NFA zapewnia 81,5% karłowatej pomocy żywnościowej

JAKARTA (ANTARA) – Dystrybucja pomocy żywnościowej dla 1,4 miliona rodzin zagrożonych zahamowaniem rozwoju (KRS) w 7 prowincjach Indonezji osiągnęła 81,5 procent na dzień 25 maja 2023 r., podała Narodowa Agencja ds. Żywności (NFA).

„Jak wiemy, mięso i jaja z kurczaka są dobrym źródłem białka uzupełniającego odżywianie. Dystrybuując je jako pomoc żywnościową, rząd chce zapewnić rodzinom zagrożonym karłowatością odpowiednie spożycie składników odżywczych, aby zapobiegać i ograniczać karłowatość” – powiedział prezes NFA Arief. — powiedział Prasetyo Adi w piątek w Dżakarcie.

W pierwszej fazie dystrybucji 57 tys. paczek (89 proc.) dostarczono do Banten, 405 tys. paczek (99 proc.) do Jawy Zachodniej, 322 tys. paczek (99 proc.) i 314 tys. paczek do Jawy Środkowej. (82 procent) do East Java, powiedział.

Ponadto cztery tysiące paczek (4 procent) rozprowadzono we wschodniej Nusa Tenggara (NTT), dwa tysiące paczek (14 procent) w Zachodnim Sulawesi i 72 tysiące paczek (52 procent) w północnej Sumatrze.

Według Adi oczekuje się, że dystrybucja karłowatej pomocy żywnościowej będzie miała pozytywny wpływ na wysiłki na rzecz zmniejszenia wskaźników karłowatości, kontrolowania inflacji i wzmocnienia krajowego środowiska drobiarskiego.

Wyraził również nadzieję, że trwałość pomocy żywnościowej zostanie utrzymana jako cel bardziej ambitny i osiągalny.

„Rolnicy zgadzają się, że obecność rządu jako odbiorcy żywności (holdingu) przedsiębiorstw państwowych (SOE) przyczyniła się do utrzymania stabilności cen sprzedaży jaj i mięsa drobiowego na poziomie gospodarstw. Wpływ jest dalekosiężny ,” powiedział.

Powiedział, że oprócz pomocy żywnościowej agencja zintegrowała także Program Zmniejszania Barier Rozwojowych z Ruchem na rzecz Różnorodnej, Pożywnej, Zbilansowanej i Bezpiecznej Spożywania Żywności (B2SA) we współpracy z Centralną Komisją Rozwoju Opieki Rodzinnej (TP PKK). Domu Spożywczego B2SA.

B2SA Food House to ośrodek edukacyjno-socjalizacyjny, którego celem jest promowanie dywersyfikacji spożycia żywności przez społeczność, w celu zaspokojenia potrzeb żywieniowych i zapobiegania karłowatości. Powiedział, że obecnie zaczął działać w Binjai na północnej Sumatrze i będzie szeroko powielany w innych dzielnicach / miastach.

READ  Niedobory ryżu SPHP spowodowane wysokimi cenami w centrach produkcyjnych: Bulog

Prowadzimy również program zmniejszania barier rozwojowych poprzez ruch Food Saver, współpracując ze społecznościami zajmującymi się zapobieganiem marnowaniu żywności i stowarzyszeniami handlu detalicznego, restauracjami, hotelami i innymi darczyńcami/dostawcami żywności. „Zbieramy darowizny żywnościowe za pośrednictwem samochodów zajmujących się logistyką żywności, które mają być dystrybuowane, z których jedna jest przeznaczona dla osób, które mają mniejszy dostęp do żywności i żywienia” – dodał Adi.

Powiedział, że skarłowaciała pomoc żywnościowa składająca się z jednego całego kurczaka i jednego talerza jaj kurzych lub 10 jaj została przeprowadzona przez NFA z pomocą SOE Food Holding o nazwie ID FOOD. Stypendium jest rozdzielane na trzy fazy po trzy miesiące. Rozpocznie się w kwietniu 2023 roku lub przed Eid i potrwa do lipca.

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Jedz różnorodne produkty spożywcze, aby zaspokoić zapotrzebowanie na 40 składników odżywczych: NFA
Powiązane wiadomości: Mięso, jajka pomogły od 15 kwietnia: Babany

Przetłumaczone przez: Kundum Kaira R, Resinda S
Autor: Rahmat Nasushan
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *