AKTUALIZACJE NA ŻYWO: oferta McCarthy’ego na rzecznika Izby Reprezentantów trwa

WASHINGTON (AP) – Republikanie Izby Reprezentantów stracili w środę długi drugi dzień niejednoznacznego głosowania, nie wybierając swojego przywódcy, Kevina McCarthy’ego. Zostań przewodniczącym Izby Reprezentantów lub opracuj nową strategię zakończenia politycznego chaosu To zepsuło początek ich nowej większości.

Czwarte, piąte i szóste głosowanie nie przyniosło lepszych wyników, a McCarthy nie poddał się nawet po próbie przerwania całonocnej sesji. To również było kontrowersyjne, ponieważ Izba głosowała 216-214 – pośród buczenia i buczenia – za odroczenie na noc.

„Wciąż nie ma porozumienia” – powiedział McCarthy, wychodząc z długiego wieczornego spotkania za zamkniętymi drzwiami z kluczowymi przeciwnikami i własnymi sojusznikami. „Ale duży postęp”.

Żaden postęp nie był widoczny pomimo dnia po głosowaniu, kiedy Republikanie próbowali wynieść McCarthy’ego na najwyższe stanowisko. Karty do głosowania przyniosły mniej więcej taki sam wynik, z 20 konserwatywnymi wstrzymanymi Nadal odmawiał mu wsparcia, pozostawiając go znacznie poniżej 218 biegów.

W rzeczywistości McCarthy widział swoje poparcie jako 201, kolega republikanin, który po prostu okazał się głosować.

Nie mając szybkiego wyjścia z politycznej rozgrywki, republikanie nagle pod koniec dnia głosowali za odroczeniem na kilka godzin, desperacko szukając zakończenia bałaganu, który sami stworzyli. Mieli wrócić wieczorem, ale McCarthy chciał zrobić sobie przerwę do czwartku.

„Myślę, że ludzie muszą trochę ciężej pracować” – powiedział McCarthy. „Nie sądzę, aby dzisiejsze głosowanie cokolwiek zmieniło. Ale referendum może się odbyć w przyszłości.

McCarthy, republikanin z Kalifornii, obiecał walczyć o stanowisko mówcy do końca, pomimo ponurego pokazu w przeciwieństwie do obecnego, który pozostawił nową większość w nieładzie w pierwszych dniach nowego Kongresu. Wybuchły ożywione prywatne debaty między zwolennikami i przeciwnikami McCarthy’ego na podłodze w komorze i na zatłoczonych spotkaniach w całym Kapitolu.

„Cóż, to Dzień Świstaka”, powiedział kongresman McCarthy z Florydy, nominując McCarthy’ego w szóstym głosowaniu. – powiedziała Kat Cammack.

READ  Indonezyjczyk Jokowi oskarża o „politykę transakcyjną” w związku z zezwoleniami na wydobycie o charakterze religijnym

Powiedział: „Do wszystkich Amerykanów, którzy teraz oglądają, słyszymy was. Przejdziemy przez to – bez względu na to, jak bardzo będzie to uciążliwe”.

Ale prawicowi konserwatyści, na czele z Klubem Wolności, sprzymierzonym z Donaldem Trumpem, zostali ośmieleni przez konflikt – pomimo publicznego poparcia Trumpa dla McCarthy’ego.

„To naprawdę inspirujący dzień dla Ameryki” — powiedział przedstawiciel Byron Donalds z R-Fla., był trzykrotnie nominowany w zastępstwie przez swoich konserwatywnych kolegów. „W pokoju jest wielu członków, którzy chcą odbyć poważne rozmowy o tym, jak doprowadzić to wszystko do końca i wybrać mówcę”.

Żadna inna praca nie może być wykonywana – zaprzysiężenie nowych członków Izby, tworzenie komisji, zajmowanie się ustawodawstwem, dochodzenie w sprawie administracji Bidena – dopóki nie zostanie wybrany mówca.

W miarę upływu godzin ruch okazał się nie różnić od dnia pierwszego, kiedy Demokraci trzymali swojego przywódcę, Rep. Hakeem Jeffries został przywrócony jako mówca, a Donalds rzucił wyzwanie McCarthy’emu w kolejnym historycznym momencie. Jeffries i Donalds są czarni.

„Ten kraj potrzebuje przywództwa” – powiedział przedstawiciel Chip Roy, republikanin z Teksasu, zaznaczając, że po raz pierwszy w historii dwóch Afroamerykanów zostało nominowanych na najwyższe stanowisko. Ustawodawcy z obu stron wstali i bili brawa.

To pierwszy raz od 100 lat Kandydaci na marszałka Izby nie mogą wygrać pierwszego głosowania.

Nieregularny początek nowego Kongresu wskazał na trudności, jakie republikanie mają obecnie w kontrolowaniu Izby Reprezentantów, kłopoty, jakie niektórzy z byłych mówców republikańskich, w tym John Boehner, mieli z kierowaniem burzliwą prawicą i zamykaniem rządów, impasem i przedwczesnymi końcami. odpoczynek

Przywódca Demokratów Joe Biden opuścił Biały Dom z liderem Senatu GOP Mitchem McConnellem na dwupartyjne wydarzenie w Kentucky i powiedział, że „reszta świata obserwuje” scenę na podłodze Izby.

„Myślę, że to bardzo zawstydzające, że trwa to tak długo” – powiedział Biden. Nie wiem, kto wygra.

READ  DK Metcalf, Seahawks zgadzają się na trzyletnie przedłużenie o 72 miliony dolarów, obecnie szósty najlepiej opłacany szerokopasmowy odbiornik NFL

Napięcia wśród nowej większości w Izbie Reprezentantów wzrosły, gdy ich obietnice wyborcze dotyczące skutecznego przywództwa utknęły w martwym punkcie. Od 1923 roku wybory na marszałka nie odbywały się w wielu głosowaniach. Najdłuższa i najbardziej zaciekła bitwa Cowella pod koniec 1855 roku ciągnęła się przez dwa miesiące z 133 głosami podczas debat nad niewolnictwem przed wojną secesyjną.

Nowe pokolenie konserwatywnych republikanów sprzymierzone z programem Trumpa Make America Great Again chce promować biznes w Waszyngtonie jak zwykle i jest zdeterminowane, by powstrzymać rozwój McCarthy’ego bez ustępstw w stosunku do swoich priorytetów.

Ale nawet najzagorzalsi zwolennicy Trumpa nie zgadzają się w tej sprawie. Konserwatywny przedstawiciel Kolorado nominował Donaldsa na drugą kadencję. Lauren Bobert zadzwoniła do byłego prezydenta i powiedziała: „Proszę pana, nie ma pan głosów, czas się wycofać”.

Wcześniej w środę Trump zrobił coś przeciwnego, wzywając Republikanów do głosowania na McCarthy’ego. „Zamknij umowę, wygraj” – napisał wielkimi literami na swoim portalu społecznościowym. „Nie zamieniaj wielkiego sukcesu w kolosalną i zawstydzającą porażkę”.

Gdy scena się przeciągała, zwolennicy McCarthy’ego błagali przeciwników, aby przybyli na kalifornijską Partię Republikańską.

„Myślę, że członkowie obu stron wywierają teraz dużą presję w tej sprawie” – powiedział przedstawiciel Tom Cole z R-Okla. „Więc myślę, że wiadomość z domu brzmi:„ Hej, uporządkuj te sprawy ”.

Konflikt wokół McCarthy’ego narasta od czasu, gdy Republikanie zdobyli większość w Izbie Reprezentantów w wyborach śródokresowych, pragnąc zakończyć demokratyczną kontrolę nad Waszyngtonem przez ostatnie dwa lata. Konserwatywny Freedom Caucus poprowadził sprzeciw wobec McCarthy’ego, wierząc, że nie jest on ani konserwatywny, ani wystarczająco twardy, by walczyć z Demokratami.

Aby zdobyć poparcie, McCarthy zaakceptował już kilka żądań członków Freedom Caucus, którzy walczą o zmiany zasad i inne ustępstwa, które dałyby szeregowym członkom większy wpływ.

READ  Blokada Sanya Covid: Tysiące turystów utknęło na „chińskich Hawajach”

A Conservative Leadership Fund, grupa kampanii powiązana z McCarthy, złożyła kolejną ofertę, mówiąc, że nie będzie już wydawać pieniędzy na wybory „w żadnych prawyborach z wolnymi miejscami w bezpiecznych republikańskich okręgach”. Prawicowi prawodawcy skarżyli się, że preferowani przez nich kandydaci do Izby Reprezentantów są traktowani niesprawiedliwie, ponieważ fundusz kampanii kieruje swoje środki gdzie indziej.

Ale nie wszyscy przeciwnicy McCarthy’ego mają takie same zarzuty, a on nie przekona niektórych.

„Jestem gotów głosować całą noc, cały tydzień, cały miesiąc i nigdy nie głosować na tę osobę” – powiedział poseł Matt Gaetz, R-Fla.

Tak zaciekły sprzeciw miał echa wcześniejszej kandydatury McCarthy’ego na to stanowisko, kiedy wypadł z wyścigu na mówcę w 2015 roku po tym, jak nie udało mu się przekonać konserwatystów.

Demokraci entuzjastycznie nominowali Jeffriesa, lidera ich Izby, we wszystkich sześciu kartach do głosowania na mówcę w ciągu dwóch dni. Otrzymał w sumie 212 głosów ponownie i ponownie.

Jeśli McCarthy zdobędzie 213 głosów i po prostu przekona resztę przeciwników do głosowania, może zawęzić próg wymagany zgodnie z przepisami, aby uzyskać większość.

Jest to strategia stosowana przez byłych mówców Izby Reprezentantów, w tym przewodniczącą Demokratów Nancy Pelosi i republikanina Boehnera, kiedy stanęli w obliczu opozycji i wygrali zaledwie 218 głosami.

Przedstawiciel z Indiany, republikanin. Victoria Sports przeprowadziła ankietę w środę, ale to zmniejszyło sumę McCarthy’ego.

___

Pisarze AP, Mary Claire Jalonik i Kevin Freking, wnieśli wkład w raportowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *