USK podpisze protokół ustaleń w sprawie szkolnictwa wyższego z Palestyną

Pokor, W Java (Antara) – W czwartek (16 listopada 2023 r.) Uniwersytet Siya Kwala (USK) w prowincji Aceh podpisze protokół ustaleń w sprawie szkolnictwa wyższego z rządem palestyńskim, powiedział rektor USK prof. Marwan.

Ambasador Palestyny ​​w Indonezji dr. Suhair SM Jak poinformował w oświadczeniu opublikowanym w środę na oficjalnej stronie internetowej USK, Al Shun odwiedzi kampus uniwersytecki, aby podpisać protokół ustaleń.

Według Marwana protokół ustaleń utoruje palestyńskim studentom zapisanym do USK udział w programie szkolenia w zakresie języka indonezyjskiego przed rozpoczęciem studiów.

Powiedział, że protokół ustaleń utoruje drogę zarówno Indonezji, jak i Palestynie do poprawy jakości szkolnictwa wyższego i obejmie międzynarodowy program stypendialny dla studentów palestyńskich.

USK ma wielu studentów zagranicznych z wielu krajów, w tym z Palestyny.

Według oficjalnej strony internetowej USK jest najstarszą uczelnią publiczną w prowincji Aceh.

Została utworzona 2 września 1961 r. na mocy dekretu prezydenckiego Indonezji z dnia 24 kwietnia 1962 r. 161/1962 poparte przez

USK, który obecnie ma 12 wydziałów i ponad 30 tysięcy studentów, jest jedną z trzech najlepszych uczelni w Indonezji po Uniwersytecie Indonezji (UI) i Uniwersytecie Gadjah Mada (UGM) według rankingu Scimago Institutions Rankings (2023).

Korespondent: Rahmat Nasushan
Autor: Payu Prasetyo
Prawa autorskie © ANTARA 2023

READ  Krytycznie zagrożone nosorożce jawajskie witają nowego członka rodziny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *