Indonezja podpisała międzynarodowe porozumienie w sprawie przestępczości z 6 członkami ASEAN

Tempo.co, Djakarta – Indonezja i sześć ASEAN Członkowie tego kraju podpisali protokół ustaleń w sprawie przestępczości międzynarodowej podczas 17. posiedzenia Rady Ministerialnej ASEAN w sprawie przestępczości międzynarodowej w Labuan Bajo, NTT, we wtorek, 22 sierpnia 2023 r.

Jak wynika z oficjalnego oświadczenia otrzymanego w Labuan Bajo, Indonezję reprezentował szef policji krajowej, generał Listio Sikit Prabowo. Tymczasem pozostałych sześć krajów zaangażowanych w protokół ustaleń to Laos, Singapur, Tajlandia, Wietnam, Kambodża i Malezja.

Ogólnie rzecz biorąc, protokół ustaleń przewidywał współpracę w zakresie zapobiegania przestępczości międzynarodowej i jej egzekwowania. Protokół ustaleń usprawnił budowanie potencjału międzystanowego.

Podczas spotkania generał Sigit podkreślił potrzebę nadania priorytetu bezpieczeństwu i stabilności regionu w celu urzeczywistnienia zamożnego ASEAN. Sigit powiedział, że przestępczość międzynarodowa jest wspólnym wrogiem, ponieważ ignoruje granice, suwerenność i prawo.

Sigit stwierdziła również, że zmienia się sposób działania międzynarodowych przestępców, którzy korzystają z postępu technologicznego.

Dlatego według Sigita współpraca i współpraca są ważne, aby myśleć i działać jako społeczność, szanując prawa każdego kraju.

„Pozwólcie mi jeszcze raz podkreślić znaczenie komunikacji i współpracy dla utrzymania stabilności, bezpieczeństwa i pokoju w regionie” – powiedział podczas spotkania.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Jokowi otwiera posiedzenie Rady Ministerialnej ASEAN w sprawie przestępczości międzynarodowej

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Policja w Papui zatrudni 10 000 pracowników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *