NFA zapewnia 81,5% karłowatej pomocy żywnościowej

JAKARTA (ANTARA) – Dystrybucja pomocy żywnościowej dla 1,4 miliona rodzin zagrożonych zahamowaniem rozwoju (KRS) w 7 prowincjach Indonezji osiągnęła 81,5 procent na dzień 25 maja 2023 r., podała Narodowa Agencja ds. Żywności (NFA).

„Jak wiemy, mięso i jaja z kurczaka są dobrym źródłem białka uzupełniającego odżywianie. Dystrybuując je jako pomoc żywnościową, rząd chce zapewnić rodzinom zagrożonym karłowatością odpowiednie spożycie składników odżywczych, aby zapobiegać i ograniczać karłowatość” – powiedział prezes NFA Arief. — powiedział Prasetyo Adi w piątek w Dżakarcie.

W pierwszej fazie dystrybucji 57 tys. paczek (89 proc.) dostarczono do Banten, 405 tys. paczek (99 proc.) do Jawy Zachodniej, 322 tys. paczek (99 proc.) i 314 tys. paczek do Jawy Środkowej. (82 procent) do East Java, powiedział.

Ponadto cztery tysiące paczek (4 procent) rozprowadzono we wschodniej Nusa Tenggara (NTT), dwa tysiące paczek (14 procent) w Zachodnim Sulawesi i 72 tysiące paczek (52 procent) w północnej Sumatrze.

Według Adi oczekuje się, że dystrybucja karłowatej pomocy żywnościowej będzie miała pozytywny wpływ na wysiłki na rzecz zmniejszenia wskaźników karłowatości, kontrolowania inflacji i wzmocnienia krajowego środowiska drobiarskiego.

Wyraził również nadzieję, że trwałość pomocy żywnościowej zostanie utrzymana jako cel bardziej ambitny i osiągalny.

„Rolnicy zgadzają się, że obecność rządu jako odbiorcy żywności (holdingu) przedsiębiorstw państwowych (SOE) przyczyniła się do utrzymania stabilności cen sprzedaży jaj i mięsa drobiowego na poziomie gospodarstw. Wpływ jest dalekosiężny ,” powiedział.

Powiedział, że oprócz pomocy żywnościowej agencja zintegrowała także Program Zmniejszania Barier Rozwojowych z Ruchem na rzecz Różnorodnej, Pożywnej, Zbilansowanej i Bezpiecznej Spożywania Żywności (B2SA) we współpracy z Centralną Komisją Rozwoju Opieki Rodzinnej (TP PKK). Domu Spożywczego B2SA.

B2SA Food House to ośrodek edukacyjno-socjalizacyjny, którego celem jest promowanie dywersyfikacji spożycia żywności przez społeczność, w celu zaspokojenia potrzeb żywieniowych i zapobiegania karłowatości. Powiedział, że obecnie zaczął działać w Binjai na północnej Sumatrze i będzie szeroko powielany w innych dzielnicach / miastach.

READ  Activision twierdzi, że nie planuje usuwać istniejących gier na PlayStation po przejęciu Xbox

Prowadzimy również program zmniejszania barier rozwojowych poprzez ruch Food Saver, współpracując ze społecznościami zajmującymi się zapobieganiem marnowaniu żywności i stowarzyszeniami handlu detalicznego, restauracjami, hotelami i innymi darczyńcami/dostawcami żywności. „Zbieramy darowizny żywnościowe za pośrednictwem samochodów zajmujących się logistyką żywności, które mają być dystrybuowane, z których jedna jest przeznaczona dla osób, które mają mniejszy dostęp do żywności i żywienia” – dodał Adi.

Powiedział, że skarłowaciała pomoc żywnościowa składająca się z jednego całego kurczaka i jednego talerza jaj kurzych lub 10 jaj została przeprowadzona przez NFA z pomocą SOE Food Holding o nazwie ID FOOD. Stypendium jest rozdzielane na trzy fazy po trzy miesiące. Rozpocznie się w kwietniu 2023 roku lub przed Eid i potrwa do lipca.

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Jedz różnorodne produkty spożywcze, aby zaspokoić zapotrzebowanie na 40 składników odżywczych: NFA
Powiązane wiadomości: Mięso, jajka pomogły od 15 kwietnia: Babany

Przetłumaczone przez: Kundum Kaira R, Resinda S
Autor: Rahmat Nasushan
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.