Beltoli „wysyła oszałamiającą wiadomość, która tylko potwierdza to, co już wiemy: wyborcy w całym kraju są oburzeni agresywnymi atakami Republikanów na podstawowe wolności”.

Z drugiej strony: W oświadczeniu Palin spróbował głosowania w rankingu – coś, przeciwko czemu kpił przez całą kampanię – argumentując, że „skutecznie pozbawiło to 60% wyborców na Alasce”.

 • „Chociaż jesteśmy rozczarowani tą decyzją, mieszkańcy Alaski wiedzą, że będę ostatnim, który się wycofa. Zamiast tego przeładuję” – powiedział.

Co dalej: Sty. Specjalne wybory odbyły się tylko w celu ustalenia, kto wypełni resztę kadencji Younga, która kończy się trzeciego dnia.

 • Beltola, Ballin, Begich i przewodnik wędkarski Chris Bye, niezależny, awansują do kolejnych wyborów rankingowych w listopadzie. Ostatni tydzień był pierwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *