Przypomina się turystom na Bali o konieczności płacenia obowiązkowego podatku od nurkowania i snorkelingu

Udostępnij artykuł

Od 1 lipca 2023 r. turyści chcący nurkować z rurką lub nurkować na morskim obszarze chronionym Nusa Penida muszą najpierw zakupić bilet elektroniczny, aby zapewnić sobie zapłatę podatku od wymuszenia w Nusa Penida.

Chociaż system obowiązuje od czterech miesięcy, przywódcy obawiają się, że turyści nie płacą.

Nurkowanie w Nusa Penida Bali.jpg

Opłaty za snorkeling lub nurkowanie w obszarze chronionym Nusa Penida Marine 100 000 IDR za osobę. W ciągu czterech miesięcy Urząd Skarbowy prowincji Bali (Pabenda) otrzymał płatności w wysokości 1,8 miliarda IDR.

Jednak szef Urzędu Skarbowego prowincji Bali Mat Chanta powiedział, że nie wszyscy przestrzegają nowych przepisów.

W weekend Shanta powiedziała reporterom, że chociaż nowa opłata została nagłośniona i nagłośniona przed jej wprowadzeniem, wszystkim przedsiębiorstwom z branży turystycznej oraz służbom gospodarki morskiej i rybołówstwu zajmie trochę czasu, zanim się dostosują.

Shanta wyjaśniła: „Mam nadzieję, że nie będzie żadnych przeszkód, aby to urzeczywistnić. W ten sposób wyznaczanie celów jest tak naprawdę celem tych, którzy je wyznaczają, my po prostu robimy notatki”.

@shayandjordantravels Dzień 3 Przygody snorkelingu w Nusa Penida 💙🐳 #Poli #badać #Podróż #Snorkeling #zielony żółw #nusapendiaisland #nusapendia #Lato #Wakacje #Pływanie # Codziennie #niezręczny #Seminyak #Nusaadua #Nusaubali #politravel #politrip #dzień łodzi ♬ Oryginalny dźwięk – Shay i Jordan

Każdego dnia Nusa Penida odwiedza od 10 000 do 15 000 osób, chociaż nie każdemu oferuje się wycieczkę nurkową lub snorkelingową.

Jednak Święty Mikołaj twierdzi, że pełny potencjał tej opłaty nie został jeszcze wykorzystany. Oznacza to, że nie wszyscy odwiedzający są świadomi opłat lub że nie wszyscy organizatorzy wycieczek płacą.

Chociaż z opłat turystycznych wygenerowano już 1,8 miliarda IDR, Shanta sugeruje, że teraz powinno być ich więcej. Według Świętego Mikołaja środki wygenerowane z opłat zostaną włączone do skarbca regionu.

@kikisoumokil #Nusafenidabali #Snorkeling #ryby #Poli ♬ Mac DeCarto – ThirdAph℮xTwin

W przypadku większości turystów, którzy wybierają się na wycieczkę łodzią po morskim obszarze chronionym Nusa Penida, opłata za snorkeling lub nurkowanie jest już wliczona w cenę pakietu.

READ  Ministerstwo docenia województwa, które poczyniły największe postępy w inicjatywie Smart Village

Turyści powinni jednak zapytać organizatora wycieczki, czy opłata ta jest wliczona w cenę w momencie rezerwacji.

Kiedy w lipcu opłatę przywrócono, kilkudziesięciu touroperatorów poinformowało, że turyści odwołują rezerwacje lub nie rezerwują wycieczek.

@Theforeignfork Nurkowanie z rurką w Nusa Penida było jednym z naszych ulubionych zajęć podczas całych wakacji! Nadal nie mogę się nadziwić jakie to było piękne 😍 #Nusaadua #nusaduabali #Nusapenida #Nusafenidabali #Rurka do nurkowania #Snorkeling #Manta # Kalmary ♬ Urocza akustyka w stylu Wesa Andersona – Kenji Ude

Zrozumiałe jest jednak, dlaczego turyści mogą nie być pewni, w jaki sposób, gdzie i dlaczego zostaną poproszeni o zapłacenie kolejnego podatku turystycznego oprócz stawki pakietu turystycznego.

Za wizytę w Nusa Penida pobierana jest już opłata w wysokości 15 000 IDR za osobę, a w lutym 2024 r. dla wszystkich gości zagranicznych odwiedzających tę prowincję zostanie wprowadzony nowy podatek turystyczny.

Turyści mogą zostać poproszeni o uiszczenie opłaty w porcie przy wyjściu za podróż, jeśli organizatorzy wycieczek nie zorganizują dla nich płatności.

Nurkowanie z rurką w Oceanie-Bali-Wybrzeżu-w-Nusa-Penida

Alternatywnie muszą się zalogować www.balimarinepark.baliprov.go.id/ I sami przetwarzajcie pieniądze. Turyści muszą przewinąć stronę w dół i kliknąć baner AtixBali, gdzie zostaną przekierowani do portalu płatniczego. Może to wymagać dwóch prób, ponieważ witryna jest często wyświetlana

Witryna jest hostowana w języku Bahasa Indonesia i chociaż w prawym górnym rogu strony dostępne jest tłumaczenie na język angielski. W nazwie miejsca docelowego turyści obszarowi muszą wpisać „Nusa Penida”.

Dwuosobowa snorkeling nad wodami na Bali

Następnie kliknij „Znajdź bilety”. Co mylące, sama strona zakupu biletów jest dostępna tylko w języku indonezyjskim. Dorośli powinni wybrać „Międzynarodowe bilety wstępu dla dorosłych”, a w przypadku biletów dla dzieci „Międzynarodowe bilety wstępu dla dzieci”.

Dla turystów, którzy planują spędzić więcej niż jeden dzień na nurkowaniu lub snorkelingu w okolicy podczas swojej podróży, bardziej opłacalny jest bilet „Benilidian Manganekara 1 Bulan”, który kosztuje 200 000 IDR i jest dostępny przez jeden miesiąc. Opcja ta znajduje się na drugiej stronie portalu biletowego. Następnie przejdź do płatności.

READ  Adaptacja do zmian klimatycznych zapobiega spadkowi PKB o 1,24 proc
Nurkowanie w Nusa Penida

Nurkowanie z rurką i nurkowanie z mantami i innymi tropikalnymi organizmami morskimi w chronionych wodach u wybrzeży Nusa Penida, Nusa Lembongan i Nusa Ceningan to jedne z najpopularniejszych atrakcji przygodowych i przyrodniczych wśród turystów na Bali.

Morski obszar chroniony Nusa Penida to jeden z najbardziej imponujących morskich krajobrazów Indonezji. Obszar ten obejmuje 20 000 hektarów oceanu i jest domem dla mant, słoneczników, żółwi i wspaniałych raf koralowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *