Aktualizacja Damar Hamlin: Jego pierwsze pytanie brzmiało: „Czy wygraliśmy?” Lekarz mówi, że kilka dni po zatrzymaniu akcji serca podczas meczu NFLCNN

Gracz Buffalo Billsa Tamara Hamlin Jest przytomny, zdrowy neurologicznie i porusza rękami i nogami w szpitalu w Cincinnati, poinformowali lekarze w czwartek. Ulga i szczęście Od kibiców z całego kraju po sportowym ataku serca 24-latka.

Jego pierwsze pytanie po przebudzeniu?

„Czy wygraliśmy?” Według dr Timothy’ego Pritza, wiceprezesa UC Health ds. operacji klinicznych, Hamlin napisał w schowku.

„Tak, Tamar, wygrałaś. Wygrałeś grę życia” – powiedział Pritz na konferencji prasowej w Cincinnati w czwartek po południu, wyjaśniając reakcję jednego ze swoich partnerów medycznych.

Hamlin jest podłączony do respiratora i komunikuje się z odpowiedziami „tak” lub „nie”, potrząsając głową, kiwając głową lub zapisując krótkie notatki, mówi Britts.

„Więc nie tylko zapalają się światła, ale wiemy, że jest w domu. I wygląda na to, że wszystkie cylindry działają w jego mózgu” – powiedział Britts.

Śledź aktualizacje na żywo

Hamlin, który od poniedziałku był leczony w University of Cincinnati Medical Center, upadł w pierwszej kwarcie meczu Bills przeciwko gospodarzowi Cincinnati Bengals w poniedziałek wieczorem, szokując wypełniony stadion i prowadząc do konkursu. Odroczenie.

Współpracownicy Hamlina, którzy byli obecni Oszołomiony Rozeszła się wiadomość, że obudził się w czwartek rano, ale szczegóły dotyczące tego, kiedy się obudził, nie były od razu dostępne. Trzyma się za ręce z rodziną w szpitalu, jego agent Ron Butler powiedział CNN w czwartek.

Hamlin nadal jest chory, ale jego stan znacznie się poprawił w ciągu ostatnich 24 godzin, a „jego stan neurologiczny i funkcje wydają się być nienaruszone” – powiedział Britts.

„To dobry przełom w jego obecnej opiece” – powiedział Britts. „Przed nim jeszcze wiele kroków. Z naszego punktu widzenia chcemy, aby nadal się poprawiał, aby w pełni oddychał i był gotowy do wypisu ze szpitala.

Według dr Williama Knighta IV, profesora medycyny ratunkowej na Uniwersytecie w Cincinnati, Hamlin został reanimowany i zaintubowany w terenie. Nadal nie jest jasne, co spowodowało Hamlina zawał sercaA NFL zbada, co do tego doprowadziło, powiedział w środę jej główny lekarz, dr Alan Sills.

Przyciągnęły czwartkowe wiadomości Tweety z Uroczystość League i nie tylko, w tym prezydenta Joe Bidena.

„Wspaniała wiadomość. Tamar, jak powiedziałem wczoraj twojej mamie i tacie, Jill i ja – w całej Ameryce – modlimy się za ciebie i twoją rodzinę” – powiedział Biden. Opublikowany W tym dniu Świergot.

READ  Światowe akcje spadają, gdy Rosja atakuje Ukrainę

Szczegóły stanu Hamlina pojawiają się, gdy gracze NFL zastanawiają się nad emocjonalnym powrotem na boisko w ten weekend, gdy wszystkie 32 drużyny przygotowują się do ostatnich zaplanowanych meczów sezonu regularnego w tę sobotę i niedzielę.

Rachunki zaplanowano gościć Patriotów w niedzielę Spotkane w środę A pierwszy trening w tym tygodniu miał odbyć się w czwartek. Gracze – już motający z zeszłego roku Masowe strzelaniny na tle rasistowskim I najnowsze Śmiertelna śnieżyca W ICH RODZINNYM MIEŚCIE — ojciec Hamlina, Mario Hamlin, rozmawiał przez Zoom z zespołem w środę i był podekscytowany i wzruszony, gdy powiedział, że jego syn robi postępy, powiedział CNN źródło w organizacji Bills.

The Bills mają odbyć pierwszą konferencję prasową od czasu kontuzji Hamlina w czwartkowe popołudnie. – poinformował zespół na Twitterze.

Nie podjęto decyzji, czy wznowić poniedziałkową grę – z Bengals przegrywającymi 7-3 – powiedział w czwartek CNN rzecznik NFL Brian McCarthy.

Niektóre mecze z tego weekendu – być może przełożony mecz Bills-Bengals, jeśli kiedykolwiek się odbędzie – będą miały wpływ na zbliżające się play-offy NFL. Zwłaszcza, że ​​Bills (12-3) i Bengals (11-4) zajęli już miejsca w play-offach. Żarty dla wyższych nasion w Konferencji Futbolu Amerykańskiego.

Od czasu hospitalizacji Hamlin otrzymał ogólnokrajowe wsparcie od fanów i graczy różnych dyscyplin sportowych, w tym darowiznę w wysokości ponad 7 milionów dolarów na zbiórkę zabawek jego fundacji. GoFundMe Od czwartku rano. Wielu sportowców to numer Hamlina. 3 lub w jego koszulce, podczas gdy drużyny uhonorowały go wiadomościami Jumbotron i pokazami świetlnymi na swoich stadionach.

Na około sześć minut przed końcem pierwszej kwarty poniedziałkowego meczu Hamlin upadł wkrótce po uderzeniu przez odbierającego Bengals, który minął Hamlina, gdy ten zbliżał się do ataku. Hamlin wstał, wciąż przekręcając słuchawkę na ziemię – ale w ciągu kilku sekund upadł i leżał bez ruchu.

Jego tętno zostało przywrócone na boisku, powiedział Bills powiedziałZszokowani i wzruszeni zawodnicy i kibice patrzyli, zanim został zabrany ze stadionu karetką.

Hamlin nie tylko był nieprzytomny, ale był podłączony do respiratora i został „przewrócony żołądkiem” w szpitalu. Pomaga przezwyciężyć pewne trudności Jej płuca zostały uszkodzone, powiedział we wtorek jej wujek Dorian Glenn CNN. Szczegóły dotyczące tego, co spowodowało płuca Hamlina, nie były dostępne.

READ  ADB wspiera Indonezję kwotą 600 mln dolarów w postaci nowego finansowania węgla pomimo zobowiązania klimatycznego: raport | Wiadomości | Biznes ekologiczny

Zanim w czwartek pojawiły się wieści, że Hamlin nie śpi, niektórzy w lidze najwyraźniej oceniali swoją gotowość do gry w ten weekend.

Rozgrywający Bengals, Joe Burrow, powiedział dziennikarzom w środę, że „prawdopodobnie chce zagrać” w niedzielny mecz Bengals-Ravens, ale inni mogą nie.

„Gdybyś głosował w szatni, jestem pewien, że byłby to głos mieszany” – powiedział Burrow. „Osobiście uważam, że ciężko jest grać… powrót do normalności tak szybko, jak to możliwe, to sposób, w jaki osobiście radzę sobie z takimi rzeczami. Ale… każdy ma inny sposób radzenia sobie z tym.

Bezpieczeństwo Indianapolis Colts Rodney Thomas II, jeden z przyjaciół Hamlina z dzieciństwa, był jednym z tych, którzy zostali przewiezieni do szpitala w Cincinnati po tym, jak Hamlin zasłabł. Powiedział, że Thomas odwiedził Hamlina nieprzytomnego i zaintubowanego w tym tygodniu.

„Nie mam wątpliwości”, że Hamlin wyzdrowieje, powiedział Thomas dziennikarzom w środę.

„Wiedziałem, że mnie słyszy”, powiedział Thomas, który wziął Hamlina za rękę. „Nieważne, że mnie nie zapyta. Powiedziałem, co miałem do powiedzenia”.

„Zasadniczo (powiedziałem) kocham go, mam go, zobaczę go za chwilę” – powiedział Thomas w „CNN This Morning” w czwartek, kiedy rozeszła się wiadomość, że Hamlin się obudził.

Hamlin i Thomas, którzy byli bliskimi przyjaciółmi jako koledzy z liceum w Pittsburghu, rozmawiali w poniedziałek przed upadkiem Hamlina. Thomas powiedział w środę, że widok swojego przyjaciela po incydencie na meczu „uspokaja mnie”. „Dzięki temu podróż do domu była o wiele prostsza. Mogę iść do domu i wiedzieć, że będzie hetero. Mam go. Wszyscy go dostaliśmy. Wszyscy są za nim.

Thomas, którego Colts gości Teksańczyków w niedzielę, powiedział, że każda drużyna „musi mieć nadzieję, że każdy podejmie najlepszą decyzję, idąc naprzód, niezależnie od tego, czy gra, czy nie”.

„Jeśli chodzi o graczy… ogólnie na świecie, wszyscy jesteśmy teraz w jednym uderzeniu serca… wszyscy czekają, aż Damar będzie zdrowy” – powiedział Thomas w czwartek CNN.

Sills, główny oficer medyczny NFL, w środę odniósł się do teorii, że zatrzymanie akcji serca Hamlina mogło być spowodowane przez commotiocardis, poważny wstrząs klatki piersiowej, który zakłóca ładunek elektryczny serca, powodując niebezpieczne migotanie.

READ  Amerykański wirus korony: przypadki Covit-19 rosną bardziej niż plany wakacyjne, testy trudne do znalezienia

„To właściwy cios we właściwe miejsce w klatce piersiowej z odpowiednią siłą we właściwym czasie w tym cyklu serca” – powiedział podczas rozmowy telefonicznej z dziennikarzami w środę. „Tak więc wiele rzeczy musi się ułożyć, aby tak się stało” – powiedział, podkreślając, że chociaż jest to możliwe, śledczy rozważą wszystkie opcje.

Sills powiedział, że za każdym razem, gdy zawodnik jest usuwany z boiska, NFL i jego eksperci medyczni przeprowadzają szczegółową analizę tego, co się stało. Badają również rolę odgrywaną przez sprzęt bezpieczeństwa, powiedział.

W niektórych przypadkach zespół medyczny nie może ustalić, co jest przyczyną problemu, powiedział Sills.

Sills przypisał „transformacyjną reakcję” personelu medycznego, kiedy Hamlin upadł, „60-minutowemu spotkaniu” odbywającemu się między zespołami medycznymi a przedstawicielami NFL przed każdym meczem. Podczas spotkania zespoły identyfikują lokalizację sprzętu medycznego i pobliskie ośrodki medyczne oraz ustalają hierarchię dowodzenia na wypadek sytuacji awaryjnej, w tym zatrzymania krążenia.

Upadek Hamlina to ostatnia z serii niedawnych tragedii, które dotknęły społeczność Buffalo i jej ukochaną drużynę piłkarską. Masowe strzelaniny na tle rasistowskim i A Historyczna zamieć Zostawił to Zginęło co najmniej 41 osób w hrabstwie Erie w stanie Nowy Jork.

Wysoki urzędnik w organizacji Bills powiedział Coy Wire z CNN, że zalali się łzami i szlochali po wtorkowych całodniowych spotkaniach.

Seria ciężkich ciosów dla Buffalo nawarstwiła się emocjonalnie w firmie, a zespół starał się pozostać silny dla miasta, podało źródło.

Napastnik hokejowy Buffalo Sabres, Tage Thompson, wystąpił we wtorek wieczorem jako „blask nadziei” w czasie, gdy drużyna potrzebowała inspiracji, podało źródło.

Koszulka Hamlina nr. 3 był powracającym tematem w całej grze rozegranej 3 stycznia. Trzy gole Thompsona w dogrywce dały Sabres zwycięstwo. To był trzeci hat-trick Thompsona w sezonie, a jego trzeci gol padł przypadkiem w trzeciej minucie dogrywki.

Sabres nosili także przed meczem koszulki „Love for 3” na cześć Hamlina.

Korekta: We wcześniejszej wersji tej historii błędnie zapisano imię agenta Hamlina, Rona Butlera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *