Republikanie walczą o zakończenie impasu w związku ze słabą ofertą mówcy McCarthy’egoCNN

Kevin McCarthy jest pod presją, by zakończyć impas w związku z jego okaleczoną ofertą wolności słowa po drugiej Kolejne dni nieudanych głosów. Ale nawet po zaproponowaniu dużych ustępstw swoim najzagorzalszym przeciwnikom w późną środę, pozostaje niejasne, czy republikanin z Kalifornii może zdobyć poparcie, którego potrzebuje, aby wygrać, a cierpliwość wśród prawodawców jest na wyczerpaniu, gdy walka się przeciąga.

Istnieją jednak pewne wczesne oznaki, że rozmowy idą do przodu, ponieważ McCarthy i jego sojusznicy próbują przezwyciężyć sprzeciw tłumu konserwatystów.

W serii nowych ustępstw po raz pierwszy zgłoszonych przez CNN w środę wieczorem, McCarthy zgodził się zaproponować zmianę zasad, która pozwoliłaby tylko jednemu członkowi wezwać do głosowania w celu usunięcia siedzącego mówcy, według dwóch źródeł. McCarthy początkowo zaproponował próg pięciu członków, odejście od obecnych zasad konwencji, które wymagają, aby połowa GOP wezwała do takiego głosowania.

Zgodził się również na zezwolenie większej liczbie członków niezależnego klubu na zasiadanie w potężnej komisji regulaminowej Izby Reprezentantów, która dyktuje, w jaki sposób i kiedy debatuje się nad projektami ustaw, oraz na głosowanie nad niektórymi ustawami, które traktują priorytetowo bilanse, w tym proponowanie terminów. OGRANICZENIA DOTYCZĄCE CZŁONKÓW I PROGRAMU BEZPIECZEŃSTWA GRANIC.

Źródła republikańskie twierdzą, że nawet jeśli oferty McCarthy’ego zostaną zaakceptowane, nadal brakuje mu 218 głosów potrzebnych do zostania mówcą. Chociaż ustępstwa te zyskały nowe poparcie, inni przeciwnicy zgłosili różne obawy, które nie zostały jeszcze w pełni rozwiązane.

McCarthy powiedział w środę wieczorem, że nadal nie ma porozumienia, aby zakończyć impas, ale poczyniono postępy. „Myślę, że lepiej, aby ludzie wdrożyli trochę więcej” – powiedział McCarthy po przerwie w Izbie.

Rada zbiera się ponownie w czwartek o godzinie 12:00 czasu wschodniego.

McCarthy poczynił już kilka ustępstw na rzecz swoich przeciwników, choć jego dotychczasowe wysiłki były niewystarczające.

READ  15 sierpnia Siły Powietrzne otrzymają trzeciego Super Herkulesa

Ale środowe rozmowy między sojusznikami McCarthy’ego a przeciwnikami były jak dotąd najbardziej produktywne i intensywne, podają źródła. Na znak postępu super PAC stowarzyszone z McCarthym zgodziły się nie rozgrywać otwartych republikańskich prawyborów w bezpiecznych miejscach – jedno z wielkich żądań konserwatystów, ale McCarthy jak dotąd się opierał.

Przedstawiciel Teksasu był jednym z konserwatystów, którzy głosowali przeciwko inicjatywie wolnego słowa McCarthy’ego. Chip Roy powiedział przywódcom GOP, że uważa, że ​​może uzyskać 10 wstrzymań, jeśli trwające negocjacje się powiodą, według źródeł GOP zaznajomionych z dyskusjami krajowymi. Są dodatkowi przeciwnicy, którzy chcą głosować „teraz”.

Mimo to, nawet jeśli te negocjacje zakończą się sukcesem i 10 prawodawców przewróci kolumnę McCarthy’ego – co jest dalekie od pewności – nie da to McCarthy’emu 218 głosów potrzebnych do zdobycia stanowiska mówcy, więc będzie miał więcej pracy do wykonania.

McCarthy spotkał się również osobno w środę z nowymi członkami, którzy głosowali przeciwko niemu, jak podają źródła CNN.

Podczas spotkania McCarthy powtórzył niektóre rzeczy, które już obiecał i rozwinął te ustępstwa.

Bezpośrednia komunikacja McCarthy’ego z nowo wybranymi daje kolejny wgląd w jego strategię pozyskiwania przeciwników.

Incoming House Majority Whip, Tom Emmer, skomentował, że negocjacje były „bardzo konstruktywne”.

„Zaangażowana jest cała grupa członków, a niektórzy siedzą teraz i rozmawiają o tej dyskusji i zastanawiają się, dokąd chcą z nią pójść dalej” – powiedział republikanin z Minnesoty.

Walka o przewodnictwo, która rozpoczęła się we wtorek pierwszego dnia 118. Kongresu, pozostawiła chaos w nowej GOP-owskiej większości i zawęziła program partii.

W miarę jak walka się przedłuża, sytuacja polityczna McCarthy’ego pogorszyła się, a nawet niektórzy z jego republikańskich sojuszników zaczęli się obawiać, że przywódca Partii Republikańskiej w Izbie Reprezentantów może nie być w stanie podjąć ryzykownej walki o stanowisko mówcy, jeśli walka będzie się przeciągać. .

READ  Stany Zjednoczone dodają witryny e-commerce obsługiwane przez Tencent, Alibaba do listy „niesławnych rynków”

Jak dotąd McCarthy przegrał w sześciu rundach głosowania. Ostateczny wynik GOP w środowym szóstym głosowaniu wyniósł 201 dla McCarthy’ego, 20 dla przedstawiciela Florydy. Byrona Donaldsa Floryda i „obecny” głos.

Rada pozostanie zawieszona do czasu zakończenia kryzysu. To pierwszy raz od 1923 r., kiedy wybory na marszałka odbyły się w kilku turach.

Aby zostać wybranym na marszałka, kandydat musi zdobyć większość członków Izby głosujących na konkretną osobę. 218 głosów, jeśli którykolwiek członek wstrzymuje się od głosu lub nie głosuje „obecnie”.

Izba Republikanów zdobyła 222 mandaty w nowym Kongresie, więc aby McCarthy osiągnął 218, mógł stracić tylko cztery głosy GOP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *