Większy ekran i lepsza żywotność baterii iPhone’a

Odtwarzanie wideo na iPhonie 14 Plus.

Zofia Pitt

zrobiłem test JabłkoNowy iPhone 14 Plus za 899 USD trafił do sklepów kilka dni temu w piątek. Ma największy ekran, jaki można uzyskać na iPhonie bez wydawania 1099 USD na model Pro, i najlepszą żywotność baterii w historii iPhone’a.

iPhone 14 Plus jest świetny dla osób, które chcą mieć większy ekran i nie przegapić nowych funkcji Pro i Pro Max, takich jak Dynamic Island i Always On Display.

Ale wydaje się, że większość kupujących do tej pory gromadziła się w modelach Pro na zwykłym iPhone’ie 14.

Analitycy Bank of America wydali rzadkie obniżenie ratingu W zeszłym tygodniu Apple obniżył swoją cenę docelową do „słaby popyt konsumencki” i możliwość spowolnienia cyklu iPhone’a z powodu wolniejszych wydatków konsumentów. Pomimo dotychczasowego silnego połączenia zakupów modeli Pro, bank zasugerował, że Apple sprzedając ogólnie mniej sztuk, nie zrekompensuje spadku przychodów i zysków.

iPhone 14 Plus.

Zofia Pitt

Analitycy JPMorgan powiedzieli w notatce z 3 października porównującej czasy dostawy modeli iPhone’a, że ​​klienci wrażliwi na ceny wybierają iPhone’a 13 zamiast droższego iPhone’a 14 i iPhone’a 14 Plus.

Ale nie powinieneś po prostu skreślać iPhone’a 14 Plus. To dobra opcja dla tych, którzy chcą większego ekranu i nie chcą wydawać 200 dolarów więcej na iPhone’a 14 Pro Max. Ma również lepszą żywotność baterii i ulepszone aparaty w lekkiej obudowie.

Oto, co musisz wiedzieć o iPhonie 14 Plus.

iPhone 14 Plus: co jest lepsze?

Firma Apple zaprezentowała cztery nowe iPhone’y, trzy nowe zegarki Apple Watch i odświeżone słuchawki AirPods Pro podczas konferencji prasowej w środę 7 września 2022 r. w Cupertino w Kalifornii w USA.

Tayfun Coskun | Agencja Anadolu | Dobre zdjęcia

Najważniejszym elementem jest duży ekran. A jeśli jesteś podobny do mnie, trzymasz w kieszeni duży wyświetlacz do czytania, oglądania filmów, grania i nie tylko. Poza tym to ten sam ekran, co zwykły iPhone 14. Zauważyłem, że czerń była ładna i głęboka, a kolory pojawiały się podczas przesyłania strumieniowego filmów na YouTube.

Możesz zobaczyć więcej na stronie, na przykład przeglądaną witrynę lub przechowywać więcej aplikacji na swojej stronie głównej. Pomaga również, jeśli chcesz zobaczyć więcej, zwiększając rozmiar tekstu, co jest wygodne dla tych, którzy chcą lub potrzebują większego tekstu.

iPhone 14 Plus.

Zofia Pitt

iPhone 14 Plus jest tylko o 0,11 uncji lżejszy niż iPhone 14 Pro Max, który ma ten sam rozmiar wyświetlacza, ale różnica była znacząca, gdy go nosiłem.

iPhone 14 Plus jest o 1,31 uncji lżejszy niż iPhone 14 Pro Max, a różnica była zauważalna, gdy go nosiłem.

Apple twierdzi, że iPhone 14 Plus ma „najlepszą żywotność baterii w historii iPhone’a”, co oznacza typowe użytkowanie przez cały dzień. Żywotność baterii w moich testach była doskonała. Byłem w stanie przesyłać strumieniowo filmy z YouTube przez ponad 19 godzin przed śmiercią telefonu, co jest zgodne z twierdzeniem Apple dotyczącym 20 godzin odtwarzania strumieniowego wideo. Apple obiecuje 100 godzin odtwarzania dźwięku, czyli dłużej niż jakikolwiek inny iPhone.

Kamery też są solidne. Chociaż nie masz teleobiektywu ani bardzo ostrego aparatu głównego, który można znaleźć w modelach iPhone’a 14 Pro, nadal otrzymujesz ulepszony 12-megapikselowy aparat główny, który robi dobre zdjęcia, w tym wyraźne i jasne zdjęcia w nocy. Niewiele świateł.

Zdjęcie iPhone’a 14 Plus w trybie nocnym.

Zofia Pitt

Jest też nowy przedni aparat z autofokusem do selfie. Oznacza to, że Twoje selfie będą ostrzejsze i bardziej skupione niż na iPhonie 13.

Selfie iPhone’a 14 Plus.

Zofia Pitt

iPhone 14 Plus.

Zofia Pitt

iPhone 14 Plus: co jest gorsze?

Pomimo swojego rozmiaru iPhone 14 Plus to stosunkowo niewielka aktualizacja w stosunku do zeszłorocznego iPhone’a 13. Możesz zobaczyć aktualizację z modeli Pro. Te telefony mają zawsze włączone wyświetlacze, które pokazują powiadomienia, nawet gdy telefon jest bezczynny, i mają funkcję Dynamic Island, która lepiej wykorzystuje wycięcie u góry ekranu. Dynamic Island może na przykład wyświetlać okładki albumów dla odtwarzanej muzyki, a wkrótce zaoferuje inne funkcje, takie jak wyniki gier na żywo, u góry ekranu.

Ekran główny iPhone’a 14 Plus.

Zofia Pitt

Jeśli szukasz uaktualnienia aparatu, zauważysz różnicę, jeśli uaktualnisz iPhone’a 12, ale jeśli przechodzisz z 13 na 14 Plus, trudno zauważyć zauważalną różnicę. Autofokus na przednim aparacie do selfie.

iPhone 14 Plus wykorzystuje ten sam układ A15, co iPhone 13, ale z dodatkowym centrum przetwarzania grafiki dla lepszej wydajności w grach. Kiedy grałem w grę „Diablo: Immortal” na obu telefonach, nie zauważyłem żadnej różnicy.

Jestem rozczarowany, że wszystkie iPhone’y 14 mają port Lightning zamiast USB-C. Nie spodziewam się, że Apple się zmieni, ale noszenie ze sobą tej samej ładowarki USB-C, której używam do zasilania MacBooka i iPada, jest bardzo przydatne.

iPhone 14 Plus.

Zofia Pitt

Czy powinieneś to kupić?

iPhone 14 Plus to świetny zakup dla każdego, kto chce mieć iPhone’a z większym ekranem i nie chce ani nie potrzebuje funkcji dostępnych w modelach Pro. Przy 899 USD premia 100 USD w stosunku do standardowego iPhone’a 14 jest warta większego wyświetlacza i lepszej żywotności baterii. Ale nie musisz uaktualniać iPhone’a 13.

READ  Prezydent Jokowi jest pierwszą kobietą, która głosuje w lokalu wyborczym Gambhir

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *